Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 14:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 27 lutego 2010, 20:36 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 lutego 2005, 01:00
Posty: 95
Lokalizacja: Dom Lubuskie MEW zachodniopomorskie
Do szam1953. Znam Twoje wypowiedzi od bardzo dawna, ale ktoś kto jest pierwszy raz może ( a nawet powinien) po takim ataku zrezygnowac z tego forum uważając generalnie jej uczestników za nie poważnych.
Wypowiadam się gdy znam odpowiedzi, a nie piszę głupot.
Kończę dyskusję na ten temat nie tu miejsce, spróbuj choć raz odpowiedzieć z sensem a zobaczysz że to też jest przyjemne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 27 lutego 2010, 22:14 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Ok. Sprawdzimy co Soosel bedzie pisał dalej. Tylko nie pisz, że wystraszył się jak nie odezwie się więcej. Szczególnie po poparciu paru opiniotwórczych forumowiczów , w tym Twojej osoby. Nie mniej, dalej nie piszesz merytorycznie i nie odpowiadasz na pytania Soosela. Aha, i nie zwracaj się do mnie jak Gomułka do towarzyszy i Kaczyńscy do wyborców, cytuję: "znam Twoje wypowiedzi od bardzo dawna", każdy kto miał ochotę je przeczytać je zna, forum jest jawne. Takie stwierdzenie nic nie znaczy. Ma ono jedynie, w takim kontekście, pejoratywne znaczenie wobec mojej osoby, wyłącznie emocjonalne, w żadnym stopniu nie merytoryczne.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lutego 2010, 12:30 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Co miał Fryniu pisać merytorycznie już zostało opisane więcej nie musi pisać


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lutego 2010, 22:32 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 25 lutego 2010, 13:55
Posty: 9
Dzięki za słowa wsparcia.

Oczywiście literatura jest dostępna, ale żeby zrozumieć pewne zagadnienia to dla kogoś bez wykształcenia technicznego lekki problem i wymaga dużo czasu. Zamiast więc gmerać we wzorach, których nigdy w życiu nie widziałem i stracić na to kupę czasu zadałem pytanie i oczekiwałem odpowiedzi co będzie jeśli ... albo nie da się tak zrobić, bo ... a nie wyczytywać opinii prześmiewców. Rozumiem, że dla wielu użytkowników takie pytania są co najmniej głupie, ale odpowiedź na nie zajmie im 5 minut a mi 5 dni.

Z góry wielkie dzięki wszystkim za konstruktywne uwagi i pomoc.

_________________
"Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi ..."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lutego 2010, 23:35 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Masz jeszcze jakieś pytania czy już wiesz co się da a co nie? Chce wyczyścić temat.

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 lutego 2010, 23:57 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 25 lutego 2010, 13:55
Posty: 9
Pytań brak. Zerknę do literatury - przynajmniej nie ma zębów :)

Pozdro

_________________
"Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi ..."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2010, 01:14 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. :D . No dobra. poddaję się, PKi i Fryniu chyba mieli rację. Nie mniej nie zmienia to faktu, że prędzej czy póżniej "studenci" piszący pracę dyplomową lub osoby typu Soosel będą musieli poznać fizykę podstawową .Tego nie da się zrobić paroma pytaniami. Uważam to forum za profesjonalne, i wg. mnie nie powinno być ściągą dla tych którym się nie chce, nawet wyrywkowo je przeczytać. Przykład Soosel i jego argumenty 5 dni nauki własnej albo pytanie i w 5 min. odpowiedż, której przypuszczam do końca nie rozumie. Wiara w prawdziwość tych odpowiedzi może stanowić podstawę do podjęcia rzeczywistych decyzji inwestycyjnych. Na takie ryzyko ja się nie piszę. Nie chcę i nikomu nie radzę stanowić taką podstwę do podejmowania decyzji. Gość przecież nie rozumie podstawowych pojęć: praca, moc, energia.
Ta argumentacja 5 dni albo 5 min. bez zrozumienia dobija mnie.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2010, 09:24 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Szam, masz rację, od tego mamy szkolenia ogłaszane na stronie głównej, można też wynająć odpłatnie eksperta który zaopiniuje daną lokalizację i sprawdzi papierki. Kto się chce uczyć fizyki za pośrednictwem naszego forum nie będzie miał łatwo - co nie znaczy że będę rzucał kłody pod nogi, przeciwnie, pomogę.

Spotkałem się na innym forum z tekstem w stylu że odpowiedź na zadane pytanie można wyszukać w google, temat zamknięty i ban. U nas tak nie będzie :-)

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2010, 18:42 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Szam mimo, ze sam należę do loży szyderców wobec niektórych użytkowników tego forum i poruszanych tematów (zwłaszcza rowerów wodnych) to przesadziłeś :P

Fakt człowiek zadał rzeczywiście "pytanie nie na miejscu" i słusznie, że sugerujesz mu naukę podstaw fizyki, od tego należałoby zacząć w przypadku Soosela, ale dajmy mu szansę bez zębów :) każdy z nas kiedyś zaczynał (i nie mówię tu tylko o elektrowniarstwie) ale o wszystkim, z chodzeniem i mową włącznie, z pewnością w naszym przypadku również bywało śmiesznie, ale dajmy mu szansę...

Jeśli nie tu, to gdzie ma pytać, by dowiedzieć się, że niezbędna w Jego przypadku jest chociażby lektura podręcznika do fizyki z tematami o których pisałeś wyżej?

P.S.
"Spotkałem się na innym forum z tekstem w stylu że odpowiedź na zadane pytanie można wyszukać w google, temat zamknięty i ban. U nas tak nie będzie"

I bardzo dobrze, bo szczerze powiedziawszy nie ma już chyba takiej rzeczy, lub tematu, którego w googlach znaleźć się nie da. Nie każdy jednak potrafi umiejętnie wpisać do niej zapytanie...

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:51 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. :D . Hola, hola Panowie. Nie jedziecie ze mną czasami za ostro?. Jak zaczynałem na forum i pytałem o znikajacą wodę w zlewni, to na odpowiedzi doświadczonych forumowiczów, że może to robota kretów, itp. reakcji nie było żadnych. To tak tylko dla przypomnienia. Udzielacie mi moralnych lekcji, chyba zapominając posty Soosela. Dla przypomnienia najpierw napisał:

Czy w ogóle turbina da radę udźwignąć przekładnię

co wskazuje na prowokację lub totalną indolencję, potem napisał:

ale jak można z tych kilku kilowatów nie dość że zwiększyć obroty to jeszcze zwiększyć moc ?

podtrzymuje to 1-wszą ocenę, no ale o dziwo, wykazał się podchwytliwym "zrozumieniem" fizyki pisząc:

A według mnie jeśli do tego samego konia podłłaczymy trzy takie same wozy to jego prędkość spadnie 3-krotnie

co znowu wskazuje na prowokację. Potem już było tylko o literaturze bez zębów, fachowcach - którym odpowiedzi zajmą 5 min i poszukiwaniu sprzętu do MEW. No i zacieranie rąk z fermentu na forum i poróżnieniu internetowego grona.
Podtrzymuję moja opinię o prowokacji, a w celu poprawy naszych stosunków emocjonalnych, nie będę reagował na tego typu zapytania.

Pozdrawiam Szam

P.s. Dodam jeszcze, że nie drwiłem z osoby autora, a prześmiewałem poglądy, moje odpowiedzi wpisywały się w logikę zadawanych pytań. Do diabła, jeżeli to nie była prowokacja, to skąd autor wiedział, że moje odpowiedzi były "stańczykowe".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL