Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 20:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 marca 2006, 11:02 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 4 marca 2006, 01:00
Posty: 74
To na pierwszą turbinę już masz.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 11 marca 2006, 14:00 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 7 lutego 2005, 01:00
Posty: 68
Witam
Masz tu linki do kupna gotowych z allegro
http://www.allegro.pl/item89267579_mala ... _140kw.htm
http://www.allegro.pl/item89267511_mala ... _75kw.html
http://www.allegro.pl/item91359482_mlyn ... wodna.html
Ale proponowałbym Ci zainteresowanie się elektrowniami wiatrowymi. Około 1 bańki można już postawić o mocy 500-750 kW(oczywiście używaną),tylko w dobrym miejcu tak aby w miarę się szybko zwróciło.Mam nadzieję,że chłopaki od wodnych mnie nie pogonią ,że namawiam tutaj do wiatrowych :mrgreen: .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 marca 2006, 11:28 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 7 lipca 2004, 01:00
Posty: 107
A niby dlaczego mamy cię gonić, jeszcze jak byś dopisał o sprawności wiatrowych i średniej rocznej :) to spox a nie machasz mocą instalowaną

_________________
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uwaga!!!!
Indywidualista
Nie monitoruję postów w których się wypowiadam
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2006, 09:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Zalan ma rację, teraz za milion może uda się kupić miejscówkę po stary młynie za 300 tyś, za kolejne 300 tyś wybudować na nim nowy jaz i za kolejne 300 tyś zamontować na nim MEW 40KW (max 60 tyś rocznie). Jakby chłop chciał w 2000 roku inwestować to by coś zdziałał. Pomyślmy inaczej wsadzam milion do funduszu inwestycyjnego, bez ryzyka mam na nim 15% z ryzykiem można mieć i 30%, to po roku daje 150 lub 300 tyś czystego zysku, bez operatów wodno-prawnych, bez szarpaniny z wędkarzami, ekologami, bez rolników chcących odszkodowanie. Szczerzę wątpię czy w 2006 roku jest jeszcze w Polsce miejscówka MEW warta swojej inwestycji. Już prędzej na Ukrainie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2006, 10:22 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Marcin, nie podcinaj skrzydeł! Chcesz leczyć z syndromu mew? Chyba trochę przesadziłeś z kwotami. Z tego co obserwuję, jeżeli chodzi o sprzedaż mewek to 1 kW kosztuje średnio około 10 tyś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2006, 11:52 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Jeżeli mew ma do 10kW instalowane to może zbudujesz lub kupisz za tą cenę, nie sugeruj sie ceną sprzedaży, bo nie wiesz jakie tam są wady ukryte.
łatwo zweryfikować twój pogląd na ceny, zaproponuj komuś z forum, 15tys za 1kW w mew. Nikt nie sprzeda, jak myślisz dlaczego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2006, 12:01 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Bo kW instalowane a osiagane to dwie różne bajki?
Zgadłem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2006, 12:05 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Kupię mew za kwotę 100% większaą jak Sasza,czyli za 20tys zł/1kW,
WARUNEK - musi kręcić co najmniej 50kW średnio miesięcznie(potwierdzone rachunkami z 12 miesięcy)
Jeżeli ktoś się znajdzie, to i tak nie przyjadę oglądać, bo sprzedawca to oszust lub wariat.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2006, 12:14 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Sprzedawcy są właśnie z bajki i opowiadają bajki, zainstalowali turbiny na wody powodziowe stuletnie, lub przemilczają fakt że stawy obok mają przyznaną pozwoleniem wodę, lub że jest jej mniej jak w naciąganym operacie. Kupując moc instalowaną kupujesz kota w worku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 marca 2006, 16:33 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2004, 01:00
Posty: 149
Lokalizacja: Kielce
za 1kW za rok dostaje się prawie 3 tyś max cena to dziesięcioletnia produkcja Głupek by tylko sprzedał firme która zatrzy lata się spłaci


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 marca 2006, 08:28 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Ja nie podcinam nikomu skrzydeł ja tylko twierdzę że kupując MEW za 10 letnią produkcję zbliżamy się do granicy opłacalności jaką dostaniemy w funduszu inwestycyjnym, bez ryzyka że wędkarze, że powódź, że chłopi, że archeolodzy.
Przykład do sprzedania MEW o mocy instalowanej 70KW za 850 tyś. Realnie taka MEW wyrobi 300MWh rocznie :?: Czy zysk na czysto po odjęciu kosztów dojdzie do 70 tyś rocznie :?: czyli 8,2% :?: Zysk na funduszu inwestycyjnym 15,6% bez ryzyka i 30% z ryzykiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 marca 2006, 10:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Widzę Mpoplaw, że Twój syndrom przezywa kryzys. Nie dobrze. Może jakieś spotkanko na Dolnym Śląsku, na podładowanie akumulatorów? Przecież nie tylko chodzi o kasę z mew. Przynajmniej mi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 29 marca 2006, 11:01 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
Niektórzy traktują to jako hobby ( a raczej szaleństwo ) :mrgreen:
Ja, ze względu na warunki, traktuję ciek, jako alternatywne źródło ogrzewania chałupki, a cały syndrom jako kolejnego fisia, o tyle nieszkodliwego, że nie krzywdzi otoczenia za mocno ( oprócz tego, że siedzę za biurkiem i piszę bzdury zamiast jechać do Klienta :wink: )
To na razie, spadam, bo Dyro groźnie luka ze swojej warowni na górze...
pozdr.
Ł.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2006, 09:21 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Absolutnie nie, co innego odziedziczyć jakiś stary młyn i własną pracą uruchomić w nim MEW, a co innego kupić za 850 tyś MEW który nie da ci nawet 70 tyś rocznie zysku. W każdym działaniu trzeba się doszukać odrobiny ekonomi. Jeśli na konkurencyjnej inwestycji mogę zarobić więcej to trzeba się zastanowić, przemyśleć itp. Co innego mieć już miejscówkę i samemu budować, co innego dać się wrobić jak frajer.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 marca 2006, 11:34 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 26 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 259
Lokalizacja: dom: O-ca, MEW: brak :(
\Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 1 kwietnia 2006, 00:58 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 39
Lokalizacja: Województwo Mazowieckie
Ja też


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 kwietnia 2006, 01:05 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:00
Posty: 4
Lokalizacja: Stalowa Wola
Witam.

Jestem tu nowy, dopiero zaczynam czytać tematy forum, a znalazłem się tutaj, skierowany przez kol. janhen, po zamieszczeniu na forum www.ise.pl takiego postu:
"Jeśli ktoś z Szanownych Kolegów ma jakieś doświadczenia związane z pracą urządzeń prądotwórczych niezbyt dużej mocy (może jakieś doświadczalne) napędzanych energią płynącej (spadającej) wody, ewntualnie zna jakieś współczesne publikacje na ten temat, bardzo proszę o informacje.

Sprawa polega na tym, że mieszkańcy pewnej miejscowości (w której mam chatę) zabiegają w wybudowanie progu na miejscowej rzeczce, który chociażby częściowo zlikwidował skutki leja depresyjnego, powstałego na dużym obszarze wokół Tarnobrzega, podczas eksploatacji złóż siarki. Spiętrzenie wody powinno wynieść około 3 m.
Czy dałoby się to wykorzystać energetycznie? Jeśli tak, to jaki to jest poziom kosztów? Czy możliwa jest opłacalność ekonomiczna takiego przedsięwzięcia, chociazby na skalę mikro-lokalną (chociażby oświetlenie najbliższego terenu)? Czy ktoś zna producentów nadających się do tego celu urządzeń?

Spotkałem dużo publikacji na temat elektrowni wiatrowych, ale na temat małej hydroenergetyki jakoś nic mi w ręce nie wpada.

Pozdrowienia.
Stanisław
e-mail: [email protected]"

Dla amatorów dodam, że:
1. Mieszkańcy są gremialnie "za" budową spiętrzenia, nie spotkałem ani jednego głosu sprzeciwu, obecnie sprawą zainteresowali RZGW, aby jakoś "podpiąć" sprawę pod meliorację i poprawę lokalnych stosunków wodnych, (Jeszcze 30 lat temu poziom tej rzeczki był o ponad 3 m wyższy niż obecnie. Jej spiętrzenie nie spowoduje ŻADNYCH zalań, a woda wypełni tylko stare koryto i tereny nadrzeczne).
2. tereny wzdłuż rzeczki są obecnie nieuprawiane i bardzo tanie; mam działki po obydwu jej stronach, idealne miejsce na lokalizację spiętrzenia, obok jest nawet droga.
3. W odległości 150 m przebiega linia SN
4. Ja kasy na MEW nie mam, więc sam jej nie postawię, ale jestem elektrykiem z wszystkimi uprawnieniami. Nikt inny sprawą mew sie tu nie interesuje.

Może ktoś ma jakieś propozycje, jak tą sytuację wykorzystać?

Pozdrawiam
Stanisław.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 kwietnia 2006, 08:16 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Pokręć się koło RZGW tak żeby to piętrzenie wybudowali dokładnie na twojej działce, za państwowe pieniądze. Jeśli już się uda dalej sprawa bardzo prosta. Wydając zgodę na piętrzenie na twojej działce życzysz sobie od nich żeby było już zaprojektowane ujęcie wody dla MEW. Potem robisz operat wodno-prawny i sprzedajesz lokalizację za ciężkie pieniądze jakiemuś napaleńcowi. Kasę wkładasz na jakiś fundusz inwestycyjny i żyjesz sobie z odsetek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 kwietnia 2006, 14:21 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Wbrew pozorom sprzedaż lokalizacji nawet z pozw. na budowę i wcale nie za ciężką kasę nie jest proste :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL