Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 14 czerwca 2011, 18:41 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2011, 10:24
Posty: 37
Szam, czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź. Masz może jakieś doświadczenie w tej materii? Ewentualnie, czy możesz przytoczyć jakieś wyroki sądu, które potwierdzają Twoje słowa. Kanał nie jest sztucznym rowem, tylko kanałem (urządzeniem wodnym) siłowni wodnej. Czy ktoś może coś powiedzieć o kanale Raduni, tam zdaje się też była podobna sytuacja i decyzja komunalizująca została cofnięta i kanał wrócił do Skarbu Państwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 14 czerwca 2011, 19:12 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Tak. Jestem właścicielem części kanału . Wybudowano go w celu odprowadzenia wody z siłowni. Woda płynie sobie w części przez siłownię (byłą) i moją cz. kanału, a w części - min. przepływ biologiczny, naturalnym korytem rzeki przez jaz ulgowy. Nie znam podstawy prawnej, moja odpowiedź wynika z wiedzy ogólnej dot. własności nieruchomości. Jak nie wyrażę zgody na przepływ wody przez moją część kanału to cała woda popłynie przez jaz ulgowy naturalnym korytem. No, ale ładnie jest mieć na nieruchomości wodę, więc nie wyrażam sprzeciwu.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 14 czerwca 2011, 20:22 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2011, 10:24
Posty: 37
No tak, jednak w przypadku który opisałem jest zupełnie inna sytuacja. A czy Twój kanał ma również oznaczenie Wp, czy może inne?
Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 14 czerwca 2011, 21:35 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Nie, w ewidencji gruntów nie ma tam wody, rów po prostu, chociaż ciągle woda tam płynie.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 15 czerwca 2011, 08:07 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2011, 10:24
Posty: 37
Więc to dużo wyjaśnia, jednak jest to zupełnie inna sytuacja. Nie było żadnej komunalizacji, nie jest to kanał tylko rów i nie ma oznaczenia w ewidencji gruntów jako Wp.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 17 czerwca 2011, 04:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Co szamie, znowu kulą w płot.

Ja to bym Tobie Mani radził tak. Nie opierać sie tylko na mapce. Kupić w geodezji wypis z ewidencji gruntów. Tam będzie napisane kto jest właścicielem i jaki jest charakter określonej działki. Jeśli się potwierdzi, że jest to woda płynąca to powołując się na ustawę Prawo wodne zwrócić się do starosty o zajecie stanowiska. We wniosku przedstaw swoje stanowisko.
Pytanie na forum też jest dobre ale trzeba mieć świadomość, że forumowicze napiszą co wiedzą, dużo, różnie ale mało kiedy na temat.

Korzystając z okazji podam, że w przypadku gdy właścicielem jakiejś działki jest osoba prywatna to w wypisie i wyrysie nie podadzą jej nazwiska, nie wolno, ale moga podać nr ksiegi wieczystej. Wówczas idziemy do sądu, wydziału księg, i tam księgi są jawne i wszystko się dowiemy. (za darmo)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 17 czerwca 2011, 09:34 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Niestety mamy cały czas bałagan w papierach - ewidencja gruntów.
Sam natknąłem się w trakcie swoich poszukiwań na sytuację gdzie w 1980 roku przebudowano bieg rzeki, ale niestety nie do końca przeprowadzono komunalizację. Działka , po której płynie teraz rzeka jest we władaniu GMINY !! A stare koryto jest we władaniu RZGW. Prawdopodobnie mieli stary wykaz działek, po których kiedyś płynęła rzeka i te działki skomunalizowali nie uwzględniając zmian w przebiegu rzeki.
.
Proponuję nie zamawiać wypisu z rejestru gruntów tylko poprosić o informację z ewidencji. Rożnica polega na formie informacji i opłacie za nią. Za wypis 12 pln za informację 4 pln.

Jeśli już znajdziesz numer KW - postaraj się żeby był to numer elektroniczny- to nie musisz nigdzie iść żeby zdobyć informację o właścicielu tylko poszukaj w internecie:

http://ekw.ms.gov.pl/pdcbdkw/pdcbdkw.html

Warunkiem koniecznym jest numer elektroniczny i to że księga przeszła już migrację.
I trzeba pamiętać, że adresu właściciela nie znajdziemy w KW tylko w ewidencji gruntów. Tak więc jeśli jest to osoba prywatna to poznamy imię i nazwisko a adres trzeba samemu jakoś ustalić.

Wypis - cześć opisowa operatu ewidencji gruntów - literki literki
Wyrys - cześć graficzna operatu ewidencji gruntów - lokalizacja, kształt geometryczny granic - rysunek działki

Pozdrawiam

PS. Co zrobić, żeby to doprowadzić do stanu właściwego - Starosta rzeczywiście prowadzi ewidencję gruntów ale czy on może to zmienić nie wiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2011, 08:07 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2011, 10:24
Posty: 37
Sytuacja wygląda następująco. Ja wiem, kto jest właścicielem. Jest nim Gmina. Działka ma oznaczenie Wp. Takie samo jak koryto rzeki, czyli także Wp. Gmina stała się właścicielem działki(kanału) na mocy decyzji komunalizacyjnej, którą cofnąć powinno MSWiA z mocy prawa, czy tak się stanie zobaczymy. Chciałem się tylko dowiedzieć, czy ktoś miał już styczność z takim przypadkiem i może coś więcej powiedzieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 10 września 2011, 08:14 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2011, 10:24
Posty: 37
A więc stało się. Minister MSWiA unieważnił decyzję wojewody, komunalizującą działkę o oznaczeniu Wp i przekazującą ją nieodpłatnie Gminie. Prawo wodne obowiązujące w dniu wydania decyzji mówiło, że działki oznaczone jako Wp stanowią własność Skarbu Państwa i nie mogą stanowić przedmiotu własności innych osób. Działka należy obecnie do Skarbu Państwa. W uzasadnieniu napisano, że została wydana z rażącym naruszeniem prawa. Była to decyzja z lat 90-tych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 11 grudnia 2011, 22:49 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 11 grudnia 2011, 22:44
Posty: 1
Lokalizacja: Szczecin
Panowie i tak nie ma o co się kłucić jak już na obiekcie w Gryficach siedzi komornik a pan Fluderski mówi DUŻĄ nie prawdę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 12 grudnia 2011, 09:51 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Hahaha :) a to dobra bajka :)

Co polaczek to kupa szmaty :) zazdrość i zawiść to najpopularniejsza chyba cecha w tym smutnym narodzie niestety.

Fluderski udowodni w sądzie kto ma rację, a kto nie. No i mimo wszystko cenię sobie troskę o naszą rodzinę, ale mamy się całkiem nieźle :)

Ale widzę Panie S. albo panie G. bo już odwagi zabrakło żeby się podpisać, że wam się już mocno dupska ze strachu trzęsą za te przekręty remontowe ;) A to także jest przedmiotem zainteresowań kilku ciekawych instytucji w tym kraju :)

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2011, 16:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
FLooder
rozwiń! Może inni przynajmniej się nie natną...
Pozdrawiam!
M.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL