Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 13:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Brak spadu
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 13:38 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 11 marca 2008, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Katowice
Witam serdecznie. Czy jest jakaś technologia, która pozwala produkować energię z normalnie płynącej rzeki?? Niestety nie ma możliwości spiętrzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 14:47 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
byl juz tutaj taki temat, cos z MELODY w temacie...

Krotko i zwiezle - Nie ma.

Jarek

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 15:58 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 11 marca 2008, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Katowice
Dzięki serdeczne za podsunięcie tego magicznego słowa "melody". Mogłem prześledzić wszelkie wątki i oczywiście DA SIĘ. Niestety tylko koło podsiębierne - które wystarczy do ładowania akumulatora. Albo tylko rybki łowić.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 19:57 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Ot wlasnie :) a woda i tak sie spietrzy przed kolem...co prawda nie 2m..ale sie spietrzy :) pare centymetrow :) no i do ladowania aku starczy :)

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 20:48 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
A czy się spiętrzy przed "śmigłem" umieszczonym w nurcie pod wodą? Przed motorówką spiętrzy się o np. 30 cm. Czy to ten spad, to spiętrzenie powoduje, ze motorówka potrzebuje silnika powiedzmy 50 kM?
Piętrzenie wody jest nie istotne do wykorzystania bezpośredniego przepływu. Kiedyś liczyłem, przy prędkości nurtu 1,5 m/s woda niesie tyle energii jak przy spadzie 8 cm. ( o ile dobrze pamiętam). No można przegrodzić Amazonkę turbiną o szerokości np. 100 m i głębokości 1 m wtedy by z tego było 120 kW przy sprawności 100%.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: środa, 12 marca 2008, 07:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
juz byly tu o tym dywagacje filozoficzne.. SPIETRZY SIE ZAWSZE...przed kamieniem, przed noga jesli przejdziesz przez rzeke, przed galazka i przed czym kolwiek innym, wynikaloby to chociazby z archimedesa..kazda jedna przeszkoda postawiona na drodze wody spietrzy ja..nie wazne... 1mm, 3 cm, 10cm, czy 10m. spietrzy zawsze. A turbina jest przeszkoda..bo stawia opor.

Wloz chociazby palec do amazonki i zobacz przy przed nim woda nie spietrzyla sie o kilka mm...no chyba ze Ci go piranie...zdaza oporzadzic <lol> :)

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: środa, 12 marca 2008, 14:44 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
na yotube jest taki projekt rosjanina wiele jest tego typu projektów temat hydro!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: środa, 12 marca 2008, 19:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Flooder
Wiem że często przedstawiasz stwierdzenie, ze sie spietrzy. Ale co z tego? Bedą jeszce inne zjawiska: bedzie chlapać, światło odbijać inaczej, ludzie będą się patrzyć a wędkarze zastanawiać ale co to wszystko ma do wykorzystania energii wody bez piętrzenia?
W hydraulice jest takie urzadzenie pomiarowe co sie nazywa kryza. Bez najmniejszego wątpienie jest przeszkodą w rurociągu ale nie powstaje spietrzenie bo nie ma nawet gdzie. Wiesz jak ciecz daje sobie z tym radę aby sie nie piętrzyć? Przyspiesza. Analogicznie jak w dyszy sikawki.
Skoro jak twierdzisz palec w Amazonce spiętrzy wode o kilka mm to bez wiekszego problemu da się na przepływie uzyskać trochę wiecej energii niż do ładowania akumulatora.
Skoro już podejmujesz dyskusje to proponuję na wyższym poziomie merytorycznym bo wmieszywanie do tego piranii to, nomen omen, płytkie.


Ostatnio edytowano środa, 12 marca 2008, 19:51 przez narek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: środa, 12 marca 2008, 22:11 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Czy Ty w ogole wiesz dlaczego woda przyspiesza za kryza?? Dlatego ze przed kryza kilkukrotnie zwieksza sie cisnienie... WODA KTORA NIE MA OGRANICZEN OBJETOSCIOWYCH POJEMNIKA - CZYTAJ RZEKA - NIE WYTWORZY CISNIENIA, PONAD TO KTORE WYTWARZA SWOIM CIEZAREM (Wektor Sily dziala pionowo w DÓŁ gdybys mial watpliwosci w ktora strone)...PONIEWAZ bilans energetyczny UKLADU bylby naturalnie niekorzystny i nie mozna wytworzyc cisnienia BEZ OGRANICZANIA OBJESTOSCI na milosc boska. Wszystkie uklady jak mam nadzieje WIESZ Z FIZYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ zachowuja sie w taki sposob aby entropia układu jesli wiesz czym jest entropia jako funkcja termodynamiczna byla najmniejsza. To tak samo jak powietrze sprezone w balonie, w ktorym predkosc ruchu czasteczek pod wplywem zwiekszenia cisnienia rosnie, i gdy przebijesz balon, podobnie jak rure przed kryza, zarowno woda i powietrze wyleci wlasnie ta dziura.. wiec na milosc boska..jak mozesz czlowieku porownywac KORYTO RZEKI DO RURY???? Czy wy juz ludzie calkiem postradaliscie zmysly...i jeszcze mowisz mi o powadze dyskusji???

Gdyby rzeka zachowywala sie tak jak piszesz to NIE BYLOBY powodzi!!!!?!!!! bo rzeka zamiast wylewac po prostu plynela by szybciej ta sama szerokoscia koryta..skoro tak wedlug Ciebie MOZE.

Podrecznik do Fizyki do klasy 8 kosztuje kilkadziesiat zlotych, badania przepływu płynów odbywaja sie takze na zajeciach z technologii chemicznej, moge Ci przyslac skrypt jesli chcesz sie czegos nauczyc. ZA DARMO. Nawet na znaczek nie wezme..w imie nauki.

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: środa, 12 marca 2008, 23:46 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 lipca 2007, 01:00
Posty: 40
Floodrer wszystko to co piszesz jest prawdą, tylko że w tych swoich rozważaniach teoretyczno/fizyczno/chemicznych oderwałeś się trochę od rzeczywistości.
A dla normalnego człowieka/laika piętrzenie to nie "różnica poziomów wody" a budowla: jaz, tama, zastawka. No i pytanie brzmi czy bez czegoś takiego da się wyprodukować energię elektryczną. No i odpowiedź brzmi TAK da się.
Może nie za wiele ale zawsze coś. żeby tę ilość zwiększyć można stosować różne sztuczki jak na przykład zwężenie przepływu rzeki które to oczywiście spowoduje spiętrzenie przed zwężeniem. Spiętrzenie to będzie zależne od ilości przepływającej w wody i przy małej wodzie będzie niezauważalne.
Jeżeli uda sie Stojgniewi coś takiego przewalczyć w urzędach to ma szanse na parę kilowatów ze swojej rzeczki. Może fortuny to sie na tym nie dorobi ale oczy nacieszy.
Rozpatrywanie tego pytania w taki sposób jak Ty to zrobiłeś jest trochę sensu bo bez spiętrzenia czyli różnicy poziomów woda nie płynie wogóle a Stojgniew wyraźnie napisał "normalnie płynącej rzeki??" a więc jakieś spiętrzenie tam już jest i nikomu nie przeszkadza.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: czwartek, 13 marca 2008, 07:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Flooder napisał(a):
Ot wlasnie :) a woda i tak sie spietrzy przed kolem...co prawda nie 2m..ale sie spietrzy :) pare centymetrow :) no i do ladowania aku starczy :)


Jak widac napisalem..iz na ladowanie akumulatora starczy, z czym zreszta Stojgniew sie ze mna zgodzil czytajac poprzedni watek o elektrowni wodnej Melody, ktora to podobno miala powstac, a ktorej nikt tu obecny sie nie doczekal dziwnym zbiegiem okolicznosci. Wszystko co mam do powiedzenia. Moje rozwazania to nie filozofie to po prostu fakty wynikajace z najbardziej podstawowych praw fizyki i chemii. Jesli ktos zna inne niz ja to ma szanse na nagrode nobla, bo jeszcze o tym nie pisali.

Ja koncze swoj udzial w tym watku, bo o melodym napisano na tym forum ZDECYDOWANIE zbyt wiele - przewezenia, kola na 100m, i inne ciekawostki.

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: czwartek, 13 marca 2008, 20:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz. Flooder nie indycz się. Brak zrozumienia nie oznacza głupoty :wink: Widać, że goście w chłopięcych latach nie zbijali hekeji z kawałka sklejki i obrzynów z desek, albo mieczy do walki z Krzyżakami.
Oni w tym czasie prawdopodobnie zbierali na łące kwiatki dla ukochanej cioci albo haftowali serwetki. A w podstawówce na lekcjach z fizyki układali wierszyki o kolorowych kwiatkach i chmurkach. Mają więc prawo nie rozumieć. No chyba że :mrgreen: "Jadą, jadą chłopcy, chłopcy radarowcy, niebieska czapeczka , przy boku pałeczka ..." itp.
Sarkastycznie wyszło, taki dzień dzisiaj :(

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: czwartek, 13 marca 2008, 20:42 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Flooder
Wycofujesz się rakiem bo poza kilkoma ogólnikami i "madrymi" słowami nic konkretnego nie napisałeś na dobrą sprawe pokpiwając z tych co się zastanawiali. Co to znaczy do ładowania akumulatora wystarczy? Policz coś konkretnego a nie tylko zdawkowe stwierdzenia. Parę moich konkretnych stwierdzeń przemilczałeś rozpisując się o tym o czym wolałes pisać.
To napisz człowieku..." NA MIŁOŚĆ BOSKĄ" ile tej energii niesie płynąca woda. To też zapewne jest w podręcznikach ze szkoły podstawowej. Zrób to w ...imię nauki, nie ograniczaj się do ogólników.

Nad rzeka Wełną, w miejscowości Jaracz jest muzeum młynarstwa i można tam zobaczyć m.in. jak mielono zboże na barkach zakotwionych w nurcie rzeki a energię od wody odbierały koła wodne, takie jek do napędu parostatków. Jak dobrze, że ówcześni młynarze nie słyszeli (zapewne) o enropii i bllansie energii bo by z głodu pomarli.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: czwartek, 13 marca 2008, 21:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz. Z założeniem 100% sprawności przy predkości przepływu wody 1 m/s, oraz oraz zamkniętym całkowicie korycie rzeki przez łopatę wirnika, z 1 mkw tak zamkniętego koryta można uzyskać 0,5 kW. Wymaga matematyki wyższej, której i tak nie zrozumiesz, przybliżone obliczenie modelu, w korycie rzeki nie zamkniętej całkowicie przez łopatę wirnika. Szacuję, że w dużej rzece byłoby tego może z 5-10% czyli 25-50 W/ mkw zanurzonej części łopaty wirnika. Oznacza to, że np. w Wiśle (o ile prędkość wody 1m/s) na 10 kW potrzeba wirnika o powierzchni zanurzonej części łopaty 200-400 mkw. To tak w uposzczeniu.

A teraz zagadka: która to godzina, jeśli mała wskazówka na bałwanka a duża maksymalnie u góry? Za prawidłową odpowiedż nagroda 1000000 zł
po wpłacie na wskazane konto 50 zł :mrgreen:

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: czwartek, 13 marca 2008, 22:18 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Szam do kogo piłeś? Do mnie czy do Floodera? To on unikał konkretnych wyliczeń, a to ile energii niesie woda to ja juz podałem na przykładzie Amazonki i powierzchni 100 m2, prędkość 1,5 m/s i wyszło mi 120 kW, sprawdź. Floder sie ograniczył do obgryzania moich palców piraniami. Jakie Ty szkoły kończyłeś, że uważasz, iż to liczenie to matematyka wyższa, Której i tak nie zrozumiem? Ja to liczę w pamięci. E=mv2/2.

Teraz moja zagadka, taka wodniacka. Co to jest, po wodzie pływa kaczka się nazywa? Nagród nie przewiduje się.

Twoją zagadkę udało mi się rozwiązać i radzę na przyszłość uważaj z takimi ofertami bo byli już tacy co musieli Audi A4 oddać za 2,80zł.
Trzymaj się!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: czwartek, 13 marca 2008, 22:26 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 8 sierpnia 2005, 01:00
Posty: 273
:D Cz. Masz rację w Amazonce, wiadomo, większa moc. Ona prawie niewykorzystana, no i klimat zupełnie inny :mrgreen:

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: piątek, 14 marca 2008, 07:00 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Do Szam i Flooder.
No dobra jekoś sytuacja załagodzona ale dziś rano naszła mnie refleksja. Pomny poprzednich Waszych postów zastanawiałem sie jak to jest z obecna edukacją. Flooder prezentuje wiedzę ale mam wrażenie, że teoretyczną, którą wykorzystuje dlatego bo ją ma, zapominając o celu działania. Pisał dużo i dobitnie, pijąc do mnie, ale, wybacz chłopie, nie na temat.

Szam już lepiej, ale czemu sie kierowałeś tym aby dokopać mi widząc w tym co pisałem przejaw mojej głupoty.

Juz po skończeniu edukacji usłyszałem dyskusje o systemie oświatowym, że uczniowie mają naładowaną głowę wiedza teoretyczną, której nie umieja przenieść do konkretnego zastosowania. (entropia i młynarze). Oraz że w Stanach wprowadzono nowy przedmiot "tolerancja" - to odnośnie tego, że jak ktoś ma inne zdanie tzn. głupek i należu mu to uświadomić.

Dziwnym trafem Szm i Flooder ukrywaja swój zawód. Czy wstydzicie sie swojego wykształcenia? Czujecie niedosyt? Jeden mnie odsyła do szkoły podstawowej a drugi zastanowia sie czy dam radę.(Duża do góry mała na bałwanka). ( Szam znasz tą zagadkę po przekreceniach a wogóle to nie zagadka tylko komunikat dla milicjantów).

Ja swojego wyjształcenia się nie wstydzę, zobaczcie do mojego profilu, a dodam, ze w mechanice czuję sie lepiej niż w elektryce. Co do tempoty mojego umysłu to podam jeszcze, że mam satysfakcję z tego, że jestem autorem 8 patentów udzielonych przez Urząd Patentowy. Mam na swoim koncie samodzielne wykonanie kilkudziesieciu różnych urządzeń i to nawet nie takich prostych. Czuję sie mocno w swojej wiedzy i umiejetniściach i nie muszę sie dowartościowywać wbijaniem szpileczek w innych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: piątek, 14 marca 2008, 07:58 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
1) Ukończony wydział Chemii - Technologia Chemiczna, Informatyka w Chemii
2) Informatyk - Administrator sieci komputerowej UAM
3) Politolog - 5 rok Wydzialu Nauk Spolecznych UAM, spec: Stosunki Miedzynarodowe
4) Prawo - 3 rok Wydzialu Prawa i Administracji, spec: Prawo Administracyjne

Nie jedna elektrownie juz z rodzina zbudowalismy..mysle ze nie mam sie czego wstydzic bo Uniwerek nie jest raczej Wyzsza Szkola Gotowania na Gazie. Jestem jednak raczej sktromnym czlowiekiem z natury i nie lubie sie chwalic swoimi osiagnieciami.

Jak pisalem :) jesli sie nie pietrzy buduj :) gratuluje patentow..ale wiesz..posrod przykladowego miliarda patentow 999 milionow nigdy nie zostalo wykorzystanych... :)

I naprawde zakonczmy juz ten temat, tak jak napisalem wyzej, jesli uwazasz, iz wiesz lepiej, Twoje prawo, buduj elektrownie o smiglach 100m na rzekach ktore sie nie spietrza :) Ja naprawde dobrze wszystkim zycze..i marzy mi sie by wszyscy Polacy bybli miliarderami. Nie gniewaj sie..ale osobiscie uwazam iz mimo Twoich 8 patentow, na swiecie jest tysiace ludzi, ktorzy tematem energii i innymi..zajmuja sie juz od lat...i maja z pewnoscia wieksze osiagniecia. Jesli uwazasz iz teoria to bzdura to rowniez Twoje prawo. U nas raczej praktyka idzie w parze z teoria. Praw fizyki nie oszukasz, no chyba ze kiedys uslysze o Nagrodzie Nobla dla Nerka zatytuowaną:
"Jako wybitny naukowiec i odkrywca obalił większość dotychczasowych praw fizyki, stwarzając nową dyscyplinę nauki" obiecuje ze osobiscie zloze gratulacje na Twoje rece.

Rozumiem też, iż ten 100m wirnik, lub smiglo cokolwiek byś nie zanurzyl w Wisle, Amazonce, czy Nilu jest wykonane z nieznanego dotychczas mi i swiatu materiału, które wykorzystując energię kinetyczną plynącej wody na produkcję energii elektrycznej (mielenie mąki) nie stawia absolutnie żadnego oporu przepływającej wodzie. Jest Nerkowym PATENTEM nr 9. A zalozony generator, takze nie stawiajacy oporu nr 10.


Wiec jeszcze raz apeluje do Ciebie, buduj te elektrownie moze prad bedzie w koncu w Polsce tanszy dla obdiorcow..a wszystkim Polakom tego rowniez zycze. W czym masz problem? Potwierdzania na forum mew doskonalosci swoich pomyslow? :D Ode mnie nie uslyszysz gratulacji, rozumiem ze moze łechta Cie gdy ktos Ci powie...WOW..8 PATENTÓW?? JESTES GOSC :) Nie ode mnie i nie na tym forum. Stawiaj barki miel make, produkuj prad czlowieku GOD BLESS YOU. Naprawde nie rozumiem skad jakies Twoje dziwne oburzenie iz SMIEM jako wyksztalcony czlowiek stawiac opor Twoim fantastycznym opowiastkom i teoriom. Wiesz...na poczatku ludzie chodzili na czworaka, potem postawa wyprostowala sie na skutek ewolucji, kolejnie wymyslano kolo, nauczono sie jezdzic konno, wymyslono rower, samochod, samolot.... a po co?? No po to.."zeby na barkach maki nie mielic.." masz samochod? Sprzedaj...wystarczy jak pospacerujesz na czworaka.. :)


Pozdrawiam

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: piątek, 14 marca 2008, 10:42 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Dlaczego wy się ciągle obrażacie i plujecie na siebie , przecież odmienność zdania nie oznacza głupoty i brak wiedzy. Nie zachowujcie się jak politycy tylko podyskutujcie na argumenty . A z pewnością przybędzie nam wielu uczestników forum. Sytuacja jaka teraz panuje zniechęca a nowi uczestnicy boją się zadać pytanie aby nie zostać wyśmianym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Brak spadu
PostNapisane: piątek, 14 marca 2008, 10:58 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Na pierwsze zapytanie Strojgniewa odpowiedzialem. Potem zaczela sie filozofia. To nie jest kwestia obrazania sie, ale jesli ktos rzuca E=mv2/2 przy pominieciiu jakichkolwiek innych aspektow fizyki, jak tarcie, opor generatora, straty smigla, generatora, linii, podstawowych wlasciwosci cieczy i probuje udowodnic iz stosujac E=mv2/2 mozna z NIE SPIETRZONEJ plynacej rzeki produkowac SENSOWNĄ ILOŚC pradu za pomoca stumetrowych wirnikow i innych patentów, to w pewnym momencie po prostu uchodzi ze mnei cierpliwosc. W stosunku do Strojgniewa absolutnie nie mam za zle i nie odpowiedzialem w zaden sposob zlosliwie czy sarkatyscznie na zadane pytanie. I wierze ze sie nie obrazil, poniewaz nie mial o co.

Nie moim celem jest mowienie ze ktos jest glupi czy nie glupi, jesli to wynika z ktorejs z moich wypowiedzi, bardzo przepraszam. Probuje jednak w sposob naukowy wyjasnic, dlaczego to wlasnie W OGOLE BUDUJE SIE TAMY I JAZY w celu produkcji energii, czym rozni sie RURA o okreslonej srednicy od koryta rzeki, dlaczego to woda za kryza plynie szybciej..niz przed nia.. ale to przeciez tylko TEORIA...

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL