Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 15:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 30 czerwca 2006, 01:06 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 14 czerwca 2006, 01:00
Posty: 5
Lokalizacja: Zielona Góra/Piaseczno/zależy od pory
Mam lokalizacje na elektrownie wodną, jednak przebrnowszy przez początkową cześc papierów zastanawiam sie nad opłacalnością inwestycji, stray młyn dośc duża odległośc od lini energetycznej jakieś 500m, szerokośc spływu wody to jakieś 4-4,5 metra do tego spad 1,5 metra niewiem jaka jest przepływowośc bo niewiem jak to sprawdzic??? może coś poradzicie ???

Dzieki i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: przepływ
PostNapisane: piątek, 30 czerwca 2006, 08:40 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Temet wielokrotnie omawiany (przycisk szukaj)
np.
http://www.mew.pl/modules.php?name=Foru ... %B3ywakowa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 30 czerwca 2006, 09:54 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 14 czerwca 2006, 01:00
Posty: 5
Lokalizacja: Zielona Góra/Piaseczno/zależy od pory
Dzieki wielkie przejrzałem to sobie jest to do zrobienia tylko małe pytanko :
1. Jak wykonam ten pomiar głębokości i odległości od brzegu to mam później wyliczyc przekrój zwilżony, a jak konkretnie to mam zrobic ??
2. rozumiem że wszystkie obliczenia to czas w s, prędkośc w m/s a jak obl przekrój zwilżony to wystarczy go pomnożyc przez obliczoną prędkośc przepływu patyka?

Dzieki wielkie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 1 lipca 2006, 10:14 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Panowie! co prawda termin "przepływ zwilżony" jest jak najbardziej prawidłowy lecz akademicki, przez co na tym forum może wydawać się nieprzyzwoity. Dotyczy znajomości przewodów zwilżonych płynacą cieczą, łożyska zwilżonego i zagadnienia ruchów równomiernych i nie równomiernych, nawet przekroje hydrometryczne i izotachy nie zatrą skojarzeń z Lwem Starowiczem.
Tym bardziej że taki przepływ jest chwilowy i obliczenie jego nie zdecyduje definitywnie o opłacalności inwestycji. Nie namawiam nikogo do obliczeń przepływów, radzę zlecić to fachowcowi. W 1990r spotkałem Pana T.Wilskiego(pozdrawiam) udowodnił mi że większość MEW nie osiąga odpowiedniej mocy z powodów nieumiejętnego obliczenia obrotów turbiny, co skutkowało złym doborem przekładni, ówczesne el. miały sporo błędów zwłaszcza te, których właściciele uważali sie za ludzi renesansu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 106 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL