Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 12:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sprowokowany
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2006, 11:19 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Trochę ostatnim wątkiem Lukaszena zostałem sprowokowany do napisania listu, dzisiaj ukazłał się na zielonych stronach Rzeczpospolitej, zapraszam do lektury.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2006, 12:18 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
Czytałem, DOBRE choć jak na mnie za słabe :wink: . Może tak uczestnicy forum napiszą kilka maili do redakcji Rzeczypospolitej idąc za ciosem Alberta? A co nam to szkodzi opisać własne potyczki z np. terorystami /atak na retencję- brak wody / z przedrostkiem "eko" dla szpanu.
Gdzieś w jakimś reportażu z imprezy Owsiaka pokazali jak "paraekologiczne" organizacje zbierają podpisy na listach protesu dla budowy obwodnicy dla Augustowa -dolina Rosputy. Co za kraj ,gdzie dla"jaj" młodzież z różnych stron Polski składa podpisy, być może decydując oraz uszczęśliwiając na siłę mieszkańców Augustowa i okolic. :twisted:
Ja już nap.... am w klawisze :lol:


Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 lipca 2006, 23:47 przez suse, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2006, 13:58 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wyd ... _a_19.html
"......
LIST DO REDAKCJI
Susza unieruchomiła małe elektrownie

Ze względu na klęskę suszy rząd zapowiada pomoc rolnikom. Według wstępnych szacunków straty w rolnictwie wyniosą od 20 do nawet 50 proc. Tylko na jakiej podstawie komuś, kto prowadzi działalność gospodarczą, należy się rekompensata z powodu suszy? Bo jeżeli należy się ze względu na pewną wrażliwość społeczną, rodzaj solidarności obywatelskiej, to zgoda, chociaż należy zauważyć, że nie tylko rolnicy ponieśli straty. Susza jest powodem strat w wielu dziedzinach gospodarki, ale najbardziej poszkodowaną grupą ludzi, którzy odczuwają skutki suszy, są właściciele małych elektrowni wodnych. Straty rzeczywiste i już udokumentowane, a nie szacunkowe, wynoszą od 70 do 100 proc. Istnieją elektrownie, które ze względu na niski poziom przepływu w rzekach całkowicie wstrzymały produkcję.

Ta grupa zawodowa jest również obłożona podatkami, zadłużona kredytami, a mimo to nikt nie proponuje im zwolnień z dzierżaw obiektów czy rekompensaty za straty. Niestety nie mają swojego Andrzeja Leppera, który ujmie się za grupą, która z rodzinami liczy coś powyżej tysiąca osób. Rząd zawsze nagłaśnia sprawy dotyczące takiej grupy społecznej, której wielkość jest znaczącym elektoratem (również górnicy). Czyli jak zwykle nie chodzi tu o słuszną pomoc poszkodowanym, tylko o wybiórczo-wyborcze prawo i sprawiedliwość.

Nawiasem mówiąc, jeżeli z proponowanej kwoty doraźnej pomocy zapowiadanej rolnikom, czyli z 300 milionów złotych, przeznaczyć 1 proc. tej kwoty dla elektrowni o mocy do 150 kW, to kwota ta pokryłaby ponad 50 proc. strat tej branży. A proponowane 1000 zł dla gospodarstwa rolnego to rozdawnictwo na uregulowanie długu za wino w "zeszycie" miejscowego sklepu GS. To jest rozdawanie ryby zamiast wędki.

Trzysta milionów złotych, przeznaczone na budowę małej retencji, już po roku przyniosłoby rolnictwu, i nie tylko, zmniejszenie strat w gospodarce w czasie kolejnej suszy o co najmniej podwojenie tej kwoty i byłoby rozsądną pomocą rolnikom. Niestety, prawdziwie racjonalna pomoc z reguły nie służy wyborczym celom partyjnym.

PS Jestem rolnikiem, gospodaruję na 140 ha, oraz jestem na etapie zdobywania pozwoleń administracyjnych na zbiornik retencyjny za własne pieniądze. Mimo że wybudowany zbiornik wraz z moimi zalanymi gruntami przejdzie z mocy prawa na własność Skarbu Państwa, to procedury trwają już ponad trzy lata. W Polsce, gdzie ilość wody przypadająca na jednego mieszkańca jest taka sama jak w Egipcie, budowa retencji jest niemal niemożliwa. Dotuje się natomiast rolnikom gaszenie pragnienia bełtami za niebagatelne kwoty, a gdy w środkach masowego przekazu trwa płacz i lament nad skutkami suszy, muszę o pozwolenie budowy zbiornika retencyjnego sądzić się ze Starostwem Powiatowym w Pile. To jest chore państwo. Z poważaniem
Ireneusz Wieczorek, Piła
...."


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2006, 16:06 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Dzięki, super rozwiazanie, ale redakcja straciła 3zł/szt.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2006, 16:49 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 4 czerwca 2006, 01:00
Posty: 17
dobry artykuł szkoda ze nieliczni tylko rozumieją ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2006, 16:58 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 maja 2004, 01:00
Posty: 30
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Bardzo dobry artykul, w 100% podzielam Pańskie zdanie.Pozdrawiam Edward.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 31 lipca 2006, 18:33 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 31 października 2004, 01:00
Posty: 53
(suze dobry z ciebie pisarz) dobrze napisałes popieram


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2006, 07:33 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
To nie ja pisałem ,to Albert :lol: ,wkleiłem bo zniknie ze stron gazety.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2006, 14:48 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
wczoraj ktos w TV dobrze mowil ze wyplaty to glupota, trzeba inwestowac w retencje moze czytal list alberta :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 3 sierpnia 2006, 19:04 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Zawsze tak jest - ktoś mądry, a czasem po prostu nieślepy, rzuca pomysł, który ktoś z możnowładców (tfu!) podnosi jako swój. Zwykle tak się dzieje tuż przed wyborami, zwłaszcza jeśli dotyka problemów wielu choćby potencjalnych wyborców.
Moje gratulacje! Dobry tekst. Cieszę się, że choć raz sprowokowałem do dobrego czynu :)
pozdrawiam!
Ł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 4 sierpnia 2006, 07:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Witam!
Polecam Państwu lekturę artykułu z ostatniej Polityki ( nr 31 z 5.8.06).
Jest tam artykuł pt. " Katastrofy nie będzie", o tym dlaczego nie należy rozdawać wędek, a jednak się je rozdaje.
Jasno o przystępnie opisany mechanizm ochrony polskich rolników przez wspólną Politykę Rolną Unii przed skutkami klęsk i nieurodzaju.
pozdrawiam i miłej lektury życzę!
Ł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 18:09 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 14 czerwca 2006, 01:00
Posty: 5
Lokalizacja: Zielona Góra/Piaseczno/zależy od pory
Rzeczywiście sprawa ma dla naszego kraju kapitalne znaczenie!!. Bardzo ciekawe posty sie tutaj znalazły i wkońcu ktoś poruszył bardzo ważny temat!!. Bo jak wiadomo ministerstwo przedstawiło plan podziału środków, a wiadomo że chodzi o 60mld Euro no tak powinni się teraz odezwać ci którzy byli przeciwni wejściu Polski do Unii Europejskiej!!. Nidgy w całej swojej pełnej zwrotów akcji historii polski nieotrzymaliśmy tak olbrzymiego datki!! od kogokolwiek. Tak naprawde dpowiednie wykorzystanie tych funduszy pozwoliłoby przynajmniej wyrównać nas z Grecja Pozwoliłoby ale... Jak ostatnio zapewne wszyscy sie ostatnio przysłuchiwali analityka banku Meryll Lynch ktorzy to stanowia jedną z najszacowniejszych instytucji na naszej planecie i stwierdzili oni że Polska, dzięki tym fundusza może liczyc na wzrost PKB podniesiony o 2punkty procentowe, czyli z normalnym wzrostem da to 5% i juz smiało ędziemy mogli byc uważani za tygrysów europy. Wszystko jednak zmierza do odpowiedniego wykorzystania tych środków!!. Zawsze mnie uczono by się uczyć na błędach a najlepiej na obcych błędach ale ja analizując nasz plan rozwoju przedstawiony przez ministerstwo z zeszłym tygodniu co do wykorzystania środków się załamałem. W niektórych województwach śrdodki dla małych i srednich przedisebiorstw stanowoia tylko...1% środków bravo, bravo. A reszta to budowa chodników, siedzib gminnych, bibliotek itd. Niemowie że to niejest wazne ale to nieprzyniesie zadnedo wzrostu gospodarczego, nikt niezostanie zatrudniony żaden postęp innymi słowy, po co to??. Zamiast przeznaczać większośćśrodków na inwestycje dla przedsębiorstw, innowacyjne technologie, naukę itd. to sie wydaje kase na chodniki, pieknie. Pieniadze zmarnowane.

Dziś wiele słyszymy o tym że rolnicy zostali dotknięci klęska suszy, ze musza otrzymać pomoc, pieniądze jest projekt budżetu dofinansowania ich ubezpieczeń (najwięcej zarobia na tym firmy ubezpieczeniowe), a kto za przeproszeniem zwroci jakiemus przedsiębiorcy za to że zainwestował cały dorobek życia w biznes i mu niewyszło??, czy słyszał ktoś o jakimś na to dofinansowaniu?? bo ja nie?? a to tworzy najwięcej miejsc pracy, najwięcej kasy do budżetu to zmniejsza bezrobocie.

6 na 10 przedsiębiorców bankrutuje w ciągu 1 roku działalności czy ktoś o nich zadba dofinansuje ich?? pieniądze pojda w IV RP na chodniki i rolników. Pięknie. Sami myslący ludzie w tym kraju żyja.

Wnioski o dofiansowanie inwestycji innowacyjnych zostały cofane m.in za to że na jakiejs stronie we wniosku niebyło pieczątki!!!!!!!nikogo nieobchodzi że dzieki temu zostanie zatrudniony ktos na nowym miejscu pracy, niebędziemy tak rolniczym krajem tylko technologia nas pociągnie. NIE to nieważne ważne jest że niebyło pieczątki, wypad z tym wniosiem.

W skjali kraju mamy mase takich przykładów mądrości naszych użędników!! Pięknie!!.

2 lata temu bylem pracaować przez 2 miesiące w Nowym Orleanie i moi koledzy którzy pracowali na kuchni dziwili się dlaczego po akonczeniu pracy jak zostawały hamburgry to szef je wyrzucał do śmieci a nie np. im niedawał a jak chcieli to powiedział że mogą kupić za 2 dollary, oni mówili że niechcą kupić to on ... wyrzucał. Pewnie ktoś powie że to dureń, a skąd!!...

...Autostrade z gdańska do wawy za unijne pieniądze buduja polskie firmy i przedstwiając kosztorysy tak zawyżyły koszta jakby budowały jeden ...wielki most!! Ludzie muszą zrozumieć jak sie daje PIENIĄDZE ZA DARMO TO RODZI NIEGOSPODARNOŚĆ ja miałem tego przykład 2 lata temu i to rozumieałem a my mamy to od roku ale dopiero będziemy mieli w przyszłym!!!!

Taka jest prawda o naszych funduszach i szansach które już widać że wykorzystamy w minimalnym stopniu a tepieniądze mogłymby zapewnić nam piękny rozwój na przyszłośc. Ale tylko mogłyby.


Mógłbym tak na ten temat pisać wiele ale szkoda nerwów i totalny brak zrozumeinia dla tych ludzi...a potem się pytają dlaczego studenci, moi znajomi wyjeżdzają robić na zachod...bo oni mają dosyć tych durniów głuchych na wszystko tam na górze , szklanych domów u nas nigdy niebędzie a mogły by być!!!!



......KIEDYŚ STUDIA BYŁY PRZEPUSTKĄ DO KARIERY A DZIŚ SĄ PRZEPUSTKĄ NA ZACHÓD DO PROSTYCH PRAC (W.PAWLAK)......ale to jest ich wybór i za to im chwała bo im jest tam sprzątając lepiej niż siedzieć tutaj i chodzć po pięknych chodnikach za unijne środki.

Dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL