Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 11:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 9 września 2004, 23:21 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 18
Lokalizacja: Kalisz
Witam wszystkich!
Proszę o podanie, jeśli to możliwe adresów, namiarów na firmy robiące turbiny wodne, jestem w trakcie zalatwiania formalności dotyczących budowy MEW na jednej z rzek wielkopolski, chyba trafiłem na niedopowiedniego projektanta, więc sam muszę zabrać sie za poszukiwanie turbin. Wstępnie oszacowane parametry rzeki: przepływ średni 7.5 m/s, spad 1.6 m, oszocowano moc MEW na około 85 kW. Może ktoś z Was ma dobre doświadczenia z jakąś z firm produkujących turbiny i podzieli się tymi wiadomościami na forum.


Pozdrawiam wszystkich serdecznie i z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 12 września 2004, 16:33 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Najlepiej wrzuć na wyszukiwarkę w i-necie temat : turbiny wodne lub wystukaj www.ekoenergia.pl. Tylko to są wykonawcy i ceny "z górnej półki" Ja mam ten sam prablem tyle że z poprzednim wykonawcą turbin. Teraz rozglądam się za wykonawcą na kolejny obiekt, i szperając po internecie zaciekawił mnie Hydrex z Gdańska
Znam te turbiny, poprzednie moje są wg prawie tego samego projektu, no i dość rozsądne ceny. Ciekawe jaką masz koncepcję? Przy tak małym spadzie przerobienie takiej ilości wody wymaga chyba dwóch sporych Francisów /nowe kosztowne/ lub trzech - czterech rurówek i to w układzie lewarowym. Domyślam się, że sprawa jest pilna ze względu na konieczność wstawienia do dokumentacji typu i parametrów turbin. Jeżeli nie musisz już teraz zlecać wykonania maszyn, sugeruję skorzystanie z dotacji unijnych /choć mażna już i teraz tlko w procentowo mniejszym zakresie/ Twój temet jest baaardzo ciekawy, napewno wielu ludkom na podobnym etapie spokoju nie dawało pytanie "Co wybrac i gdzie ? ".
Gdyby starsi stażem elektrowniarze trochę śmielej i chętniej dzielili się doświadczeniami, wielu nowym kolegom bardzo by pomogli.
Informuj nas o postępach.
Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 12 września 2004, 22:40 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 18
Lokalizacja: Kalisz
Witam ponownie! Wielka szkoda, iż odwagę na odpowiedź miał tylko jeden człowiek. No ale przez te parę lat życia już do tego przywykłem. Sprawa jest bardziej skomplikowana. Zleciłem pewnej firmie opracowanie projektu wstępnego, wrysowanie na mapę sytuacyjną umiejscowienia MEW, zrobiono to jak najbardziej, ale w sposób w jaki dokonałby tego przedszkolak. Zleciłem także wykonanie analizy ekonomicznej opłacalności inwestycji, bo jak wiemy to nie jest zakup skarpetek czy piórnika do szkoły tylko poważny krok. Hm, zlekceważyli to biorąc oczywiście wynagrodzenie za powyższe. Jako firma zajmująca się tego typu działalnością powiedzieli mi, żebym znalazł sobie turbiny. Tak więc piszę do Was Panowie, pomóżcie (i tu podziękowanie bogasowi). Nie wiem jak dobrać turbinę, myślałem raczej o dwóch Kaplanach. Czy takie parametry rzeki jakie przedstawiłem wystarcząwykonawcy maszyny, czy gromadzić coś jeszcze, czas mnie bardzo nagli.

z podziękowaniem Panowie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 września 2004, 09:29 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
1. Wytwórnia Turbin Wodnych Mrągowo tel/fax 089 7414037
2. Fenix II Nowa Sól Pan Wawrzykowski tel 068 3872444
3. Hydrex Gdańsk /tel i adres w internecie/
Niedawno rozmawiałem z Panem Kaczorem z Hydrexu i okazało się, że w Kaliszu pracuje maszyna jego produkcji. Nawet będę chciał ją obejrzeć.
Do doboru turbiny oprócz Q i H potrzebny jest jeszcze opis budowli.Czy jest to może stary młyn z komorą turbinową po Francisach, nowy obiekt przy jazie, czy bezpośrednio na jazie. Dwa Kaplany nie spracują tej wody. Masz duży kłopot z niewielkim piętrzeniem. Prawie napewno będą to musiały być lewary. Przemyśl czy koniecznie potrzebujesz Kaplanów.
Są dwukrotnie droższe od regulowanych śmigłówek a produkcja energii podobna.
Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 września 2004, 10:14 
Witam

Pełnomocnik - Mechton sp zo.o. Nowa Sól
właściciele
Tadeusz Wawrzykowski i Adam Jakimowicz

Telefon podany do Nowej Soli powyżej jest nie aktualny.
Wcelu udzielenia bliższych informacji proszę o kontakt z numerem
0506 510 144 w godzinach od 8.30 do20.00.

Dziekuję


Góra
  
 
 Tytuł: turbiny
PostNapisane: czwartek, 7 października 2004, 09:29 
Witam

Sprawdź na stronie wtw.mragowo.pl czy nie znajdzie się tam dla Ciebie rozwiązanie problemu turbin.

Pozdrawiam


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 marca 2005, 19:49 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
nie korzystałem nie wiem co to za człowiek ale jakby się komuś przydało to zawsze może zadzwonić i sprawdzić

Hydroenergia
Krzysztof Porydzaj
052 - 562 93 59
504 078 913


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 marca 2005, 23:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
[quote:bf32721f50="bogas"]1. Wytwórnia Turbin Wodnych Mrągowo tel/fax 089 7414037[/quote:bf32721f50]
Mragowo ma niezle referencjehttp://wtw.mragowo.pl/refer01.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 marca 2005, 03:31 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Apeluje się do Gościa, aby zagościł na forum na stałe i co jakiś czas udzielał się podczas dyskusji. Dzięki temu my zyskamy kolejną wiedzę, a Ty naszą przychyność i nowe kontakty albo nawet Klientów.
Porówanj forum Muratora - dział pratyczne porady. Ilośc postów, dyskusji, wymian zdań niekiedy prawie rękoczynów... a i kontaktów handlowych
Pozdrawiam!
L.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2005, 18:39 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Jak dla pana proponuje www.turbiny.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2005, 18:48 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
ten adres raczej do ogloszen Sprzedam.
jedno pytanie widze ze naped z wirnika przenoszony jest pasem pednym czy to jest czesto spotykane ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2005, 19:37 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
to jest najtanszy i popularne rozwiazanie polecane przez firme <b>habast</b> producenta pasow plaskich


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 01:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Rzeczywście Radek zwrócił uwagę na ciekawą rzecz- jeśli napęd przenoszony jest przez pasy to[b:6405498d6b] oprócz kierownicy z łożyskiem w komorze turbiny obudowane jest koło pasowe (bo nie pracuje chyba w wodzie) i sam pas. [/b:6405498d6b] Rysunek nie jest zbyt przejrzysty-([b:6405498d6b]turbina ma długość 4 m ?[/b:6405498d6b]) ale może autor chce w ten sposób chronić swoje rozwiązanie.

[b:6405498d6b]Pytania do pana Ziemaka[/b:6405498d6b]

I nie wpływa to na sprawność turbiny?
Jak się wymienia pas napędowy?
I czy jest to prototyp czy już gdzieś ta turbina pracuje i można sprawdzić parametry mocy podane w adresie www?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:37 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Szanowne Państwo pas nie pracuje w wodzie, ma osobną sucha komore w ktorej w kazdej chwili mozna wymienic pas Wymiana pasa to czas 30 minut z naprezeniem. Tego typu turbina jeszcze nie pracuje jest to prototyp wzorowany wedlug producenta MAWEL.
Na stronie www.turbiny.com umieszczam zdjecia.
Przypominam ze jest ona w stanie wykonczenia w chwili obecnej.
Mozna ja obejrzec w ELBLAGU w kazdej chwili
Wstanie jestem wykonac rowniez turbiny innego typu na niskie spady prosze o podanie parametrow jazu pietrzacego


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:00 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Panie Ziemak -jest to ciekawe rozwiązanie i oczywiście nikt nie posądza Pana ,że pas pracuje w wodzie!. Chodzi o to ,że "komora" ( jak Pan napisał -ja bym to nazwał obudową koła pasowego i pasa) musi w jakiś sposób "lekko" zaburzać dopływ wody w turbine na wirnik i tyle.

Czy mógłby Pan szacunkowo podać cenę , której spodziewa się Pan osiągnąć i kiedy zamierza Pan zamontować turbinę i poddać testom.
Myślę ,że zamieszczenie zdjęć prototypu turbiny też było by przez właścicieli MEW mile widziane.
Aha i z czego wykonany jest wirnik?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:06 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Jesli Jest Pani zainteresowana i chce dowiedziec sie cos wiecej prosze o kontrakt telefoniczny.

Wirnik wykonany ze stali.
Cena to jest indywidualne podejsce do kazdego klienta. Nalezy co w zakresie turbiny trzeba wykonac.

Co do montazu i testow to bedzie mozna cos powiedziec po montazy osoby ktora zakupi.Ja moge udzielic gwaransji na parametry podane przezemnie.

Wrazie pytan prosze o kontakt tel 602388215


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:24 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Dzięki panie Ziemak za wyjaśnienia . Myślę ,że publikacja zdjęcia była by fajną sprawą. Oczywiście nie naciskam na Pana- decyzja należy do Pana.Czy pod telefonem publikowanym na stronie internetowej ( bodajże warszawskim bo kierunkowy to 0-22) też można uzyskać informacje o cenie turbiny?
( pewnie wypadało by zadzwonić a nie pytać ale jest Pan teraz na forum to odpowiedz będzie jakąś formą autoreklamy)

Pozdrawiam.Piomika


Ostatnio edytowano wtorek, 7 czerwca 2005, 03:27 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 13:55 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Wszelkie sprawy co do cenn tylko po blizszej rozmowie wsprawie sprzedazy. Jesli Pani potrzebuje turbine zapraszam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2005, 22:00 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
UWAGA ZDJECIA TURBINY NA STRONIE ZAPRASZAM


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 25 października 2008, 19:49 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 lutego 2005, 01:00
Posty: 95
Lokalizacja: Dom Lubuskie MEW zachodniopomorskie
Uwaga!!!! na firme Pana Porydzaja. Nie żetelna, nie terminowa, nie zwraca zaliczek nawet jeśli nie wykona pracy.
Pozdrawiam fryniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL