Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 07:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 11 kwietnia 2015, 21:35 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 1 maja 2010, 23:54
Posty: 20
Witam,
Jestem zupełnie świeżym szczęśliwcem posiadania MEW o mocy do 20kW (narazie 7kW).
Uruchomiłem starego franka , wrzuciłem trochę automatyki i jakoś się kręci. Kiedyś może opiszę moją inwestycję jak nieco poprawie kilka rzeczy. Biznes bardziej hobbystyczny niż realny dochód
Formalności podłączenia zajęły mi 4 lata i na dniach ciesząc się z koncesji zacząłem kręcić.
Jednak ostatnio miła pani z ZE powiadomiła mnie, że z dniem 3 maja 2015 moja konsesja przestanie obowiązywać,a umowa podpisana z ZE stanie się nieważna (podpisana 3 marca). Zaczynam się nieco martwić o dalsze losy, ale może niepotrzebnie...

Czytam nową ustawę gdzie jest napisane, żę nie ma obowiązku posiadania koncesji, ale też nie odczytałem, że nie ma zakazu. Sprawy koncesyjne zaczynają się od mocy 40kW. Jednocześnie dla "NOWYCH MEW" o mocy do 10kW jest dosyć atrakcyjna cena zakupu.

Pytanie do użytkowników/specjalistów od nowej ustawy. Co mogę robić aby ta moja działalnośc była jak najbardzie opłacalna.
1. Może opłaca mi się zmniejszyć farmalnie moc 2 razy do 10 aby mieć preferencyjne warunki zakupu, tymbardziej, że warunki nie wiem czy pozwolą mi na zwiększenie mocy pod 20kW.
2. Czy informacja od Pani specjalistki z Ta--nu ma potwierdzenie w rzeczywistości?
3. Ile za MWh będę relnie dostawał w moim żródle po wejściu ustawy

Bardzo prosze o odpowiedź, przeczuwam , że muszę się spieszyć w dokonaniu zmian...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL