Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 11:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 21 lutego 2007, 13:19 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 21 lutego 2007, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Strzegowo
Witam wszystkich.
jakie było moje zaskoczenie kiedy po dłuższym serfowaniu po necie i szukaniu materiałów na temat MEW znalazłem te ciekawe forum.
szczerze przyznam że jestem zielony, a przynajmniej byłem bo z każdym przeczytanym postem na tym forum 'nabieram wiedzy' (narazie teoretycznej).
Bardzo interesuje mnie możliwość rekonstrukcji w mojej okolicy dwóch już dziś nie istniejących młynów (no przynajmniej jednego) i adoptowanie ich na MEW-ki, wiem że nie jest to proste przedsięwziecie ale skoro kiedyś coś takiego funkcjonowało nie tylko jako młyn ale też wytwazało niewielkie ilości energi elektrycznej to ... czemu by się tym nie zająć.
W miejscowości , której mieszkam (Strzegowo nad Wkrą) jest stopień wodny, jest tzw. mostek, który dzieli rzeke na pięć przepustów. Stary młyn zajmował jeden z tych przepustów, pozostał po nim jeszcze mechanizm (nie wiem czy kompletny) przekładnie, zasuwy itp.
Zastanawiam sie czy niektórzy z Was znają ten temat (mojej miejscowości) a jeśli tak to co o tym sądzą?
Muszę się przyznać że nie robie tego z pobudek finansowych a poprostu jako samorządowiec chciałbym coś zrobić dla majej okolicy. Jesli moge liczyć na Wasze wskazówki i pomoc to z góry dziekuję.

P.S przepraszam za szereg mniej fachowych określeń


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 lutego 2007, 16:02 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2004, 01:00
Posty: 149
Lokalizacja: Kielce
zrób pare fotek i zamieść na forum to będzie można coś więcej powiedzieć o możliwości zrobienia czegoś ciekawego

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 lutego 2007, 17:54 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 2 sierpnia 2006, 01:00
Posty: 96
Lokalizacja: Z brzucha Mamy...
mandaryn napisał(a):
Stary młyn zajmował jeden z tych przepustów, pozostał po nim jeszcze mechanizm (nie wiem czy kompletny) przekładnie, zasuwy itp.


Witam kolejnego "zarażonego" :)
Trzymaj te mechanizmy, przekładnie i pilnuj ich jak oka w głowie.
Pamiętaj: już ktoś nad tym myślał i być może udoskonalał
Dopóki nie "dorobisz się" może się przydać, a jak złomiarze Ci wyczeszą "sprzet" to potem dorabianie jest kilka razy droższe
Pozdrawiam
T.

_________________
Jedną z nielicznych zalet demokracji jest to, im głupszy jest ten wybrany, tym głupsi są ci co go wybierali...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 21 lutego 2007, 20:47 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
Chłopie zapomnij o tym,widziałem to to,to jest przy trasie gdańskiej w Strzegowie.Są tam dwie turbiny fransisy ,jedna mniejsza druga mniejsza,nie ty pierwszy interesujesz się tą lokalizacją.Przy takiej trasie to każdy kto się interesuje tym tematem to łapczywie patrzy na to.
Byłem w gminie tamże i powiedziano mi,że na razie nie pozwolą na żadne piętrzenie,bo mają taki pomysł,żeby przed tym zrobić zbiornik retencyjny na kilkadziesiąt ha i dopiero z tym może kiedyś zostanie to ujęte o zabudowę,jak bylem w ubiegłym roku to dopiero próbują wykupić grunty od okolicznych chopów.
To tak samo jest podobne miejsce na Wkrze w Sochącinie jak się jedzie z Płońska do Ciechanowa,też już było kilkunastu zainteresowanych tą lokalizacją.Jak zaczełem w gryzać w ten temat to zrozumiałem dlaczego do tej pory leży to odłogiem po spalonym młynie,nawet chyba fragmenty turbiny gdzieś leżą w krzakach ,tylko nie wiem jaki stan był,bo to po drugiej stronie leżało i niechciało mi się tam leźć.Suma sumrum okazało się ,że koszty do zaiwestowania to na poziomie 1 mln ,bo trzeba by robić ścianę w wodzie na długości ok 1 km a może i więcej,bo jest bliska zabudowa ,a nie wiem czy byłoby tam ze 100 kW ,bo w melioracji powiedział gostek ,że na trzy metry to raczej by nie pozwolili spiętrzyć bo za duża cofka idzie na parę kilometrów.
Także mówię takie miejsca nie leżałby do tej pory jakby były coś warte.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007, 07:44 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Prawo się zmienia, warunki się zmieniają no i ludzie się zmieniają. Te lokalizacje, które kiedyś były nie osiągalne mogą z dnia na dzień być w zasięu. Ja bym tak szybko nie rezygnował i poszperał trochę: sprawdził plan miejscowy (o ile jest) ewentualnie studium uwarunkowań ... gminy - może coś jest o tym zbiorniku, pogadał z włacicielem rzeki i piętrzenia, sprawdził hydrologię i parametry starych turbin etc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007, 10:03 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 21 lutego 2007, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Strzegowo
Tak się składa Zalan że pojawiaja sie pomyślne uwarunkowania i nie naświetlałbym tego tematu gdyby nie możliwości, pewien jestem że nie zostanie to sprzedane ale jako inwestycja samorządowa ma ogromne szanse na realizacje i tym chce się zająć. Pózniej wrzuce fotki. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 22 lutego 2007, 20:44 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
No skoro tak ,to bierz się do roboty.Ale skoro jesteście taci mocni to proponowałbym zająć się myślę dobrym miejscem na Bzurze za Sochaczewem.Jak rzeka jest najbliżej drogi za stacją paliw.,trzeba jeszcze przejść w górę rzeki jakieś 100m ,akurat tam biegnie nad tym miejscem linia średniego napięcia przez rzekę.Moim zdaniem miejce bardzo ciekawe.Wiem ,że ludzie tym miejscem interesowali,ale obecnie niewiem co z tym.A i jescze jest małe miejsce na rzece Wkra w miejscowaści Bieżuń jest tam mały mostek ,jak by załatwił pozwolenia to jakieś 10-15 kW może by wyciągnął.Życzę powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 23 lutego 2007, 15:43 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 21 lutego 2007, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Strzegowo
Obrazek
[
Witam to tak z grubsza wygląda mój obiekt zainteresowania. Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o ewentualne opinie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 23 lutego 2007, 15:49 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 21 lutego 2007, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Strzegowo
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 23 lutego 2007, 15:50 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 21 lutego 2007, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Strzegowo
0218588ft1.jpg]Obrazek[/URL]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 23 lutego 2007, 15:52 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 21 lutego 2007, 01:00
Posty: 6
Lokalizacja: Strzegowo
Obrazek
Przepraszam że na płodziłem kilka postów ale coś mi nie chciało wejść na jeden, jak mogę prosić administratora to niech skompensuje to w jednym poście pozdrawiam wszystkich 'chorych'


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 lutego 2007, 13:53 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 12 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 6
Tak się składa że znam te dwie lokalizacje i może nie tylko dwie ale całą Wkrę od Radzanowa do Borkowa .Na tym odcinku Wkry było kilkanaście młynów .I na lokalizacjach gdzie dałoby się coś zrobić Państwo położyło łapę na stronie RZGW Warszawa jest wszystko opisane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 3 maja 2011, 08:22 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 21:34
Posty: 159
Hej mandaryn - ladnych pare tygodni temu wyslalem ci prywatna widomosc.
Jak wejdziesz na forum na samej gorze trzeba kliknac na "masz nowa wiadomosc"
Pozdrawiam - kruk


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL