Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 01:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 10 marca 2004, 11:57 
Witam serdecznie. Poszukuję książek lub informacji na temat konstruowania turbin wodnych. Czy jest mi ktoś w stanie polecić jakąś literaturę z której można by skorzystać oprócz W.A. Krzyżanowskiego pt. „Turbiny wodne konstrukcja i zasady regulacji” (bo tą już przeglądałem) a może ktoś posiada w swoich zasobach komputerowych informacje w postaci cyfrowej i zechce się nimi podzielić umieszczając takie informacje jako pliki do ściągnięcia na tejże stronie lub prześle mi je na mój adres emeilowy
:idea: [b:893ccb447a] [email protected] [/b:893ccb447a]
za co z góry serdecznie dziękuję. A może administrator ma jakieś materiały albo zna adres stron gdzie coś takiego można znaleźć. :?:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 marca 2004, 22:24 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Admin 8) w postaci cyfrowej przynajmniej nic nie ma co mógłby tu opublikować. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to wal śmiało, doświadczenie jest, no i w końcu po to to forum i internet. A jak masz jakieś ciekawe materiały to mogą być ciekawe też dla nas i naszych gości.

Pozdrowionka

Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 11 marca 2004, 09:50 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 10 marca 2004, 01:00
Posty: 74
Lokalizacja: wododział Kraków
Od jakiegoś czasu :lol: noszę się z myślą podjęcia próby wykonania turbiny śmigłowej w układzie lewarowym, na bazie żywic epoksydowych: lekkich, wytrzymałych i łatwych w obróbce. Niemniej jednak nie ma, co się porywać z motyką na słońce i najpierw należałoby się zapoznać z teorią konstrukcji turbin śmigłowych. 8O Ponieważ nie wiem gdzie zdobyć takie materiały, więc stąd moje pytanie na forum. Jak wspomniałem wcześniej posiadam tylko książkę (niestety w wersji papierowej) pana W.A. Krzyżanowskiego pt. „Turbiny wodne konstrukcja i zasady regulacji”, ale chciałbym też zapoznać się z innymi pozycjami w tym temacie a do tego trzeba wiedzieć, że w ogóle są jakieś takie książki żeby można ich poszukać. A co do konkretnych pytań to myślę że się wkrótce takowe urodzą. :?:
A może ktoś już próbował w jakiś sposób wykonać samemu turbinę :idea: , ma w tym względzie doświadczenie i może posłużyć dobrą radą to też proszę o kontakt. W końcu nie święci garnki lepią.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 13 maja 2004, 18:31 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 12 maja 2004, 01:00
Posty: 4
Lokalizacja: poland
Andrzeju!
Bardzo trudny temat, książek na temat turbin jest sporo, tylko jak wspomniałeś nie święci lepią, ja osobiście nie brałbym się za wykonanie,lepiej i prościej, szukać samej "śruby" nad "morzem" nawet od kutrów. Spróbuj zwrócić się do IMP PAN w Gdańsku tj Instytut Maszyn Przepływowych.
A problemów przy "śmigłach" jest wiele, wspominasz o lewarowej, przy epoksydach, może nie wytrzymać, kwestia zbrojenia i mocowania z wałem.
Pozdrówka :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 5 czerwca 2004, 17:38 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 2 lutego 2004, 01:00
Posty: 2
Lokalizacja: Poznań
Witam

Gdzie mógłbym dostać książkę W.A. Krzyżanowskiego pt. „Turbiny wodne konstrukcja i zasady regulacji”. lub inna literaturę na ten temat.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 27 czerwca 2004, 14:42 
jest ładny opis w czasopiśmie Małe Elektrownie Wodne numer 1/96.Człowiek zbudował kilkanaście lewarówek z żywic i zamontował je na ośmiu piętrzeniach na jednej rzece Noteć na odcinku między Krzyżem a Ujściem .W opisie nie ma adresu pod artykułem podpisał się dr inż. Jędrzej Kosiński


Góra
  
 
PostNapisane: poniedziałek, 26 lipca 2004, 12:46 
Chciałem odnieść się do wypowiedzi "roberta" wymieniającego nazwisko Pana dr inż. Jędrzeja Kosińskiego. Rozmawiałem z nim dzisiaj telefonicznie na temat jego konstrukcji opisanej za linkiem http://www.biogaz.torun.pl/mew.htm Pan Jędrzej jak widać jest konstruktorem wielu turbin. I chwała takim ludziom jak On. Dzięki temu świat ludzi zarażonych "chorobą MEW" staję sie coraz bardziej przyjazny. Mam nadzieję, że podając namiary na Pana Jędrzeja, nie będzie uchybieniem z mojej strony, że to czynię, wszak intencje są szczere. I tak Pan dr inż. Jędrzej Kosiński pracuje w Elektrowni Wodnej Włocławek, tel (0-54)412-34-27. Zywię nadzieję, że te namiary przyczynią się dla ogólnego dobra spraw interesującej nas współnej pasji.

Łącze pozdrowienia - Zb. Czarniakowski e-mail: [email protected]
www.kaszuby.agro.pl/czimex


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL