Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 00:30 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
SHIT!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 marca 2005, 20:10 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Chyba ich tam popierdoliło i to zdrowo sorki ale poniosło mnie po przeczytaniu Twojego postu. Chciałbym Ci jakoś pomóc i czytając o Twoich warunkach jest tam troche niejasności .Pierwsze co mi przychodzi na myśl to obciążenie rdzeni przekładników to chodzi raczej o to że strona wtórna przekładników ma określoną moc obciążenia i twoje podłączone układy nie mogą przekraczać tej mocy bo rdzenie się nasycą ale też nie mogą mieć za małej mocy . W obydwóch przykładach chodzi o to że może być duży błąd pomiarowy to jest to co pisałem wcześniej o pośrednim układzie pomiarowym.
Mam 15 lat praktyki w układach pomiarowych i naprawdę nie wiem co to jest zabezpieczenie nadnapięciowe zerowe :oops: może po nastepnych 15 latach będę wiedział chyba że chodzi o nazewnictwo uzywane w twojej ZE, może ktos inny mnie wyprostuje.
Z tego co napisałes to tak jakbys miał postawic dwa trafa obok siebie .Jeden na moc oddawana a drugi na moc potrzeb własnych to jest bez sensu. Jak masz już jakieś trafo to daj komus do sprawdzenia czy ma odczep i z tego odczepu zasil potrzeby własne. Od przekładników nie uciekniesz bo masz dużą moc to i duże prądy.Wiele tych spraw załatwisz jednym użądzeniem czyli licznik czterokwandrantowy, transmisja danych, "strażnik mocy" 1-60 min, zegar czasu rzeczywistego
Co do punktu o obwodach wyłączajacych to chodzi przypuszczam o to że cewka wyłączająca od tych zabezpieczeń powinna byc inna (osobna ) niz cewka od zabezpieczeń technologicznych(pozostałych)Musiał bym tu dużo pisać i jest troche niejasności z twojej strony na pewno byłes zdenerwowany imasz podstawy do nerwa ale na pewno musisz rozmawiać z nimi o zmianie tych warunków. Rozmawiaj z nimi łagodnie( są monopolistami) a jak sie nie da to z grubej rury niech ci uzasadnią wydane warunki a jak sie tak boją o prace postrasz albo nawet napisz do ich władz zwieszchnich . Nie potrafie wskazać paragrafu w prawie energetycznym czy budowlanym ale układy elektryczne projektuje się biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa , funkcjonalności i względy ekonomiczne stosowanych rozwiązań.
Jeśli możesz to zeskanuj mi te warunki i przyślij e-mailem może coś jeszcze podpowiem.
Co do ceny to czy oni nie podali ci ceny tak jakby oni mieli to wykonać, przecież są stawki w ZE za przyłączenie do sieci tutaj by wychodziło że za kilowat 500 zł coś to za dużo.
I jeszcze jedno czy Ty przy swojej MEW nie masz wogóle lini 400V. Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 marca 2005, 01:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Dzięki
Jutro (środa) walczę w ZE.
Do linii 400 V 900 metrow. O zabezpieczeniach mam średnie pojęcie. Przepisałem to co napisali. Jutro zeskanuję i wyślę warunki. Trafo zdecydowanie jedno. Ale za dużo grzybów w barszczu chcą. Samo żądane złącze SN (zamiast przyłącza w stacji) to trzydzieści parę tysięcy... A co do warunków - podpierają się rozporządzeniem z grudnia 2004, wydanym w styczniu 2005 (cieeeplutkie jeszcze) i własną taryfą zatwierdzoną przez URE. A tam wymyślają sobie.
Jutro ciąg dalszy relacji. Nadal nie łapię po co podwójne opomiarowanie i teletransmisja. Tudzież - czy opłata przyłączeniowa to coś za co ONI wykonają jakiś kawał przyłącza do mnie, czy to generalnie opłata za wejście w sieć (czyli za sam fakt zgody na przyłącze, a koszty to oni potem policzą i doliczą)???
Czy takie liczniki z teletransmisją, dobową synchronizacją zegarów i pamięcia przebiegów to droga impreza???
Pozdrawiam
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 marca 2005, 01:12 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
3-mam kciuki.
Mam nadzieję, że nie będziesz pojutrze na pierwszych stronach szmatławców :wink: " Wymordował 3/4 zrządu i personelu ZE - Prezes musiał salwować się ucieczką przez okno" itp.

Daj znać o wynikach rozmów, oczywiśce, kiedy już przyjdziesz do siebie.
DOKOP IM :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 marca 2005, 21:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
MAX1 daj odpowiedź jak Ci poszło w rozmowach z ZE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2005, 23:28 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Max 1 przeżyłeś???
Otrząsnąłeś się???
Napisz jak było!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 26 marca 2005, 20:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Ciężko mu sie otrząsnąć , ale Max1 my jesteśmy z Tobą jeśli to może być pocieszeniem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 30 marca 2005, 18:09 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Hej
Wróciłem. Przeżyłem jakoś. W powrotnej drodze zapłaciłem nawet mandat. :) Więc: Opłata przyłączeniowa to ich odwracanie kota ogonem. Czyli - oni zrobią przyłącze (ściślej zlecą zaprzyjaźnionej im firmie) a ja im zapłacę. Więc będzie mój projekt i moje wykonanie. Reszta - liczniki standard ich, czyli dwa czterokwadrantowe z wszytkimi bajerami i transmisją danych. Może oni dadzą transmisję... Wszystkie układy pomiarowe moim kosztem. Pobór potrzeb własnych z mojej rozdzielni nn. Ale za to dowalili że muszę postawić wolnostojące złącze kablowe sn. Biorąc pod uwagę, że specjalnie kupiłem (na bazie ich poprzednich warunków) stację transformatorową z wydzieloną celą średniego napięcia dla ich pól liniowych jest to świństwo. Bo teraz ja mam pusto, a obok za ścianą stoi sobie dodatkowa szafka za 40 tysięcy złociszów!
Co do reszty... muszę się pozbierać to Wam opiszę. Bo jakoś generalnie zmęczyli i zniesmaczyli mnie ciężko. Acha. Do dziś na piśmie dali tylko to że mam postawić osobne złącze kablowe. Reszta jest na gębę...
Dziękuję za wsparcie i ciepłe myślenie.
Jak będzie jakowaś okazja (swoją drogą gdzie ta Baba Jaga???) to stawiam piwo wszystkim. Naprawdę podparliście mnie wielce. Dziękuję.
Max


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 30 marca 2005, 19:21 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Baba Jaga proszę bardzo KGHM Polska Miedź Zakłady Górnicze " RUDNA" szyb R- IX z prawej strony . pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 31 marca 2005, 02:57 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Nie za ma co.
Ciepłym słowem odwdzięczę się za informacje, jakie od Was otrzymałem.

E-11! Jesli MEW Paczków to twoja robota, to spotkałem na swojej trasie twojego znajomego. Spotkamy się, pogadamy...

Jeśli Paczków nie podpada pod E-11, to proszę się przyznać czyj ci on jest? Słyszałem same superlatywy, jak w realu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 31 marca 2005, 20:51 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
na to pytanie chciało by się milczeć , nie przytakuje ani nie zaprzecza to pewnie jego robota :twisted: . Ale przyznam się że to nie moja robota .Ale jeśli mówisz o tym koledze co go właśnie mam na myśli :D to go zapytam .Jak dużo mówił na temat MEW i nie dał Ci dojść do głosu to on.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 kwietnia 2005, 23:48 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Średnio dużo gadał o MEW, wiem, że zarabia na kieliszek chleba montując C.O.
I organizuje komercyjny staw pod Oślenicą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 2 listopada 2011, 08:37 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 08:20
Posty: 5
This postlooks wonderful and useful !I love it very much !Thank this useful post .It makes me suggestive of some great things:Breitling Replica Watches
replica watches uk
omega replica watches


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL