Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 13:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 7 marca 2006, 15:45 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 7 marca 2006, 01:00
Posty: 2
Witam wszystkich!
Piszę artykuł o rynku OZE w Polsce dla New Energy Finance, aktualnie próbuję uporać się z elektrowniami wodnymi.
Wiem, że rynek MEW jest bardzo rozproszony (głównie inwestorzy indywidualni), ale czy są też jacyś więksi, dominujący gracze (jakieś spółki aktywne w branży, posiadające po kilka elektrowni)?

Jakie są największe problemy związane z rozwijaniem projektów MEW (pomijając biurokrację - chociaż o tym też chętnie usłyszę - jakie są najtrudniejsze kroki)?

Jakie widzicie perspektywy rozwoju rynku? Czy to prawda, że nie ma już dobrych lokalizacji, ewentualnie dla bardzo małych elektrowni?

Błagam, pomóżcie, bo ciężko zdobyć takie informacje, a zależy mi na opiniach ludzi siedzących w tym po uszy!

Pozdrawiam.
Marta//


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 8 marca 2006, 18:20 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 22 września 2005, 01:00
Posty: 27
Lokalizacja: Tricity
Do potentatów można chyba zaliczyć Gdańską Kompanię Energetyczną "ENERGA" do nich należy m.in. kaskada Raduni:
[list:fcca91e929]Pruszcz - Pruszcz, rz. Radunia, moc 100kW
Juszkowo - Juszkowo, rz. Radunia, moc 232 kW
Kuźnice - rz. Radunia, moc 785 kW
Prędzieszyn - Prędzieszyn, rz. Radunia, moc 872 kW
Straszyn - Straszyn, rz. Radunia, moc 2411 kW
Łapino - Łapino, rz. Radunia, moc 2300 kW
Bielkowo - Bielkowo, rz. Radunia, moc 7200 kW
Rutki - Rutki, 51+000 rz. Radunia, moc 440 kW[/list:u:fcca91e929]Wszystkich elektrowni na Raduni jest kilkanaście, powstały w czasach Wolnego Miasta i miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego WMG.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 8 marca 2006, 19:06 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 7 marca 2006, 01:00
Posty: 2
Dzięki za info!
A nie ma jakichś normalnych spółek (nie mówię tu o zakładach/kompaniach energetycznych), założonych przez zwykłych ludzi, które dorobiły się kilku elektrowni??
Istnieje w ogóle takie zjawisko na tym rynku?
Gdyby ktoś coś wiedział na ten temat, piszcie koniecznie!

Dzięki.
Marta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 marca 2006, 19:32 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Myślę ,że jeśli by komuś przyszło na myśl pomóc pannie Marrrcie - powinien miec na uwadze i to ,że p. Marrrta może pisać też artykuł nie tylko o elektrowniach ale np o mafi polskiej...
Myślę Marrrto - że powinnaś podać dokładny adres i nazwę redakcji czy firmy dla której piszesz , swoje imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego - nie uważasz? Przynajmniej ja bym tak zrobił - gdybym pisał artykuł...
Może wówczas jakiś poważny gracz sam do Ciebie zadzwoni- choć wydaje mi się ,że takowych nie ma( prócz państwowych) , lub tu nie zglądają...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 marca 2006, 21:30 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 4 marca 2006, 01:00
Posty: 74
I ja jakoś tak nie ufam pannie (?) Marcie. Oby nie okazało się za jakiś czas, że panna Marta zamiast operować piórem woli moczyć kija. :|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 10 marca 2006, 23:11 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
[quote:49e483866b="marrrta"]A nie ma jakichś normalnych spółek (nie mówię tu o zakładach/kompaniach energetycznych), założonych przez zwykłych ludzi, które dorobiły się kilku elektrowni??[/quote:49e483866b]

Nie widzisz po czym stąpasz? Nie byłaś na stronie głównej www.mew.pl? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL