Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 08:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 30 maja 2006, 23:03 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 26 lutego 2006, 01:00
Posty: 10
Panowie spad 3m da się podpiętrzyć do 3.5 potok 1,5 szerokości 20 cm głębokości w szczytowej formie, czy zaopatrzy w energie domek jednorodzinny? no plus oświetlenie w ogrodzie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 11:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
na stronie http://www.inform.com.pl/mew_przeplywy.php nie można wstawić mniejszej szerokości jazu niż 3,5 metra a ja to dopiero teraz zauważyłem tak więc kasuję wcześniejsze obliczenia


Ostatnio edytowano piątek, 2 czerwca 2006, 15:10 przez mpoplaw, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 22:06 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
[quote:5ee242e140="mpoplaw"]Przydała by się jeszcze powierzchnia zlewni. Jeśli twoje dane są prawidłowe to masz tam od 1 m3/s do 2 m3/s, .[/quote:5ee242e140]
Kolego :!: ta woda musiała by tam płynąć z prędkością około trzech metrów na sekunde, mam na myśli drogę przebytą a nie ilość wody.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 31 maja 2006, 22:48 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
e-11 zaskoczyłeś, czytałem a nie zwróciłem uwagi, Panie mpoplaw faktycznie, tym bardziej że pamiętam ostatnią rozbieżność w ocenia spadów na Nerze.
Kiedyś prześlę na pw rzędne zródła Neru i rzędne ujścia, odliczając pierwsze kilometry zródeł nie do wykorzystania energetycznego, odliczając istniejące piętrzenia, podam obecny średni spadek tej rzeki do ewentualnego wykorzystania. Nie jest to wykopanie toporu, ani zawzięta pamiętliwość, ale stwierdzenie faktów. W sprawie opisanej przez e-11 jest to oczywista omyłka, w sprawie Neru, odrebne stanowisko.
Też się często mylę, każdemu kto mi to uświadamia życzliwie, jestem i będę wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 119 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL