Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest środa, 27 marca 2024, 05:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2012, 15:32 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 21:47
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
witam

Mam nietypowe pytanie, ponieważ wykonuje projekt dla MEW ale nie jako wykonawca tylko jako student. Przyjąłem mew w której moich planach miałaby być turbina Kaplana w ilości 3 . Każda z turbin generowała by moc maksymalną 30kW , i tutaj mam pytanie wręcz prośbę jakby wyglądało przyłącze takiej elektrowni do sieci. Bo w grupie sądzimy żeby zainstalować szynę zbiorczą dla 3 generatorów i z niej wyprowadzić transformatorem do sieci SN (20kV) , lub też nN (0,4kV) i nie wiem który wariant byłbym poprawny.

Drugie pytanie odnosi się do generatora czy można do takiej turbiny zastosować agregat czy coś w tym rodzaju w którym w są już zabezpieczenia. Czy użyć normalnego silnika i zrobić z niego prądnicę i dobrać zabezpieczenia.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2012, 15:56 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 22 września 2012, 13:37
Posty: 234
Silnik klatkowy w pracy prądnicowej o mocy 30 kw da Ci około 33kw. Moc/sprawność. Zazwyczaj stojuje się silniki klatkowe. Przy tej mocy najprawdopodobniej w grę wchodzi podłączenie do sieci SN poprzez transformator lub w przypadku dużego już zainstalowanego transformatora ciągnięcie osobnej lini do transformatora.

A co z mocą bierną?
Dlaczego prowadzący (jako zakład energetyczny :D ) nie nałożył warunków przyłłączenia? Jaka uczelnia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2012, 18:57 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 21:47
Posty: 2
Lokalizacja: Łódź
uczelnia PŁ, a co do warunków początkowych to nie było żadnego po prostu padło hasło na projekcie kompetencyjnym że robimy projekt z źródeł odnawialnych, i nasza grupa wybrała MEW i wszystkie warunki my wybieramy. od lokalizacji, spadu rzeki budynku, technologii, i dla kogo produkujemy energie etc . i musimy zrobić opis technologii, przyłącze, opłacalność, prawo.
więc najgorszy mamy problem z przyłączem bo w sieci jest tego sporo ale do elektorwni wiatrowych a do mew to nic ciekawego niestety nie mogliśmy znaleźć. mamy przykładowe ale dla żarnowca i dla włocławka ale to elektrownie duże


btw zakup jazu bądź jakiegoś młyna gdzie będziemy mogli umieścić osprzęt, wycenia się na jaką kwotę ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 15 grudnia 2012, 21:25 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 10 listopada 2011, 18:05
Posty: 153
Jak macie lokalizację to sprawdźcie gdzie jest najbliższe trafo. Jak daleko to załóżcie własne trafo i przyłączenie po SN. JAk blisko (do 100-200 m) to możecie próbować po niskim ale to może być już droższe niż trafo i linia SN. Trzeba sprawdzić koszty.

Co do opłat za lokalizację to ktoś z bardziej doświadczonych kolegów Wam tu pomoże. Zawsze możecie napisać, że założyliście "XX" na takie opłaty "co należy zweryfikować" heh. W pracy dyplomowej to jest dopuszczalne :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL