Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 21:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 10 czerwca 2009, 21:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Podaje jeszcze raz numery telefonów jak by się ktoś zgubił
Andrzej –gospodarz spotkania 606287093
Rafał 697549205
Robert 602196831

Z polski kierować się na Legnicę i hute miedzi
miejscowość Dunino pytać o Stary Młyn


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 12 czerwca 2009, 06:41 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2004, 01:00
Posty: 71
Lokalizacja: DOM:Szprotawa, woj.lubuskie MEW: okolice Zgorzelca
Namiary GPS:
N 51st. 09' 07,77"
E 16st. 04' 38,89"

Wskazówki dojazdu.
Dla jadących A4 - na zjeździe Złotoryja-Legnica jechać w kierunku Legnicy. Po około 1,5 km (po przejechaniu przez torowisko kolejowe) i dojechaniu do zabudowań Huty Legnica (betonowy płot) przed płotem skręcić w prawo. Jechać prosto, po przejechaniu nad autostradą i dojechaniu do drogi głównej (prostopadłej do tej którą będziecie jechać) skręcić w prawo. Jechać prosto drogą asfaltową aż do momentu, kiedy po lewej stronie zauważycie zjazd na drogę polną (przy tym zjeździe po lewej stronie będzie dużo stali konstrukcyjnej przy drodze - pręty, kształtowniki itp.), która zaprowadzi was do młyna.
Dla jadących E65 - na rondzie (skrzyżowanie drogi E65 z 364) jechać w kierunku Złotoryi (po lewej będą zabudowania Huty Legnica). Za Hutą (koniec betonowego płotu) skręcić w lewo i dalej tak jak pisałem powyżej.
W newralgicznych punktach umieszczone będą drogowskazy w postaci tablic formatu A3 z zielonymi strzałkami z napisem "ZJAZD SYMPATYKÓW MEW".
Do zobaczenia :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 10:50 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Czekamy z niecierpliwością na relację ze spotkania. Może jakieś materiały w wersji elektronicznej macie to ja się piszę.
Może następne gdzieś w centralnej Polsce, albo bliżej wschodu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 14:19 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 15 czerwca 2009, 01:00
Posty: 1
Lokalizacja: Poznań
Witam, pragnę tylko zwrócic uwagę na zasadniczą różnicę pomiędzy przekładnią "hydrokinetyczną" a "hydrostatyczną" sa to dwie zupełnie inne przekładnie. Przekładnia hydrokinetyczna... raczej nie może być używna przy małych predkościach obrotowych gdyż nie uzyskamy odpowiedzniej predkosci przepływu cieczy (energii kinetycznej).
pozdrawiam wszystkich!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 19:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
O widzę, że nasze forum pozyskało nowego autora bardzo wartościowych postów, witamy, witamy :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 16 czerwca 2009, 05:23 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2004, 01:00
Posty: 71
Lokalizacja: DOM:Szprotawa, woj.lubuskie MEW: okolice Zgorzelca
Witam.
Relację w wersji elektronicznej zamieszczę na forum już niedługo, muszę tylko mieć chwilę czasu, żeby to obrobić, a materiału jest sporo - ponad 3h nagrania video :D
Obecny na spotkaniu Doktor z Politechniki Poznańskiej obiecał też podesłać mi wykład nt. zastosowania przekładni hydrostatycznej w MEW - do dużych multiplikacji obrotów, np. dla koła wodnego 8O


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 17 czerwca 2009, 07:08 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
a może by tak jakąś płytkę DVD ze spotkania dla chętnych?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 19 czerwca 2009, 16:44 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2004, 01:00
Posty: 71
Lokalizacja: DOM:Szprotawa, woj.lubuskie MEW: okolice Zgorzelca
Będzie tak, jak sobie życzycie.
Dla chętnych mogę wysłać płytkę (płytki) DVD. Koszty wysyłki, płytki to 5zł. Czekam na zgłoszenia chętnych na PW. Poza tym płytkę (płytki) wyślę do admina w celu umieszczenia w dziale pliki. :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 7 lipca 2009, 06:13 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2009, 01:00
Posty: 46
Lokalizacja: Szczecin
automatyk napisał(a):
Będzie tak, jak sobie życzycie.
Dla chętnych mogę wysłać płytkę (płytki) DVD. Koszty wysyłki, płytki to 5zł. Czekam na zgłoszenia chętnych na PW. Poza tym płytkę (płytki) wyślę do admina w celu umieszczenia w dziale pliki. :wink:


Witam, chciałem zamówić płytkę z relacją z Dunina. Niestety nie mogłem być- sesja na uczelni. Ale był mój tata.
pozdrawiam - Łukasz Szpikowski

adres: Łukasz Szpikowski
ul. Przybyszewskiego 1c
71-277 Szczecin

Piszę tu bo przy wysyłaniu na PW jakiś błąd wyskakuje

_________________
Nic na siłę, po prostu weź większy młotek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2011, 08:49 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Tyle ludzi było i nikt jakoś tego spotkania nie podsumował. Minęły dwa lata, zajmowałem się w tym czasie czymś innym ale może, chociaż po czasie warto napisać jak było. Było około 60 osób.
Nie bardzo już pamietam ale było 5 wykładów o tematyce pokrewnej MEW. Trochę mało było wiedzy dla tych co by dopiero chcieli zacząć a sądzę, że ich było najwięcej. Już miałem ochotę coś na ten temat poopowiadać ale jednak nie byłem zupełnie na to przygotowany. Dowiedzieliśmy się o pasach napędowych, przekładniach "cieczowych", akcyzie, były wolne dyskusje plenarne ale przede wszystkim kuluarowe głównie o przepływach, zdobywaniu ich i płaceniu za nie. Było jedzenia za darmo i tu mała dygresja. Może chociaż po czasie podziękować temu sponsorowi co nam to sprezentował. Nie było potrzeby jakichś bonów, wszyscy jedli ile chcieli i starczyło.
Wielkie podziekowanie organiaztorowi i jego pomocnikom i tylko podziwiać, że im się chciało. Ja przynajmniej w swoim imieniu i mojej żony DZIĘKUJEMY.
Potem był wyjazd do oglądania pobliskiej elektrowni i niewielu już wróciło i niech żałują. Bo dopiero się zaczęło. CDN.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2011, 09:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Spotkanie było właśnie takie jak opisałeś, troszkę nie wypał z tą wycieczką powinna być na samym końcu spotkania, ale organizowaliśmy bez doświadczenia i spontanicznie. Ja też pamiętam, że tym co byli podobało się i nawet co niektórzy deklarowali zorganizować u siebie na obiekcie. Pogoda jest i jakoś cisza :D . Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 5 czerwca 2011, 21:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
No ale co było potem? Potem pokazał się człowiek z wieloma paczkami i wyciągną z nich egzotyczne instrumenty muzyczne, z bliskiego i dalekiego wschodu. Było ich tyle, że każdego obdzielił. Rozpoczął temat przewodni i dołączyliśmy się i trwało to ze dwie godziny. Super sprawa. Rytmy dalekowschodnie i afrykańskie. Przyjemnie było i pożytecznie. Szkoda, że było.... może by ktoś chciał powtórzyć? Nie koniecznie na obiekcie. Sądzę, że parę osób by przyjechało a tego sponsora to nie trzeba by angażowąć sami tym razem sobie zafundujemy.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL