Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest poniedziałek, 20 maja 2024, 18:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 29 listopada 2007, 19:49 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
czy to jest dobra lokalizacja 2m spadu 5 m3 wody srednio na rok ,jest to moja ojcowizna ale remont stawideł pochłonie 500 tys ,turbina inne niezapowiedziane nastepne 500 tys załużmy że zainstalizuje turbine dwa razy po 60 kw wydajność 40kw super .....Splata w ciągu 8 lat 10 lat... a z moją wiedzą zainstalizuje za 3, 4 lata ...czy to nie jest szaleństwo?Jestem wstanie przepchnąć tą inwestycje tylko przy poparciu ue hehehehe,....patrze możliwość współpracy dobrze że takie propozycje wystepują jak 10 % to mało, wolał bym dorzucić i mieć 50%.przepchne ta inwestycje w tutejszych urzedach choc walka z rybakami i z parkiem kraiobrazowym , mi sie nie podoba...mysle czy mozna z korzystać z dotacji na ten cel z uni, czy ktoś dostał zastanawiam się czy nie lepiej załozyc jakieś stowarzyszenie .... mieszkam nad tą rzeką 30 lat przyglodam sie jej nasłuchuje,Myśl o elektrowni przesladuje mnie od kilku lat ale mam pytanie czy ktos wybudował pod\obną elektrownie o podobnych parametrach od początku praktycznie.....a z drugiej strony wiem ze sa lepsze miejsca za z których mozna wyciagnac wiecej i za ten sam koszt a i 200kw.ale tu jest moje z dziada pradziada chciałbym to ożywić..wzieło mi sie na roszczulanie ale to przez tem listopad....


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 29 listopada 2007, 19:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
jak masz takie cos to zagwarantuj sobie ze nikt tego za zawlaszczy czyl zalatw dokumenty. Majac cos lepszego na oku za mniejsze pieniadze wybuduj a swoja ojcowizne zostaw na deser :).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL