Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 00:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 23 maja 2006, 19:09 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 23 marca 2006, 01:00
Posty: 5
Witam!

Jestem studentem i w niedługim czasie zacznę pisać pracę dyplomową (z dziedziny hydroenergetyki oczywiście). Chciałbym w niej zamieścić co nieco o pomiarach parametrów hydrozespołów, no i oczywiście same pomiary. Jednakże do stworzenia bardziej skomplikowanych wykresów niezbędna jest spora ilość przeprowadzonych pomiarów.
...i tu moje pytanie: czy mozna w jakis prosty sposób podłączyć do hydrozespołu komputer rejestrujący pomiary, jeżeli tak to jakie musi on spełniać wymagania?

Dziękuję z góry za odpowiedzi,
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 maja 2006, 15:29 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Do hydrozerpołu to raczej nie podłączysz komputera. Zeby pozbierać jakieś dane to musiał byś mieć jakiś miernik z interfacem chociaż.

Powiedz o jakie dane ci chodzi, mogę udostępnić historie pomiarów elektrycznych z jakiegoś tam turbozespołu, mam próbkowane co 10sekund większość parametrów elektrycznych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 28 maja 2006, 02:10 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 23 marca 2006, 01:00
Posty: 5
Witam!

Co prawda pracę mam już zaczętą i piszę już ją w oparciu o rzeczywiste zakłady hydroenergetychne, jednakże z tego co się orientuję takiego interfejsu niestety w nich nie ma. Więc chyba będę musiał indywidualnie porobic sobie pomiary.
Jednakże gdyby było to możliwe i nie sprawiłoby to Panu problemu skorzystałbym z Pana danych. Interesowały by mnie przede wszystkim parametry nominalne urządzenia oraz produkcja energii (ilość biernej i czynnej) przy różnych warunkach (zmiany przepływu i ew zmiany spadu) - najlepiej po trochę pomiarów z miesięcy o najlepszych i najsłabszych warunkach produkcyjnych.
Potrzebowałbym jeszcze nieco informacji na temat jakiegoś prostego systemu sterowania turbiną Francisa

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 28 maja 2006, 16:03 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
No mogę ci przesłać dane z kilku miesięcy, moce (czynna, bierna), napięcia. W jakim formacie chcesz te dane, albo lepjej odezwij się na maila najlepjej.

Co do opisu prostego sterowania francisem to:
- zabezpieczenia elektryczne (przekaźnik kontroli napięcia, bezpieczniki generatora)
- czujnik zbliżeniowy z układem pomiaru czestotliwosci do ząłączenia generatora w momencie przekroczenia predkosci obrotowej i kilka przekaznikow zeby to wszystko zgrac.
- zamykanie kierownicy jakims rozrusznikiem, otwieranie silnikiem trojfazowym.

Oto masz prosty układ sterowania. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL