Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 19 września 2019, 22:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 20 marca 2012, 19:34 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2012, 19:25
Posty: 2
Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją:
pozwolenie wodnoprawne dla MEW jest ważne do 2028. Zmienił się jednak właściciel, a w międzyczasie teren na którym znajduje się MEW został objęty Naturą 2000. Czy nowy właściciel musi na nowo uzyskać wszystkie pozwolenia (pozwolenie wodnoprawne, a przed tym decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach...)? Moim zdaniem (zgodnie z art. 134 prawa wodnego) nie ale urzędnik w starostwie twierdzi że tak...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 marca 2012, 08:05 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
jeśli masz działającą MEW to urzędnik się myli. Jeśli masz pozwolenie wydane w 2008r i nie rozpoczęte prace budowlane MEW to urzędnikowi może chodzić o to że pozwolenie ci wygasło.

_________________
Informujemy o przyznanej dotacji przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 w ramach POIG 1.4 "Dotacja na innowacje" dla projektu "Przebadanie modelowe wirników ze śrubą Archimedesa w celu wytworzenia innowacyjnych turbin wodnych"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 marca 2012, 14:01 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa
Pozwolenie wodno-prawne trzeba przepisać na nowego właściciela, na wniosek starego właściciela.


Pozdrawiam


Coincidence


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 marca 2012, 14:49 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
Nie trzeba to raz wystarczy tytuł prawny do nieruchomości.
Jeśli mowa o przepisaniu to zazwyczaj występuje się do starostwa o "zaświadczenie" stwierdzające osoby, podmiotu która spełnia obowiązki i ustalenia stosownej decyzji "pozwolenia wodno prawnego" .
KPA nie przewiduje przepisania decyzji lecz jedynie stwierdzenie kto jest jej wykonawcą i kto ją realizuje.
Kilka razu już tego typu dokument załatwiałem.
Ty mając tytuł do nieruchomości występujesz o zaświadczenie stwierdzające o twoim następstwie do wykonywania decyzji pozwolenia, nie stary właściciel.
Właściciel może jedynie co to prosić właściciela wody o aneks umowy dzierżawy z niego na ciebie.

_________________
Informujemy o przyznanej dotacji przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 w ramach POIG 1.4 "Dotacja na innowacje" dla projektu "Przebadanie modelowe wirników ze śrubą Archimedesa w celu wytworzenia innowacyjnych turbin wodnych"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 marca 2012, 16:41 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 78
Lokalizacja: Warszawa
Pisząc " przepisać pozwolenie" miałem na myśli prawa i obowiązki z niego wynikające. Wykonałem to w Starostwie na wniosek poprzedniego właściciela. Za opłatą oczywiście :D

Pozdrawiam


Coincidence


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 marca 2012, 18:28 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 20 marca 2012, 19:25
Posty: 2
Dzięki za odpowiedzi, dzisiaj dzwoniłem do starostwa i dowiedziałem się że należy przygotować pełną dokumentację od nowa "tak jakby nie było żadnego pozwolenia wodnoprawnego"...i jak to rozumieć?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 marca 2012, 19:30 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Niech napiszą podstawę prawną.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 marca 2012, 19:32 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Rozumieć należy to tak, że musisz złożyć stosowne pismo w Starostwie takie jak napisał wyżej Ziemak i czekać na odpowiedź pisemnie (na telefon to na randki się można umawiać). Jak dostaniesz odpowiedź, wtedy możesz się ustosunkować.

Możesz zadać im po prostu pytanie, kto w takim razie jest obecnie wykonawcą decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym, skoro Ty jesteś właścicielem obiektu, a decyzja ma ważność to 2028. Wszystko załatwiaj na piśmie.

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 25 marca 2012, 10:16 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 1 maja 2011, 10:24
Posty: 37
Dz.U.2012.145
USTAWA
z dnia 18 lipca 2001 r.
Prawo wodne
Art. 134. 1.Następca prawny zakładu, który uzyskał pozwolenie wodnoprawne, przejmuje prawa i obowiązki wynikające z tego pozwolenia, z zastrzeżeniem ust. 2.
2.Jeżeli pozwolenie wodnoprawne dotyczy eksploatacji instalacji, przejęcie praw i obowiązków wynikających z pozwolenia następuje na zasadach określonych w ustawie - Prawo ochrony środowiska.

Dz.U. 2001 Nr 62 poz. 627
USTAWA
z dnia 27 kwietnia 2001 r.
Prawo ochrony środowiska

Art. 190.
1. Zainteresowany nabyciem tytułu prawnego do całej instalacji może złożyć wniosek o przeniesienie na niego praw i obowiązków wynikających z pozwoleń dotyczących tej instalacji.
2. Przeniesienie praw i obowiązków jest możliwe tylko wtedy, gdy nabywca daje rękojmię prawidłowego wykonania tych obowiązków.
3. Przeniesienie lub odmowa przeniesienia praw i obowiązków następuje w drodze decyzji.
4. Nabywca, o którym mowa w ust. 1, przejmuje wszystkie obowiązki ciążące w związku z eksploatacją instalacji na poprzednio prowadzącym instalację, wynikające z pozwolenia i przepisów ustawy oraz ustawy ? Prawo wodne i przepisów ustawy o odpadach.
5. W razie podjęcia decyzji, o której mowa w ust. 3, organ właściwy do wydania pozwolenia może w tej decyzji orzec o obowiązku ustanowienia zabezpieczenia roszczeń lub zmienić uprzednio określone warunki zabezpieczenia roszczeń; przepisy art. 187 stosuje się odpowiednio.

Czy spełnione zostały wymogi zawarte w tych przepisach? Czy została wydana decyzja przenosząca prawa i obowiązki na nowego właściciela?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL