Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 14:07

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 3 lipca 2013, 13:02 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 01:56
Posty: 10
WItam. Mam mozliwosc kupienia lokalizacji pod mew. Sytuacja wyglada nastepujaco, w lokalizacji jest wszystko zrobione tj spietrzenie,stawidla, pomieszczenie na turbine bez dachu, przylacze elektryczne, trzeba tylko kupic turbine. Sugerowana moc elektrowni bedzie ok 25-30 kw, cena jaka sobie pan zyczy to ok 350 tys lacznie z takim budyneczkiem po mlynie z pustaka. Oferta wydaje sie kuszaca, ale jak zawsze sa pewne ale, mianowicie wedkarze zarzyczyli sobie przeplawki dla ryb, wlasciciel ma juz wszystkie dokumenty oraz projekt tej przeplawki, pytanie ile bedzie kosztowac budowa takiej przeplawki i jak to wogole wyglada bo nigdy tego na oczy nie widzialem, mam tez pytanie czy jesli w danej lokalizcji nei ma jeszcze elektrowni wodnej oddanej do uzytku ale jest prawie wszystko gotowe, to czy moge starac sie o ten tanszy kredyt z boś oraz dofinansowanie z uni, czy jest to moze juz traktowane w inny sposob jak nie buduje jej od zera? Mam tez pytanie bo zastanawiam sie, czy po zakupie uruchamiac ja jak najszybciej na starych zasadach czyli energia + swiadectwa energii, czy czekac na nowa ustawe oze i oddac do uzytku na stalej cenie 70 groszy za kwh przez 15 lat, pytanie tylko czy ta ustawa wejdzie bo miala juz byc w 2013 roku a ciagle jej nie ma. No i zasadnicze pytanie czy uwazacie ze warto sie pakowac w ten interes, swiadectwa spadly na leb, niby jak ta ustawa wejdzie (jesli wejdzie) to bedzie przelicznik dla mew 2x swiadectwo to znowu sie powinno zrobic oplacalnie, ryzyko polega na tym ze mam 200 tysi i z 250 by trzeba bylo wziasc kredytu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 3 lipca 2013, 14:43 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 24 czerwca 2005, 01:00
Posty: 58
Cześć,

czy nazwa lokalizacji zaczyna się na Ł.?

Pozdrowienia,
Tango


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 3 lipca 2013, 17:13 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 01:56
Posty: 10
zalezy kto pyta i w jakim celu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 3 lipca 2013, 17:26 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 01:56
Posty: 10
no ale w sumie co tu duzo gadac, no tak zaczyna sie na Ł , jesli wiesz cos o czym warto wiedziec przed zakupem tej lokalizacji to bylbym wdzieczny, niz potem wladowac sie na mine


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 3 lipca 2013, 21:04 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 24 czerwca 2005, 01:00
Posty: 58
Lokalizacja znana - zwłaszcza z tego, że od lat jest do sprzedania...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 3 lipca 2013, 21:26 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 5 kwietnia 2013, 01:56
Posty: 10
no wlasnie o co tu chodzi, 3 wlascicieli i zaden tego nie uruchomil? cos mi sie wydaje ze haczyk jest w tej przeplawce, duzy koszt wykonania i pewnie duzo wody spierdzieli przez ta przeplawke i sie przestanie oplacac , zebysmy sie rozumieli chodzi o lokalizacje Łukomie Stopin?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 7 lipca 2013, 20:59 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 13:37
Posty: 234
A pytałeś sprzedającego dlaczego chce sprzedać (oczywiście poza chęcią otrzymania ogólnie porządanej gotówki) ? Na przepławki w poprzednim okresie rozliczeniowym środków z unji, na przepławki można było otrzymać zwrot 100 %.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL