Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 00:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 marca 2006, 23:07 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
[quote:5a2af3e01b]- Ile może kosztować projekt techniczny MEW 150 do 250 kW wraz z projektem budowli piętrzących? (Idzie o rząd wielkości a nie konkretną kwotę).
[/quote:5a2af3e01b]
Po prostu Cie ograbia.. :)

[quote:5a2af3e01b]Podobne pytanie dotyczy Operatu wodnoprawnego.
[/quote:5a2af3e01b]

Do 3 tysiecy zlotych...maksymalnie.

[quote:5a2af3e01b]Przed zaciągnięciem kredytu muszę także przedstawić umowę z odpowiednim zakładem energetycznym potwierdzającą fakt odkupywania energii w przyszłości, pytanie brzmi z jakim zakładem?? i czy jest to możliwe aby taki zakład podpisał taką umowę na powiedzmy 7-8 miesięcy przed rozpoczęciem produkcji energii?
[/quote:5a2af3e01b]

Umowe nie, tylko pisemne potwierdzenie ze ZE skupi energie.

[quote:5a2af3e01b]Nie mam jeszcze miejsca na MEW i wiem że nie jest dobrym poświęcać wyszukanie takiego miejsca podwykonawcy, tą czynność chcę wykonać sam[/quote:5a2af3e01b]

Bron Cie Boze polecac to "podwykonawcom" raz ze beda Cie chcieli ograbic..to jesli im sie nie spodobasz..znaleziona lokalizacje puszcza komus innemu...


[quote:5a2af3e01b]w związku z tym jakim konkretnym prostym sposobem wyliczyć zasięg cofki.[/quote:5a2af3e01b]
Mapy w reke..kalkulator...i do przodu :)

[quote:5a2af3e01b]Albercie, bardzo dziękuję za informacje na temat ewentualnych kosztów projektów, jednak nie wydaje mi się aby koszt budowy MEW 150-250 kW wraz z piętrzeniami wyniósł aż 2 mln zł,[/quote:5a2af3e01b]

Radze odbyc dwie piesze pielgrzymki do Watykanu z modlitwa do niebios...o to...aby te 2 mln starczylo....sama dokumentacja pochlonie 500tys...

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 marca 2006, 22:14 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 26 lutego 2006, 01:00
Posty: 10
Bardzo dziękuję za podpowiedzi, mimo, że nie do końca optymistyczne to znajduje w nich pocieszenie.

Pozdrowienia z Pomorza


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 marca 2006, 22:16 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Pozdrowienia ze Zdolnego Śląska!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 marca 2006, 10:09 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Flooder, wiele osób możesz wprowadzić w błąd,podpowiadając że koszt operatu to maksymalnie 3ooozł, tyle to kosztuje "pisanina" operatu.
Do kosztów trzeba zaliczyć, hydrologie-charakterystykę przepływu,kupiona w instytucie meteo...+ pieczątka osoby uprawnionej to 1000zł
Przekroje, sam robiłem z kolegami około 3tys, na tej samej rzece,parę kilometrów poniżej znajomy za przekroje zapłacił 40tys.zł. Wszystko zależy od lokalizacji i problemów z nią związanych. Nie można generalizować w radach i podpowiedziach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2006, 19:48 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 26 lutego 2006, 01:00
Posty: 10
Drodzy Panowie skoro operat z przekrojami kosztuje aż tyle a wiem że można zrobić go samemu to, może ktoś z was Panowie, podpowie jak go zrobić a może nawet podeśle przykładowy, wskaże na co trzeba zwrócić szczególną uwagę a co można pominąć, bo wiecie Panowie Prawo wodne Prawem wodnym a doświadczenie doświadczeniem. Czy ktoś wesprze właśnie nim i swoją wiedzą??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2006, 23:13 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Nie każdy operat zaadoptujesz na własne potrzeby, inny jest przy istniejącym piętrzeniu inny na kanale a jeszce inny w obszarach chronionych. Nie masz miejsca, dopiero szykujesz kajak i chcesz wzór operatu? Od miejsca zależeć będzie czy musisz wnioskować na wykonanie urządzeń czy tylko na szczególne korzystanie z wody a może na jej pobór itd.
Sam nie dasz rady, zwłaszcza że chcesz znalezdz miejsce kajakiem, jak znajdziesz w lesie, w miejscu gdzie reper będzie w odległości 5km to padniesz na twarz zanim go przeniesiesz, a kleszczy przy tym dostaniesz tyle że nie tylko zapalenie dętek ale i borieloza pewna. Część graficzna też wymaga jakiejś koncepcji,rysunków, kto to zrobi za friko na twoją moc 250kw?
Jak masz te 3 patyki to szukaj rzeki z metrem wody, przekroje tanie bo możliwe do zrobienia w kaloszach, a i resztę z operatu dasz radę "zerżnąć"
Nie gniewaj się bo nie chcę cię urazić ale bujasz w obłokach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2006, 21:40 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 26 lutego 2006, 01:00
Posty: 10
Zdaję sobie sprawę, że może to tak wyglądać, jednak nie zraża mnie to.
Jak nie przez najbliższe dwa lata to przez następne cztery. I to nie idzie o jakiś syndrom MEW, tu chodzi o moją MEW. Zasadniczo nastawiłem się na budowę od podstaw, wiem szaleństwo, ale jeżeli trafię jakąś lokalizację z istniejącym piętrzeniem która spełni moje oczekiwania to napewno nie pogardzę. Cały czas mam oczy szeroko otwarte.
Pozdrowienia z Pomorza :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 marca 2006, 21:41 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 26 lutego 2006, 01:00
Posty: 10
Zdaję sobie sprawę, że może to tak wyglądać, jednak nie zraża mnie to.
Jak nie przez najbliższe dwa lata to przez następne cztery. I to nie idzie o jakiś syndrom MEW, tu chodzi o moją MEW. Zasadniczo nastawiłem się na budowę od podstaw, wiem szaleństwo, ale jeżeli trafię jakąś lokalizację z istniejącym piętrzeniem która spełni moje oczekiwania to napewno nie pogardzę. Cały czas mam oczy szeroko otwarte.
Pozdrowienia z Pomorza :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL