Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 16:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 21 listopada 2007, 13:25 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
szukajac lokalizacji natknalem sie na interesujacy mnie obiekt bedacy domena ZMIUW.
mam pytanie do tych ktorzy juz przerabili rozmowy z Zarzadami Melioracji.
prosze podpowiedzcie mi jak z taka instytucja sie postepuje aby :

-nie wyrobic w sobie poczucia wszechogarniajacej winy(niczym Jozef K. Kafki)
-cokolwiek zalatwic tzn ustalic na jakich warunkach mozna obiekt uzyczyc od ZMIUW pod inwestycje mew.
- czy ktos moze podac prosta liste krokow jakie nalezy podjac aby "zdobyc" wymazona lokalizacje od urzedu melioracji w formie checklist ,ktore sa tak popularne w lotnictwie.(odnosze wrazenie ze pilotowanie jumbojeta jest prostsze niz uzyskanie 1 info w urzedzie).

rozmowa z sekretariatem ZMIUW :
-"złoży pan PISMO a my je rozpatrzymy
-jakie to ma byc pismo i do kogo?
-mowie przeciez PISMO mi pan dostarczy do sekretariatu"

lol ,zwracam sie do wszystkich Jozefów K. o dobra rade ,jak wy sobie poradziliscie,,,,,,i do kogo złozyliscie to pierwsze mityczne pismo?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 listopada 2007, 14:53 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Napisz pismo, tak jak Ci mówili. Poproś w nim o wydzierżawienie, lub użyczenie do celów mew. Będą musieli Ci odpowiedzieć pisemnie, napiszą czy jest to możliwe a jeżlei tak, to co musisz zrobić, aby oni mogli Ci wydzierżawić.
Ja tak zrobiłem i tak też się stało.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 listopada 2007, 15:14 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
hm, istnieje jakas procedura?czy wszystko opiera sie na aktualnym humorze pani sekretarki i tego na ktorym biurku takie pismo polozy?
jak bylo w twoim przypadku?skierowałes pismo do dyrektora oddziału?czy dostarczyles pani sekretarce?
istnieje jakies rozporzadzenie prawne ,na ktorym mozna sie oprzec?jest jakis tryb decyzyjny? czy poprostu skladam pismo w budynku i czekam na anonimowe "tak albo nie" nie wiedzac nawet kto i na jakiej podstawie decyduje o moim interesie?:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 listopada 2007, 15:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Zaadresowałem bardzo ogólnie do WZUWiM, zostawiłem osobiście u bardzo miłej pani, możesz przynieść to samo pismo w dwóch egzemplarzach i poprosić na jednym z nich o potwierdzenie wpływu. Po tygodniu otrzymałem odpowiedź. Naprawdę, nie uprzedzaj się, napisz jedno zdanie - "proszę o wydzierżawienie jazu w miejscowości na rzece ........ ". Ja jestem bardzo mile zaskoczony dorym kontaktem i sprawnym załatwieniem sprawy.
Napisz to pismo, a jak będą problemy, nie odpowiedzą, to wtedy będziesz działał inaczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 listopada 2007, 16:44 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
Dzieki Sasza ,racja ,zrobie jak mowisz...
czy mozesz powiedziec jakich warunkow dzierzawy mozna sie spodziewac poWZuwim?jaka jest zwyczajowa praktyka?procent,suma?pomijajac oczywiste roznice w wysokosci dzierzawy w zaleznosci od obiektu.
czy istnieje pozniej mozliwosc spisania jakiejs umowy przedwstepnej ,ktora w sensowny sposob zabezpieczy moje wydatki na wszelkiego typu analizy ,pomiary ,projekty?
pozdrawiam i dziekuje


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 22 listopada 2007, 09:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Z tego co się orientuję to przeważnie jest opłata roczna, ale być może gdzieś jest inaczej. Nie są to astronomiczne sumy i z pewnością zależą od wielkości budowli piętrzącej. Jest możliwość bezpłatnego użyczenia jazu, znam taki przyjadek.
Ja nawet otrzymałem propozycję pisma, w którym to WZUWiM by przyobiecał podpisanie umowy dzierżawy, bowiem procedura podpisania trochę trwa. Tekst umowy musi przejść "ścieżkę zdrowia", być zaakceptowany przez kilka osób i wtedy dopiero podpisuje dyrektor.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 22 listopada 2007, 12:50 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 01:00
Posty: 56
a wiec pierwszy krok to:
-pismo do WZUWiM i toche cierpliwosci

pozniej przy wariancie optymistycznym czyli ich wstepnej zgodzie, krok drugi:

-tuptuś zasuwa do RZGW? mam racje? i referuje ,ze na takim a owakim obiekcie nalezacym do WZUWiM chce zainwestowac w MEW....tak?
tuptuś pyta sie o operat wodno prawny...?

??


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 22 listopada 2007, 14:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Tuptuś czeka na odpowiedź z WZUWiM, w odpowiedzi będą napisane kolejne kroki, a jak nie będą napisane, a tylko, że można wydzierżawić to będziesz musiał zrobić operat wodnoprawny, najlepiej jak to zlecisz komuś właśnie z tego WZUWiM, z operatem pójdziesz do starostwa powiatowego z podaniem o wydanie pozwolenia wodnoprawnego. Starostwo zawiadomi o Twoich staranich wszystkie zainteresowane strony i wyznaczy termin rozprawy wodnoprwnej. Jak będziesz miał pozwolenie wodnoprawne to przystosujesz jaz do celów mew, oczywiście po wcześniejszym przedstawieniu i zaakceptowaniu projektu. Jak wybudujesz to wtedy złożysz papiery o koncesję, jak będzie miał koncesję to podanie do ZE o podpisanie umowy na sprzedaż energii, jak będziesz miał umowę to do księdza z prośbą o poświęcenie i wtedy będziesz mógł odpalić i wykręcić pierwsze kwh.

Powodzenia :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 22 listopada 2007, 16:12 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 lutego 2007, 01:00
Posty: 25
Dla mnie w WZMiUW gdy zapytałem o MEW dali takie pisemko pt.: "Informacja o warunkach wykorzystania energetycznego budowli piętrzących na wodach stanowiących własność Skarbu Państwa w stosunku, do których prawa właścicielskie wykonuje marszałek województwa, lub wykonywanie praw właścicielskich powierzono marszałkowi województwa"
,a w nim 9 punktów, wszystko jasne i czytelne. Zapytaj anders o takie cos u siebie w WZMiUW, to wszystko Ci wyjaśni. Moze jak bede miał czas to przepisze na forum, powiem tylko ze w 1 punkcie jest: Uzyskać decyzję o warunkach zabudowy...lub wpis i wyrys z miejscowego planu zagosp.przest.
2. Uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach...idp.
,a punkt 9. powinien byc pierwszy, bo mówi o tym że zanim zaczniesz cokolwiek zalatwiać dowiedz sie w miejscowym przedsiębiorstwie energetycznym o warunkach zakupu energii z MEW przez to przedsiębiorstwo, GDYŻ TEN ELEMENT BęDZIE GłOWNIE DECYDOWAL O OPLACALNOSCI PRZEDSIEWZIECIA :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL