Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 17:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 12 maja 2009, 17:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Spotkanie DUNINO 2009


na dole strony


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 maja 2009, 21:59 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
A jakieś konkretniejsze namiary na to miejsce, jak dojechac?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 13 maja 2009, 15:09 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Dunino miejscowość koło Legnicy w miejscu połączenia dwóch rzek Kaczawy i Nysy Szalonej. jak znajdę chwilkę czasu to może uda mi się wkleić mapkę

Dunino
Współrzędne: 51°9'13"N 16°5'13"E


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 13 maja 2009, 20:53 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2004, 01:00
Posty: 71
Lokalizacja: DOM:Szprotawa, woj.lubuskie MEW: okolice Zgorzelca
Witam.
Poniżej mała reklama miejsca naszego spotkania
www.starymlyn.dunino.pl
Zgłaszajcie akces przybycia, bo od ilości chetnych zależy organizacja kateringu.
To piekna okolica, można przyjechać całą rodziną...
Razem z e-11 ZAPRASZAMY SERDECZNIE :D
Hasło przewodnie nie jest przypadkowe, staramy sie tak to zorganizować, żeby odpocząć i łyknąć wiedzy od kolegów po fachu w miłej atmosferze... :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 maja 2009, 14:14 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Wczoraj uzyskaliśmy potwierdzenie,że przyjadą od właścicieli odlewni, którzy odlewają na potrzeby elektrowni. Od wirników Francisa, łopat aparatów do kół pasowych łącznie. Poza tym po negocjacjach z właścicielką baru w młynie proponujemy dla tych oczywiście co będą chcieli talon za 30zł a w tym:
Bigos
Kiełbasa z grilla
Karkówka z grilla
Zupa(jeszcze nie wiemy jaka :żurek, grochówka lub zupa gulaszowa)
Jedno piwo
Wszystko to za te 30 zł od osoby dorosłej, to chyba nie jest wygórowana cena. Oczywiście jest to dobrowolne poza tym można na miejscu coś kupić sobie samemu do zjedzenia.
Tylko z chętnymi jakoś cienko, może jak będziecie się zgłaszać to podawajcie od razu czy będziecie korzystać z talonu czy we własnym zakresie
chodzi o jakieś orientacyjne przygotowanie jadła :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 18 maja 2009, 09:07 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Cześć,

Ja potwierdzam swoje przybycie, mało tego przyjadę z profesorem Politechniki Poznańskiej, który pracuje nad "wprowadzeniem" w życie koncepcji przekładni hydrostatycznych. Koncepcja ta powstała z myślą o elektrowniach wodnych (bardzo ciekawa koncepcja, możliwość regulacji). Rozmawiałem z nim w sobotę, zaproponowałem wyjazd na to nasze spotkanie, jak powiedział - będzie na 99%.
Obaj skorzystamy z talonów :-)

Pozdrawiam i do zobaczenia

P.S. Ze wstępnych informacji wiem, że na to spotkanie wybiera się również sam Bogas. Tak więc żartów nie ma...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 18 maja 2009, 15:04 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Sasza napisał(a):
Cześć,

Ja potwierdzam swoje przybycie, mało tego przyjadę z profesorem Politechniki Poznańskiej, który pracuje nad "wprowadzeniem" w życie koncepcji przekładni hydrostatycznych. Koncepcja ta powstała z myślą o elektrowniach wodnych (bardzo ciekawa koncepcja, możliwość regulacji). .


Cz. :D Ruszałem ten temat w moich sporach z Narkiem, i nie tylko, było bez odzewu ze strony wyjadaczy. Np. tutaj:

http://www.mew.pl/Forums/posting/mode=quote/p=8971.html

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 18 maja 2009, 17:15 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
jeżeli ktoś by jechał z Mazowsza chętnie dołączę oczywiście dożuce się na benzynę


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 20 maja 2009, 10:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Spotkanie rozpoczyna sie w okolicy 9 rano pierwsza bedzie pani od dotacji unijnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 21 maja 2009, 10:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Szanowne Państwo

Zapraszamy państwa na spotkanie właścicieli i sympatyków małych elektrowni wodnych pragniemy poinformować, że spotkanie odbędzie się 13 czerwca 2009, początek o godzinie 9 00. Spotkanie rozpocznie się od szkolenia na temat pozyskania środków unijnych na cele związane z energią odnawialną.
Tematyką spotkania będą wszystkie tematy związane z MEW począwszy od koncepcji budowy, problemami eksploatacyjnymi aż do korzystnych możliwości sprzedaży praw majątkowych. Również będą poruszane bieżące problemy ekonomiczno prawne związane z produkcją energii elektrycznej. Celem spotkania będzie wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z tematyką MEW. Jednocześnie jest to dobre miejsce do przedstawienia swoich ofert i zaprezentowania się w tym środowisku. Udział w spotkaniu potwierdziły osoby, które zajmują się pozyskiwaniem środków unijnych / przedstawiciel Europejskiego Centrum Doradztwa Biznesu pani Barbara Majbuk /, profesor Politechniki Poznańskiej, który pracuje nad "wprowadzeniem" w życie koncepcji przekładni hydrostatycznych, emerytowany projektant turbin z Instytutu Maszyn Przepływowych w Gdańsku pan Zdzisław Antczak, właściciele zakładów produkujących turbiny wodne w osobach pan Tadeusz Wawrzykowski firma WODEL Nowa Sól, pan Mieczysław Wesołowski firma FENIKS Nowa Sól, Pan Józef Jaracz właściciel odlewni żeliwa i brązu wykonujący odlewy wirników i elementów na potrzeby MEW, pan Mieczysław Majewski przedstawiciel zarządu Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych.
Spotkanie nie jest sponsorowane przez żadną instytucje, wynikło ono z inicjatywy obecnych i przyszłych użytkowników MEW. Wszyscy uczestnicy spotkania zgodzili się brać udział bez żadnych zobowiązań finansowych. Dlatego też organizatorzy nie zapewniają noclegów i posiłków. Spotkanie odbywa się w odległości 8 km od Legnicy w miejscowości Dunino/ stary młyn www.starymlyn.dunino.pl /, na miejscu jest możliwość skorzystania z baru znajdującego się w młynie. Gdyby Państwo byli zainteresowani posiłkiem, prosimy określić ilość osób. Właściciele baru proponują w kwocie około 30 zł przygotowanie ciepłych posiłków.
Serdecznie zapraszamy i prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w naszym spotkaniu.
Tel. kontaktowy
Andrzej –gospodarz spotkania 606287093
Rafał 697549205
Robert 602196831

PS.
Zapraszamy również nasze żony. Przepustką dla kobiet nie zwiazanych z MEW jest blacha ciasta / najlepiej szarlotka/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 21 maja 2009, 14:13 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
e-11 napisał(a):
...Zapraszamy również nasze żony. Przepustką dla kobiet nie zwiazanych z MEW jest blacha ciasta / najlepiej szarlotka/


Cz. :D Kobiety do garów, a jak nie to z Dunina nici, no ... jak będą grzeczne to może im opowiemy trochę. Dobre to zaproszenie :mrgreen:

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 21 maja 2009, 17:27 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Trochę żartu przy tym wszystkim nie zaszkodzi. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 28 maja 2009, 15:32 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 01:00
Posty: 1
Lokalizacja: Warszawa
Witajcie,

potwierdzam, że przyjadę. Na talon też się piszę.

pozdrawiam, do zobaczenia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 23:06 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2009, 01:00
Posty: 46
Lokalizacja: Szczecin
Witam , ja również będę - z Ojcem - to mój inwestor :D

_________________
Nic na siłę, po prostu weź większy młotek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 3 czerwca 2009, 16:48 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
przesilicie jakieś zdjęcia z tej imprezy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 5 czerwca 2009, 17:34 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 3 czerwca 2008, 01:00
Posty: 2
Lokalizacja: Lubin
Świetnie, że E-11 organizuje to spotkanie. Przyjadę z kumplem i zabieramy żony ze sobą. Tak więc dla nas 4 karnety na ciepły posiłek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 16:58 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2007, 01:00
Posty: 4
Będzie jakaś szansa porozmawiania o załatwianiu pozwoleń i problemów z tym wynikających?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:37 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
tRiDio napisał(a):
Będzie jakaś szansa porozmawiania o załatwianiu pozwoleń i problemów z tym wynikających?


Koledzy pamiętajcie ,że to my wszyscy jesteśmy organizatorami tego spotkania , tam nie będzie jakiś wielkich referatów i wystąpień jedynie jest odstępstwo dla pani od dotacji unijnych. Pozostali jak będą chcieli zadać pytanie lub zaprezentować siebie czy swoje problemy to wolność wyboru. Od nas samych zależy jak to spotkanie się potoczy. Jedynie zdradzę tajemnice ,że szykuje się mini pojedynek pomiędzy projektantem turbin z Tczewa a profesorem od przekładni, którego przywiezie Sasza.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 20:53 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
A to ciekawe.... szczerze to liczyłem na pojedynek Szama z Narkiem :-). Muszę ostrzec profesorka, niech się lepiej przygotuje... wiem, ze zabierze komuter. Będziemy ok. 10-tej.
Do zobaczenia w sobote. :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 20:07 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. :D Niestety nie mogę przyjechać, a z Narkiem pojedynkować się nie zamierzam, zresztą z nikim nie zamierzam.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL