Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 22:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zdalny odczyt
PostNapisane: piątek, 24 października 2008, 11:04 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Witam elektrowniarzy,

mam pytanie, czy każdy z Was ma zainstalowany zdalny odczyt? Mam mewke na terenie Enei, Enea Operator wymaga ode mnie zdalnego odczytu, zainstalowałem wszystko (antenka, zegar, modem z dodatkowym zasilaniem, karta SIM), ale oni nie mogą połączyć się z modemem, nie widzą go, nie potrafią podać przyczyny dlaczego tak się dzieje. Sugerują wymontowanie licznika (Landis) i oddanie do serwisu.
Miał może ktoś podobne problemy? Poradzicie coś?

Pozdrawiam
Sasza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 24 października 2008, 17:53 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Niech połączą się z licznikiem lokalnie bez użycia modemu. Nie wiadomo gdzie jest konflikt w połączeniu, na którym odcinku.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 24 października 2008, 18:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
Witam Kolegę Sasze..
Dawno nic nie skrobałem na forum wiec podpowiem ci jak to wygląda..
Na początek napisz, w jakiej grupie taryfowej jesteś, bo z tego, co wiem to przy takiej mocy, jaka ty masz nie jest wymagany modem do odczytów zdalnych, ale o tym potem jak napiszesz, jaka grupa..
Dalej pisząc kontaktowałem się pisemnie w sprawie odczytów zdalnych z URE dostałem odpowiedź satysfakcjonującą mnie
Wiec ENEA & inne żądają modemów itd...(gsm telefon brak mowy o łączu stałym, ale to inna kwestia) przez głupia inst. ruchu ENEA SA a zatwierdzona przez URE musimy spełnić wymagania celem odczytu zdalnego, lecz cały bajer w tym ze mamy dowolność wyboru Licznika urządzeń, w instrukcji napisane jest ze odczyt ma następować dobowo, co 24H, dobrze dla nas, iż dowolność wyboru urządzeń a co za tym idzie Prot.Transmisji itd. Prawie każdy producent liczników i oprogramowania do niego używa innych Prot. Transmisji wiec Enea ma BIG problem próbując nam wytwórcom narzucać liczniki i urządzenia firmy, która im pasuje z odp. Prot. Transmisji itd.. (jest jeszcze Kika innych ciekawostek, ale nie będę tu pisał) Jest to, ewidętne łamanie prawa w związku z praktykowaniem Monopolu i sięganiem nam do kieszeni!! Nie jest to dopuszczalne i URE zatwierdzając obowiązującą ins. Ruchu nie zgadza się na takie praktyki.
Dalej liczniki i osprzęt firm, które narzuca Enea SA są z reguły dużo droższe od innych o podobnych lub identycznych parametrach, lecz niedających możliwości odczytu zdalnego dla ENEA SA przez ich oprogramowanie, – ale to ich problem nie nasz
Z tego, co piszesz Sasza powiesiłeś dokładnie to, co chcieli, ale cóż, skoro już wisi i maja problem z odczytem to musisz sprawdzić czy nie leży on po twojej stronie, ja sugerowałbym kontakt z firmą licznika i próbę wejścia na niego przez ich serwis i sprawdzenie czy działa..Jeśli próba będzie pozytywna to wtedy faxem do Enei ze układ jest sprawny i działa i niech się bujaja, ale jeśli nie to i tak ENEA w większości przypadków odp. za konfigurację tych urządzeń, bo sami je programują i wieszają wiec to do nich należy zdiagnozowanie przyczyny i Ew. jej usunięcie.
( z ta config. Liczników itd.. to też ciekawy temat ciekawe czy któryś z kolegów zastanawiał się, czemu kupujący tu ENEA SA sam dokonuje plombowania config. Licznika itd. Jest to spółka z udziałem skarbu państwa wiec w części prywatna, dlaczego nie robi tego jakiś urząd państwowy Ew. firmy z certyfikatem i uprawnieniami i niebędący strona..?? Czy my producenci mamy wierzyć na słowo firmie, która kupuje odnas Energie, że licznik jest dobrze zaprogramowany itd.?? to tak jak byśmy byli kupującym w sklepie i ustawiali kasy fiskalne a sprzedawcy niewolono byłoby ingerować?. Może ten wątek się rozwinie)
Pozdrawiam ..

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 24 października 2008, 21:59 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Licznik kupiłem razem z mewką, rok produkcji 2004, kręcili nosem, że stary model. Co do grupy taryfowej - nie pamiętam, jeszcze nie odesłali mi umowy, ale się dowiem. Dobrze, że chociaż w Poznaniu jest przedstawicielstwo producenta, może coś poradzą.
Dzięki Praktykancie i Tobie Robercie również.
Pozdrawiam

P.S. dam znać jak się sprawy rozwinęły....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 24 października 2008, 23:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
a mierzy w czterech kwadrantach energie bierną ?? bo jak nie to masz jak w banku wymianę ..

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 25 października 2008, 12:58 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Licznik jest czterokwadrantowy, trzyfazowy i energię bierną liczy.....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 25 października 2008, 18:14 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
to ze mierzy to ok ale czy w czterech kwadrantach ? bo ja maiłem licznik który mierzył energe bierna ale nie w czterech kwadrantach i musiałem zmieniac , zgodnie z ins ruchu ..
Tak na marginesie nic niepytaj w enei :D zobacz instr licznika albo napisz model to sprawdze ..

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 29 października 2008, 15:11 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Model Licznika ZMD 30010/CT, prawdopodobnie jest uszkodzona szyna i nie ma zasilania modemu i dlatego komputer go nie widzi. Sugerują mi kupienie nowego licznika, ale jednocześnie pozwalają popracować przez jakiś czas na tym co jest, by zarobić na nowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 29 października 2008, 15:56 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
to jest zapewne ten model
http://poland.landisgyr.com/files/pdf2/ ... 0xT_PL.pdf
ale niema opisu ktory nas interesuje , musiałbyś dzwonić do nich ..

Nich ci powiesza zastępczy nic zato nie płacisz przynajmniej tak było a tego wyślij na przegląd ,niech go przetestują to nie będzie duży koszt .. i sprawa się wyjaśni ..do modułu komunikacji jest obecnie fizyczny dostep ? czy oplombowane ? on ma wyjście rs 232 zapewne można by zwykłym kompem sprawdzić czy jest jakaś komunikacja ...
te asy INFORMATYCY jak ich tam nazywają z Enei to czarodzieje :D

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 29 października 2008, 16:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Licznik w tej chwili jest oplombowany, nie wyciagnę modułu.
Komunikacja jakś byla, godzina i data, nawet jakis wykres mozna bylo odczytac, ale to za mało. Na razie moge produkować, deszcz leje, jest dobrze, pociagne do wiosny, a jak ruszy wegetacja i słonko przygrzeje to dam do przeglądu, a jak nie to nowy trzeba będzie nabyć.
Dzięki wielkie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 29 października 2008, 17:00 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
daj znac jak cos wyniuchasz ..bo sprawa jest ciekawa..

powiedz jeszcze czy odłączali choć raz zasilanie licznika (aut.restart) przy komunikowaniu sie

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 22 stycznia 2009, 13:12 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Musze kupić nowy licznik, naprawa tego uszkodzenia wyniosłaby tyle samo co zakup nowego.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 2 listopada 2011, 08:39 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 2 listopada 2011, 08:20
Posty: 5
This postlooks wonderful and useful !I love it very much !Thank this useful post .It makes me suggestive of some great things:Breitling Replica Watches
replica watches uk
omega replica watches


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL