Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 12:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 8 stycznia 2011, 15:34 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Jeśli znajdzie się chetny co ma już istniejący młyn czy elektrownie mogę z ochotą pomóc uzyskać zezwolenia jak i dostarczyć archimedesa w oparciu o firmę niemiecką i zabudowę polską.
Jestem chętny do współpracy.
jak toś to piszcie na [email protected] a odpowiem na pytania.

PS jutro jadę na kwisę robić dokumentacje, koncepcje na 2 obiekty jak i w okolice Wrocławia kolejne 2 obiekty. Wszystkie jedynie nadają się na archimedesa...
Będe miał na pare tygodni roboty....

_________________
Informujemy o przyznanej dotacji przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 w ramach POIG 1.4 "Dotacja na innowacje" dla projektu "Przebadanie modelowe wirników ze śrubą Archimedesa w celu wytworzenia innowacyjnych turbin wodnych"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 17 stycznia 2011, 11:44 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
No i wygląda na to , że można skompletować Archimedesa 30 kW za ok. 120 -140 tys. zł netto. Mam już ofertę budżetową na poszczególne podzespoły.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 18 stycznia 2011, 12:24 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Dziś rozmawiałem wstępnie z przedstawicielem firmy gess-cz. Znana firma pewnie przedstawiciel też znany.

Na razie przymierzam się do do kilku lokalizacji mając nadzieję, że choć jedna wypali. Z tego co się dowiedziałem to należy się liczyć z kosztem:
dla 40-50 kw - 300-350 tys
dla 80 kw- 350-400 tys.
(zabudowa kompaktowa - ślimak+przekładnia+generator) - kompakt do zamontowania na jazie.

Nie wiem jak to się ma do tego co Szam napisał. Podobno niemieckie turbiny są 30 % droższe.

Ja osobiście chcę się nastawić na małe przepływy wiec interesują mnie turbiny do 20 kW.

Jakby się znalazł ktoś kto byłby w stanie profesjonalnie bez zbytnich strat sprawności wyprodukować taką turbinę to jestem chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 18 stycznia 2011, 21:36 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Moje wnioski są następujace:

1/ obliczenia turbiny Archimedesa oparte są na prostych geometrycznych zależnościach skoku ślimaka, średnicy zewn., średnicy wirnika, kąta pochylenia osi wirnika, liczby wejść ślimaka. Rzetelnymi wartościami współczynników, które decydują o sprawności turbiny, dysponują tylko firmy prowadzące w tym zakresie badania, a więc mające na swoim koncie liczne zrealizowane projekty. NO ..... chyba że nowy na rynku producent "skombinował" odpowiednie tabele. Pamiętajmy , że 2-10 % różnica sprawności turbiny ma dla inwestora duże znaczenie.

2/ prawidłowe wykonanie wirnika, zakładam , że mamy dobry projekt, wymaga specjalistycznego oprzyrządowania i wiedzy technologicznej. Tu oprócz dobrego projektu musimy zapewnić powtarzalność geometryczną ślimaka na całej długości. Dlatego też, polecam zakup wirnika z ułożyskowaniem w firmie gwarantującej jego sprawność i przełyk.

3/ konstrukcję oraz wykonanie rynny, a w zasadzie całego kompaktu, może zapewnić każdy średni zakład wykonujący konstrukcje stalowe.

4/ Pozostałe elementy turbozespołu: przekładnia, sprzęgła, szafa sterownicza, można skompletować od niezależnych wytwórców.

Taki tryb inwestycji pozwoli nam nam zaoszczędzić 20-40 % kosztów gotowych rozwiązań.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 24 stycznia 2011, 13:09 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Nie ma pisarzy, wniosek : "każdy sobie rzepkę skrobie". Zacznę i ja moją skrobać.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL