Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 14:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 14 czerwca 2006, 13:58 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2006, 01:00
Posty: 8
Witam, mam do Was pytan :
1. Jaki jest podzial kompetencji miedzy
Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych a Regionalnym Zarządm Gospodarki Wodnej?
2.Gdzie sie wystepuje o wydzierzawienie budowli wodnej do WZMiUW czy do RZGW?
3. Co w przypadku jezeli budowla jest czesciowo zniszczona i nie pelni ona swoich pierwotychych funkcji czy trzeba taka dzierzawe wystapic ?
4. Gdzie pokierowac swoje kroki aby nie zainteresować "życzliwych" ? Czy napierw starac sie po pozwolenie wodno-prawne czy najpierw postarac sie o grunt przy budowli?
5. Czy jestescie w stanie powiedziec jakiego rzedu jest koszt przeprowadzenia sondowania dna i czy jest to konieczne w przypadku, kiedy budowla wczesniej istniala?
dzieki za pomoc
pozdr.
Michal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 15 czerwca 2006, 09:20 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
1.część rzek jest w zarządzie rzgw inne w wzmiuw, bywa że rzeka jest jednych a obiekt drugich.
2.o dzierżawę udać się po ustaleniu zarządcy.
3.zniszczenie nie ma znaczenia,liczy się ewidencja,może to mieć jedynie wpływ na ewentualne zwolnienie z dzierżawy za koszt odbudowy,itp.
4.nawet ciche kroki dla zainteresowanych będą słyszane jak tupanie wielkoluda.
5."sądowanie dna" zapewne chodzi o przekroje, to zależy od rzeki, od jej wielkości, czy w małej gdzie można to zrobić w kaloszach, czy na takiej gdzie wystarczy łódka, czy na Wiśle z okrętu.
Istotne jaki długi odcinek rzeki wymaga przekrojów, tak że koszt może być dwa tysiące a może być dwadzieścia a nawet dwieście tysięcy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 18 czerwca 2006, 14:01 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 18 czerwca 2006, 01:00
Posty: 3
Ceś wszystkim też mam pytanie na temat budowli wodnych. 1.czy w grę wchodzi jedynie dzierżawa czy można je wykupić nawet jeśli należą do instytucji państwowych 2.jakie są średnio ceny dzierżawy i kupna 3.. a co jeśli wredny użędas nam odmawia bo nam zazdrości to czy można udać się wyżej ,co na to prawo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 19 czerwca 2006, 15:58 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 21 lutego 2006, 01:00
Posty: 8
Witam,
piszac "sondowane dna myslalem" o okresleniu stanu budowli piętrzacej - czyli co trzeba zrobic "pod woda", aby gorną czesc budowli przywrocic do zycia.
dzieki za odpowiedz :)
pozdrawiam
MIchal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Budowla
PostNapisane: poniedziałek, 26 czerwca 2006, 15:37 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
"Wredny urzedas" odpowiada, że kupić takiej budowli nie można bo grunt pod budowlą zawsze będzie Skarbu Państwa, możan być co najwyżej właścicelem nakładów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL