Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 00:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 18:15 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 31 maja 2006, 01:00
Posty: 4
Witam
To mój pierwszy post, jestem totalnie zielony,
Czy wie ktoś może ile by kosztowało zbudowanie MEW 50kW(praktycznie żeby było tyle) od zera?
tzn. łącznie z pozwoleniem na budowe/zakup kawałka ziemi(nie wiem jak sie to robi), poprzez caaaałą budowę łącznie ze zrobieniem spadu jeśli to konieczne. Wiem ,że to wszystko zalezy od miejsca itd. więc jeśli ktoś może to niech napisze praktycznie najtańsze i najdroższe rozwiązanie (oczywiście w Polsce jak to wygląda)
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 19:10 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
średnio 10.000,oozł/1kw, nie znaczy to że ktoś nie wykona za połowę taniej lub drożej.
Cena zależy również czy spad ma 2m i jest 10m wody/sek
czy spad ma 10m i jest 2m wody/sek
czy jest piętrzenie czy dopiero trzeba budować, turbinę kupisz ze złomu czy od kowala czy super firmy itd.itp.
Ważne skąd są pieniądze, jeżeli lewe z przemytu narkotyków to warto w taki sposób je zalegalizować. Jeżeli własne z legalnego konta bankowego to w różnych obligacjach dadzą dużo większy zysk.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 19:30 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 31 maja 2006, 01:00
Posty: 4
właściwie to chyba twój post mozna by zatytułować "zależy" a ja to wiem. chodziłoby mi o wszystko (ile kosztuje i czy kosztuje pozwolenie na budowe i wszystkie z tym związane wydatki+budowa) a czy cena 10k/1kw jest tak proporcjonalna? jeśli bym chciał np. zbudować mewy: 0,5Kw, 30kW i 200kW to czy ta cena jest tak wprost proporcjonalna?

Czy cena 10k/1kw obejmuje wszystko łącznie ze zrobieniem spadu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 19:54 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Odpowiem konkretniej jak Ty mi odpowiesz na proste pytanie. ile kosztuje zrobienie kiosku warzywniczego o pow. 50m2
Fachowiec od handlu warzywami spyta gdzie ma być ten sklep czy na MARSZAłKOWSKIEJ czy w zaułku w Zadupiu Wielkim?
Nikt nie odpowie precyzyjnie na takie pytanie, bo to musi zależeć od wielu rzeczy. Srednią cenę podałem, jej prawdopodobieństwo i wiarygodność skonfrontuj z innymi forumowiczami.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 20:03 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 31 maja 2006, 01:00
Posty: 4
a więc czekam na dalsze rozważania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 2 czerwca 2006, 21:52 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 31 maja 2006, 01:00
Posty: 4
Pytanko.
Czy i ile do takich elektroni UE doplaca? słyszałem, że coś koło 50%.
Czy cena 10.000zł/1kw jest już z wliczeniem tych dotacji,czy nie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 czerwca 2006, 15:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
EU nie doplaca, ewentualnie dostaniesz dotacje po zakonczeniu inwestycji. Na mewke musisz miec pieniadze wlasne lub banku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 7 czerwca 2006, 16:48 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Właśnie wróciłem z 3 łódzkiego salony energii odnawialnej. Pani z BOŚ była bardzo dobrze zorientowana w temacie OZE i zaproponowała mi kredyt na 2% i na 5 lat spłaty. CO prawda trzeba mieć ze sobą walizkę przeróżnych dokumentów ale uzyskanie kredytu w BOŚ na OZE jest już realne, tak więc cofam moje poprzednie zdanie o paniach w BOŚ. I jeszcze dodam że w 3 kwartale wchodzi nowy produkt kredyt na OZE z 15 letnim terminem spłaty. Oczywiście jest możliwe finansowanie inwestycji w 100% z kredytu ale wtedy zmieniają się warunki na gorsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 7 czerwca 2006, 22:40 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
[quote:e9cc336b3c="mpoplaw"]Właśnie wróciłem z 3 łódzkiego salony energii odnawialnej. Pani z BOŚ była bardzo dobrze zorientowana w temacie OZE i zaproponowała mi kredyt na 2% i na 5 lat spłaty. CO prawda trzeba mieć ze sobą walizkę przeróżnych dokumentów ale uzyskanie kredytu w BOŚ na OZE jest już realne, tak więc cofam moje poprzednie zdanie o paniach w BOŚ. I jeszcze dodam że w 3 kwartale wchodzi nowy produkt kredyt na OZE z 15 letnim terminem spłaty. Oczywiście jest możliwe finansowanie inwestycji w 100% z kredytu ale wtedy zmieniają się warunki na gorsze.[/quote:e9cc336b3c]2 % w zl czy CHF ile wynosi prowizja przygotowawcza


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 czerwca 2006, 08:37 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
[quote:6c288a8627="radek"]2 % w zl czy CHF ile wynosi prowizja przygotowawcza[/quote:6c288a8627]
W tym miejscu pani z BOŚ zrobiła pałzę i powiedziała że to zależy od wielu czynników przede wszystkim od udziału własnego, kredyt w PLN przynajmniej tak ja zrozumiałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 8 czerwca 2006, 23:10 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
mpoplaw ,czy wiesz jak ten nowy kredyt się nazywa ,co ma być w trzecim kwartale ?.Też drepczę koło BOS-u ,ale panienki nic mi nie mówiły,że takie coś będzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 9 czerwca 2006, 08:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Ma to być produkt specjalnie dla OZE z wydłużonym terminem spłaty do 15 lat, resztę może się dowiesz u źródła, dane kontaktowe wysyłam na priva.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2006, 11:19 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 30 listopada 2005, 01:00
Posty: 186
To by znaczyło że skoro w BOŚ dają to mają już środki, to dobrze. A nie wiecie przypadkiem czy taki kredyt można dostać także na modernizację istniejącej elektrowni?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL