Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 17:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Jesli jesteś właścicielem mew podaj czy masz20gr.za KWh
Ankieta wygasła środa, 9 marca 2005, 20:50
tak 83%  83%  [ 5 ]
nie 17%  17%  [ 1 ]
Liczba głosów : 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 maja 2005, 21:21 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2004, 01:00
Posty: 149
Lokalizacja: Kielce
zwykły kurs SEP do 1kV
potrzebne do obsługi mew


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 15 maja 2005, 22:58 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
[quote:f4cd75e382="michal"]zwykły kurs SEP do 1kV
potrzebne do obsługi mew[/quote:f4cd75e382]myslalem ze cos specjalnego ... ja w kwietniu placilem 47 zl :) tylko kursantow bylo moze z 50


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2005, 19:44 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 17 września 2005, 01:00
Posty: 9
Lokalizacja: Szydłowiec
Chciałbym powrócić do pierwotnego tematu czyli ceny za energie.
Od 1 pażdziernika zmienia sie sposób rozliczenia za cenę energii czyli cena jak za konwekcjomalna oraz za świadectwo pochodzenia.
Ja należę do ProEnergia i niedawno podpisywałem z nimi umowę.
Chcieli mnie usidlić umowa do końca 2006 z ceną 234 za MWh. Znając szacunkową cenę za ŚP-nia ok 180zł takiej umowy nie podpisałem i poprosiłem o czas umowy do końca 2005 i zgodzili się.
Wiem że teraz nastąpi renegocjacja umów i wszystkim przedstawią propozycję za jaką cene będą skupowac świadectwa (bo cena za zakup energii jest znana i wynosi 118 za MWh).
Moja propozycja jest taka,aby klubowicze zamieszczali ceny,jakie im zostaną zaproponowane,tak wszyscy mieli rozeznanie co w danym koncernie piszczy.
Koncern ProEnergi robił rozeznanie na ile sumarycznie wyceniam 1mwh, odpowiedziałem że na 300 zł to pani sie zdziwiła że tak dużo. Polenergia zamierza skupować Śp-nie za 180 zł.
Czekam na odzew.[/b]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2005, 19:52 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 17 września 2005, 01:00
Posty: 9
Lokalizacja: Szydłowiec
Chciałbym powrócić do pierwotnego tematu czyli ceny za energie.
Od 1 pażdziernika zmienia sie sposób rozliczenia za cenę energii czyli cena jak za konwekcjomalna oraz za świadectwo pochodzenia.
Ja należę do ProEnergia i niedawno podpisywałem z nimi umowę.
Chcieli mnie usidlić umowa do końca 2006 z ceną 234 za MWh. Znając szacunkową cenę za ŚP-nia ok 180zł takiej umowy nie podpisałem i poprosiłem o czas umowy do końca 2005 i zgodzili się.
Wiem że teraz nastąpi renegocjacja umów i wszystkim przedstawią propozycję za jaką cene będą skupowac świadectwa (bo cena za zakup energii jest znana i wynosi 118 za MWh).
[b:20c32252bf] Moja propozycja jest taka,aby klubowicze zamieszczali ceny,jakie im zostaną zaproponowane,tak wszyscy mieli rozeznanie co w danym koncernie piszczy.[/b:20c32252bf] Koncern ProEnergi robił rozeznanie na ile sumarycznie wyceniam 1mwh, odpowiedziałem że na 300 zł to pani sie zdziwiła że tak dużo. Polenergia zamierza skupować Śp-nie za 180 zł.
Czekam na odzew.
Sory za powtórny post ale Opera nie działa dobrze na tym forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2005, 20:12 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:8bed6a9e96="abmeraz"]Chciałbym powrócić do pierwotnego tematu czyli ceny za energie.
Od 1 pażdziernika zmienia sie sposób rozliczenia za cenę energii czyli cena jak za konwekcjomalna oraz za świadectwo pochodzenia.
Ja należę do ProEnergia i niedawno podpisywałem z nimi umowę.
Chcieli mnie usidlić umowa do końca 2006 z ceną 234 za MWh.
[b:8bed6a9e96] [color=red:8bed6a9e96]Moja propozycja jest taka,aby klubowicze zamieszczali ceny,jakie im zostaną zaproponowane,tak wszyscy mieli rozeznanie co w danym koncernie piszczy[/color:8bed6a9e96].[/b:8bed6a9e96] Koncern ProEnergi robił rozeznanie na ile sumarycznie wyceniam 1mwh, [color=red:8bed6a9e96]odpowiedziałem że na 300 zł [/color:8bed6a9e96]to pani sie zdziwiła że tak dużo. Polenergia zamierza skupować Śp-nie za 180 zł.
[color=red:8bed6a9e96]Czekam na odzew[/color:8bed6a9e96].
Sory za powtórny post ale Opera nie działa dobrze na tym forum.[/quote:8bed6a9e96]

Znów upublicznię swój wredny charakter.
To miło Amberaz ze się w końcu zarejstrowałeś na tym forum i włączyłeś do dyskusji.Bo jak piszesz ,masz MEW i produkujesz prąd od jakiegoś czasu.Szkoda,że w momencie kiedy grunt pali Ci się pod stopami - bo chciałbyś wyrwać większą kasę
[b:8bed6a9e96]I oczywiście czekasz na odzew[/b:8bed6a9e96]. A zapytam nieśmiało: co robiłeś do tej pory?

Pozdrawiam.Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2005, 21:07 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 17 września 2005, 01:00
Posty: 9
Lokalizacja: Szydłowiec
Panie piomika o co Panu chodzi? Ożywia Pana forum takimi dziwnymi postami?
Pozostawię następny taki post bez komentarza.
Pozdrawiam abmeraz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2005, 21:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Właściwie o nic panie Abmeraz.

Jak ma Pan życzenie to swój post mogę skasować - bo właśnie z taką intencją wszedłem teraz na forum ale Pana odpowiedz panie Abmeraz mnie ubiegła.

A czy zostawi Pan jakiś post bez odpowiedzi czy też nie - jest mi obojętne i prawdę mówiąc - nie dziwi mnie to.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 17 września 2005, 21:52 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 17 września 2005, 01:00
Posty: 9
Lokalizacja: Szydłowiec
Rozumiem że Pan piomika zakończył swoje dziwne insynuacje a ja ponawiam pytanie zastanawiając sie o co chodzi Panu p.

[b:07d43a7766]Moja propozycja jest taka,aby klubowicze zamieszczali ceny,jakie im zostaną zaproponowane,tak wszyscy mieli rozeznanie co w danym koncernie piszczy.[/b:07d43a7766]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 00:41 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
o co chodzi Panu p. ?
Właściwie o to, że drażnią mnie ludzie ,którzy pod pozorem załatwiana spraw dla wszystkich ( żeby wszyscy mieli rozeznanie co w danym koncernie piszczy) załatwiają tylko swoją sprawę( rozeznanie w cenach i wykorzystanietych informacji dla własnej negocjacji ) . Czyli wyciągnąć coś z naiwnych forumowiczów jak mam problem, a potem znkinąć.
A może najpierw dać coś od siebie na tym forum a potem ewentualnie czerpać informacje panie A.?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 14:29 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 17 września 2005, 01:00
Posty: 9
Lokalizacja: Szydłowiec
Kręce turbina od września tego roku. Podpisałem umowę do końca tego roku jak pisałem. Podałem na forum ile po pierwszym pażdzierniku chciałbym za MWh czyli ok 300zł. Z informacji podanej przez ProEnergia to dość wygurowana cena i że pozostali producenci dodawali niższe ceny.
Przy mojej produkcji ok 4MW miesięcznie jest to mała karta przetargowa dla koncernu.
Nie rozumiem co ma Pan na myśli " rozeznanie w cenach i wykorzystanietych informacji dla własnej negocjacji".
Przecież te podane informacje będą widziane przez wszystkich.
Rozumiem również że forum jest przeglądane przez koncerny energetyczne i korzystają z niewiedzy właścieli elektrowni a Pan panie p przyczynia się do utrzymania takiego stanu krytykując moją osobę za egoistyczne działania poprzez powyższy post.
Koncern ProEnergia wąże dostawców długoterminowymi umowami bez możliwości renegocjacji ceny tak więc pierwsze dni pażdziernika to będą ważne dni dla wszystkich.
[b:22c218fa2d]Cena za energię 118 za świadectwo 180 u Polenergia.
Czy taka cena może funkcjonować od 1 X 2005 ?[/b:22c218fa2d]
[/b]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 września 2005, 15:42 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Po pierwsze primo: PAX między elektrowniarzy :!:

Po drugie primo:
Piomika - kłótliwcu, gdzie się podziewałeś?
Czy nadrabiałeś zaległości w klasyce polskiego kina /"nie chce mi się z tobą gadać"/?
Czy miałeś okres-owy przesyt w płodzeniu postów? / jak inni czasem/
Czy może inna choroba jasna / zjadłeś za dużo, wypiłeś za mało/ ?
Ale już wydobrzałeś :wink:

Po trzecie primo:
Abmeraz - Twoje oczekiwania wobec EP to DUMPING :!: /uważaj!/
Pamiętaj - nie wierz im nawet jak mówią dzień dobry.
Swoją drogą ciekawe gdzie te dyrektory uczyły się etyki biznesu?
EP nie może już nikogo niczym wiązać. Mają prawny obowiązek odkupić od Ciebie całą zaoferowaną energię. ŚP możesz im sprzedać po satysfakcjonującej Cię cenie. A jak nie to jest oferta Polenergii, lepsza MEW Katowice, jeszcze lepsza POEE.
Twierdzenie, że inni oczekiwali minimalnej ceny za MWh mniej niż Ty jest prawdziwe tyle ,że na odwrót. Zażądałem 320 zł a teraz myślę, że za skromnie.
Piszesz, że jesteś "mały" i nie masz siły przebicia. My działamy w grupie 10.

Po czwarte primo:
Mógłbyś uzupełnić swoje dane o :" skąd"
Dwóch koleżków także we wrześniu wystartowało z MEW-kami
Czyżbyś był jednym z nich /a ja zamiast przez telefon rozmawiam do Ciebie przez komputra/? Eee, chyba nie bo onie wiedzą jakie działania prowadzimy. Ale zbieżność czasowa jest zastanawiająca.

Po piąte primo:
Mam zdawanie,że w przeszłym roku ŚP sprzedawać się będzie śr,po 225

Cze.

[/b]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2005, 13:27 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:b118aa258c="abmeraz"]
Nie rozumiem co ma Pan na myśli " rozeznanie w cenach i wykorzystanietych informacji dla własnej negocjacji".
Przecież te podane informacje będą widziane przez wszystkich.
Rozumiem również że forum jest przeglądane przez koncerny energetyczne i korzystają z niewiedzy właścieli elektrowni [color=red:b118aa258c]a Pan panie p przyczynia się do utrzymania takiego stanu krytykując moją osobę za egoistyczne działania poprzez powyższy post[/color:b118aa258c].[/quote:b118aa258c]

:D
Ależ skąd - panie Abmeraz?! .Ja życzę Panu jak najlepiej.Zdziwiło mnie tylko pare faktów w Pana poście nr1: manowicie to ,że zrejstrował się Pan tak póżno, po uruchomieniu elektrowni i już w pierwszym poście interesuje Pana cena kW u innych kolegów. A w międzyczasie inni mieli być może też problemy i z Pana doświadzczenia przy uruchamianiu elektrowni nie dane było im skorzystać.Ale zostawmy ten temat. Jużkiedyś pisałem ,że Admin powinien mi zablokować dostęp do forum na 24 h - bo zbyt impulsywnie reaguję( a może powinien go mi wogóle zablokować :mrgreen: )
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.Wykonał Pan 5 postów a zarzekał się Pan ,że nie będzie" czegoś tam " komentował - to pierwszy plus. Drugi to to ,że odpowiedział Panu sam mistrz Bogas - :D a nie każdy ma takie szczęście. Pan Tango i pani Mysia-S stawiając podobny problem wcześniej (właśnie wtedy mógł się Pan np. włączyć do dyskusji) nie uzyskali na tym forum satysfakcjonujących ich odpowiedzi. I pewnie podobnie będzie w Pana przypadku.Dlatego pozwoliłem sobie na lekkie podkręcenie Pana postu. Zgadzam się też z Bogasem ,że nie jest to jakiś wielki dla Pana problem, bo świadectwa pochodzenia zawsze Pan sprzeda i kto wie czy nie po atrakcyjniejszej cenie. Tyle moich wyjaśnień! :wink:

[b:b118aa258c]Bogas[/b:b118aa258c]- przyjacielu mój :mrgreen: - co ja Ci mogę napisać?!
Na pewno - nie nadrabiałem zaległości w klasyce polskiego kina- ten temat jest dla mnie zamknięty a raczej jak to uzgodniliśmy - nie było go.
Czy przesyt w płodzeniu postów ?- wygląda na to ,że nie :D może lekkie opamiętanie :mrgreen:
Ale miło mi było ,że Suse forum podkręcił a inni się włączyli.
Widzę ,że Twoje negocjacje w sprawie sprzedaży obiektu idą pełną parą. Pochwal się, trafił się jakiś tłusty inwesor ? :wink: czy tylko sami pasjonaci? - tak jak ten Kubuś Puchatek :mrgreen:


Pozdrawiam.Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 września 2005, 20:52 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Odp. Piomika
Ale wygląda na to, że wystraszyłeś kolejnego forumowicza. W sytuacji kiedy sam się ograniczasz w tfu-rczości .... :wink:

W sprawie negocjacji - zainteresowanie umiarkowane jest. Nie spodziewałem się najzdu hord inwestorów. Znam wartość takich biznesów
i wiem, że lokalizacji raczej nie przybywa. Nie ma pośpiechu. Nie będę się też wdawał w dysputy z różnymi Kubusiami czy innymi - nie pamiętam ksywy gościa ale szczena mi opadła jak zobaczyłem, że gość ma jeden post na liczniku a wpier...się w nasze nieporozumienie jakby był w stałej z nami komitywie - ze swoją ironią. Może sam sprzedał swój interes za marne srebrniki i teraz ma moralniaka. Kiedyś był na forum taki koleś /tfuu socjalista/ co uważał, że jak ktoś nie chce realizować inwestycji powinien ją ODDAĆ. Został zjechany i słuch po nim zaginął.
Jak ktoś umie liczyć to sobie policzy czy opłaca się mu kupić nawet drogo/ ale z papierami/ i mieć biznes dla siebie i swoich dzieci czy woli szukać szczęścia i wolnych jazów, załatwiać papiery po dwa lata / a woda ucieka/
W każym razie trzeba składać papiery na eurosy i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.

Pozdro

Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 września 2005, 21:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
[quote:551e9fdfd8="bogas"]Odp. Piomika
Ale wygląda na to, że wystraszyłeś kolejnego forumowicza. W sytuacji kiedy sam się ograniczasz w tfu-rczości .... :wink:
Pozdro
Cze.[/quote:551e9fdfd8]

Jak ma klasę ( a coś czuję ,że ma) to się odezwie a jak nie to mój niewyparzony język nic tu nie zaszkodzil . I tak by się nie odezwał.

Co do Twojej inwestycji .Popieram. Zresztą moje zdanie znasz.Nadal uważam ,że będąc na Twoim miejscu - nie sprzedawał bym.

Pozdrawiam.Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 20 września 2005, 22:12 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Bogas wydaje mi się że ten popapraniec Kubuś czy jak mu tam nie miał na tyle odwagi aby użyć prawdziwego psełdonimu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 września 2005, 09:55 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Nie oceniałbym go tak ostro / bo wychowanie w poprawczaku zobowiązuje :wink: / ale może będzie chciał rozwinąć swoją wizję lepszego inwestowania?

Ps. Pozdrów proszę ode mnie Automatyka.

Piomika: punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z mojej perspektywy
może to wyglądać inaczej?

Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 września 2005, 23:11 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 3 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 2
Cześć. Jestem zarejestrowany na forum dośc dawno,ale nie pisałem bo nie miałem dostępu do internetu. Teraz mam i to się zmieni. Jeżeli chodzi oceny energi to znam gościa , który podpisał umowe z EnergiaPro-30 groszy za Kw.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 września 2005, 21:41 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 25 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 39
Przepraszam, ale co to jest do cholery! Kw - księga wieczysta?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 22 września 2005, 23:36 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 01:00
Posty: 50
Po piąte primo:
Mam zdawanie,że w przeszłym roku ŚP sprzedawać się będzie

Nie wiem czy to prawda ale cena 240 zł za śp (nie mylić :świętej pamięci") ma obowiązywać do końca 2006r. Jak ktoś coś wie to proszę na forum. Pewne jest natomiast, że czarna od 2006r będzie zmieniona.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 23 września 2005, 14:42 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 5 czerwca 2004, 01:00
Posty: 50
cd poprzedniego
Cena za śp nie będzie 240zł to jest skrót myślowy. 240 to opłata dla odbiorcy za nie wywiązanie się z obowiązku zakupu. Nie mniej jej wysokość ma ścisły związek z ceną śp na giełdzie. Chodziło mi o to kiedy URE ustali tą opłatę. Słyszałem, że dopiero w 2007roku.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL