Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 17:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 9 lipca 2007, 21:59 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 9 lipca 2007, 01:00
Posty: 3
Witam, mam problem i potrzebuję pomocy.

Piszę prace na olimpiade geograficzną dla liceum. Wybrałem temat o charakteryzowaniu rzeki. Jestem przy dziale zagospodarowania brzegów i utknąłem w martwym punkcie. Mianowicie na stronach Lubuskiego ZMiUW znalazłem na Lubszy (tę rzekę charakteryzuję) potencjalną lokalizację elektrowni wodnej.
Tutaj adres: http://www.lzmiuw.i.win.pl/index.php?p= ... typ_tech=2

Chodzi o to, że jestem całkowitym laikiem w tych sprawach i szukam kogoś mądrzejszego od siebie ko byłby w stanie opisać potencjalne parametry elektrowni oraz w prostych słowach wytłumaczyć działanie i co byłaby w stanie zasilić ta elektrownia.

Przepły to około 0,7 m3/s
[right]Z góry dzięki za odpowiedź
[/right]Norbert

P S To pierwszy etap i na prace jest czas do października. Im szybciej się zabiorę tym lepiej. Cały sierpień nie będzie mnie w domu, więc staram się zrobic jak najwięcej.


Ostatnio edytowano wtorek, 10 lipca 2007, 09:52 przez Dafnorek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 10 lipca 2007, 08:38 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
W opisie brakuje przeplywu wiec nic nie wiadomo
Od kiedy olimpiady szkolne organizowane sa w wakacje ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 18:18 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 9 lipca 2007, 01:00
Posty: 3
No, Panowie elektrowodniacy, informacja dawno uzupełniona, a tu się nikt nie kwapi pomagać, ładnie to tak ? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 14 lipca 2007, 19:42 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Dafnorek napisał(a):
No, Panowie elektrowodniacy, informacja dawno uzupełniona, a tu się nikt nie kwapi pomagać, ładnie to tak ? :)

z kalkulatora wynika ze szacunkowa moc wynosi 10 kW czyli mozna zasilić 4 czajniki "bezprzewodowe " jednoczesnie lub ok 100 telewizorów przy założeniu ze moc pobierana przez TV wynosi 100 W.

Za moich czasów nikt pracy za kogos nie pisal (chyba ze ktos mial kasę) ale teraz widze ze wszyscy chca miec podane na tacy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 15 lipca 2007, 10:25 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 9 lipca 2007, 01:00
Posty: 3
Gdyby ta praca składała się tylko z opisu elektrowni wodnej to bym zrozumiał ostatnie zdanie. Ale, żebym nie był gołosłowny to podaje linka do tematu: http://www.ogin.edu.pl/Olimp/O34/tematy.html
dokładnie to temat C.
Elektrownia odnosi się do podpunktu "zagospodarowanie rzeki i jej brzegów" i jest gdzieś między opisem progów na rzece a zbiornikami retencyjnymi (w mojej pracy). To tak na marginesie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL