Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 14:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 kwietnia 2005, 13:09 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Zastanawiam się Admin czy nie zmodyfikowaźć regulaminu i żądać od ogłaszających sprzedaż tylko jednego- CENY!!! i związanych z nią paranetrów technicznych np mocy max elektrowni a nie mocy inst. ( w przypadku jej braku kasować ogłoszenie)
Oczywiście popieram Cię za skasowanie ostatniego ogłoszenia bo nie zawierało nic- nawet ceny.
Moim zdaniem takie ogłoszenia ożywią ten dział. A jeżeli ktoś chce pozostać anonimowy to już jego sprawa.
Ci których stać na zakup będą szukać kontaktu, a Ci których nie stać zaspokoją jakąś swą ciekawość i po części nie będzie w przyszłości pytań ile można za to dać ?, ile to warte?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 kwietnia 2005, 20:51 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Więc tak.

Jeśli piszący ogłoszenie ni poświęcił tych kilku sekund i nie przeczytał regulaminu bądź nie chciał się do niego zastosować to - że tak powiem - kłade laske na to ogłoszenie i możecie sobie tam szczekać.

Jeśli ktoś dał ogłoszenie zgodne z regulaminem to nie podoba mi się że komentujecie tam - bede przenosił tu na dyskusje, od tego jest.

Chętnie zablokował bym ogłoszenia na moderowane i sam umieszczał je po weryfikacji ale nie mam na to czasu. Może kiedyś pozmieniam skrypty ze będzie to szło prawie automatycznie to tyle czasu naskrobie. A może znajdzie się chetny na moderatora i mi pomoże....

No i jak już pisałem w regulaminie, jeszcze troszke i bede kasował ogłoszenia niezgodne z regulaminem bez upomnienia i tyle. A jak ogłaszający nadal sobie nie poradzą z przeczytaniem regulaminu to zamkne dzial ogłoszenia i święty spokój.


Wiem spoko by było jak bym brał kase za ogłoszenia. Ale tak na razie mi sie nie podoba. :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 kwietnia 2005, 20:59 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 18 listopada 2004, 01:00
Posty: 102
Lokalizacja: Zielona Góra
piomika - a jezeli jakiśzawodnik chce sprzedać lokalizacje z teortczną mocą , co ma zrobić ,
osobiscie myslę że nie ma potrzeby się gorączkować !
jak jakiś skromniak w pisaniu paramatrów i innych szczegulików nie chce podać to trudno jest frajerem i nie zależy mu na sprzedaniu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 27 kwietnia 2005, 22:10 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 240
Lokalizacja: Wrocław
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Kiedy wcześniej czytałem dział "sprzedam" to bardzo chętnie widziałem tam ceny, choćby po to żeby wyrobić sobie pogląd o wartości obiektów.
Jednak kiedy zdecydowałem żeby pogonić swoją lokalizację pod kolejną MEW uznałem że niekoniecznie wszyscy muszą wiedzieć ile za nią wezmę.
Nie jestem patriotą i nie mam zamiaru dzielić się z fiskusem podatkiem od dochodu. Wystarczy, że bandyckie skurwysyny z ZUS-u chcą mnie ograbić. A więc trzeba to zrobić po Rusku - " Tisze jedziesz - dalsze budziesz".

Ale forum jest własnością Admina a własność rzecz święta !!! /szkoda, że nie dla różnej maści gadów urzędniczo-fiskalnych/ więc jeśli jest taki regulamin to trzeba się do niego dostosować a jak nie to można szukać szcześcia gdzie indziej / jak ja /.

Cze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 01:55 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:mrgreen:

Admin- chciałem zameldować ,że na pierwszej stronie znów jakiś Gościu dał ogłoszenie niezgodne z regulaminem.
Nie ma ani imienia , ani nazwiska , ani adresu , ponadto nie wiadomo ile turbina wyciąga na tych 2 m.

:mrgreen: Nawet se Gościu nie zadał trudu ,żeby poczytać te pare sekund regulamin.
Na plus trzeba Mu przyznać ,że choć zdjęcia wkleił. No ale regulamin jest regulaminem :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Regulamin
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 11:27 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
W energetyce wodnej obowiązuje termin- moc instalowana, która powinna odpowiadać mocy max,zaawansowany elektrowniarz powinien to wiedzieć.
Zmodyfikowanie regulaminu nie jest dobrą radą, następnie trzeba będzie podać zródło finansowania budowy M.E.W, a skończy się ograniczeniem zamieszczania ogłoszeń tylko dla Polaków.Bogas trochę wyjaśnił, wszyscy jesteście kolegami dlatego napisali dość powściągliwie, naprawdę napisałeś bzdury.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 14:30 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:D
No kurde ," nie chcem ale muszem " jak mawia Lechu W.

Po pierwsze - moja ostatni post o regulaminie jest tylko żartem skierowanym do Admina / niczym więcej!!! A gdzie go miałem umieścić na pierwszej stronie! - nie da się /

Po drugie-muszę to wam Albercik z Vodnikiem wyjaśnić ,że nigdy nie napisałem o sobie fachowiec.Pisali tak wprawdzie inni a ja :D przez wrodzoną skromność nie zaprzeczałem. Wogóle to nie obrażając nikogo słowo" fachowiec " kojarzy mi się z facetem , któremu wydaje się ze jak umie zrobić zaprawę w betoniarce albo pospawać kawałek stali to posiadł cała wiedzę na temat konstrukcji betonowych lub stalowych - poprzez sprawdzanie i pytanie innych ile łopat cementu wrzuca do betoniarki albo jaka jest numeracja elektrod!!!!!!!!!!!!
Według Was fachowcem jest facet ,który złoży motocykl z części złomowych a według mnie -NIE.Mylicie słowo [b:df346568e8]fachowiec[/b:df346568e8] - ze słowem znawca problematyki MEW.No dobra , przesadziłem - chodziło o słowo [b:df346568e8]specjalista[/b:df346568e8].Specjalistą nikt nie jest na tym forum w dziedzinie MEW ( bo jak pisałem Vodnikowi zachacza to o trzy dziedziny nauki)

Po trzecie - wolałbym dyskutować o argumentach a nie o epitetach.Bo jeśli Albert piszesz ,że ja piszę bzdury w danym poscie to to wykaż i zacytuj ten fragment
Z Vodnikiem też wolałbym podyskutować czy pomyliłem się w ocenie parametrów jego elektrowni a nie czy piwo jest smaczne czy nie .Cóż to za argumenty .Ręce opadają.Cóż to szkodzi Panie Vodnik napisać moja produkcja w latach 2002-2004 wynosiła po tyle kWh i jak niewierzysz to mogę ci skserować Piomika zestawienie z Zakladu Energetycznego .A elektrownię mam taką i taka, nic nie chodzi na paskach , przekładnie sa takie i takie ,dołączam np . zdjęcia.Przecież facet chce sprzedać elektrownię- co nie? to co stoi na przeszkodzie te informacje podać?
Przecież w ten sposób podnosi walory i wiarygodność swojej oferty.
Chyba..... że rację ma ten wredny i wsadzający wszędzie nos Piomika bo moc instalowana jest 2 razy większa od maxymalnej itd , itp.

Po czwarte- skasowany .

Po piąte - to jak się czepiasz tej mocy instalowanej , to przeczytaj uważnie ogłoszenie Admina - podał , że turbina nadaje się na spady powyżej 2m (żadnej informacji więcej).Żeby żądać moc instalowamą musiałby podać spad - albo Admin swój ,albo ja swój.Żeby wszyscy byli zadowoleni - Admin musiałby podać charakterystyki mocy turbiny w funkcji przełyku dla różnych spadów. Zadowolony?. Fachowo?
Tak na marginesie to stosująć Twoją logikę Albert to mogę napisać ,że " napisałeś same bzdury" bo od kiedy to tylko w[b:df346568e8] energetyce wodnej [/b:df346568e8] obowiązuje termin - moc instalowana? :mrgreen: a jak jest wg Ciebie w np. [b:df346568e8]energetyce cieplnej [/b:df346568e8]:mrgreen: ?

Pozdrawiam .Piomika :wink:


Ostatnio edytowano wtorek, 21 czerwca 2005, 15:40 przez piomika, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: regulamin
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 15:25 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Namiary na wyrok wysłałem najbardziej zainteresowanemu, Flooderowi.
Życzę dużo zdrowia i mniej nerwów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 15:29 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
:D
Dzięki na wzajem . Czy mógłbyś i mi podesłać na p.w.
Z góry dziękuję i pozdrawiam .Piomika


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 15:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Dzięki Albert za szybkie podesłanie informacji ,gdzie mogę znależć wyrok Trybunału Konstytucyjnego - punkt 4 niniejszym skasowałem w całości.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie jeśli masz życzenie aby skasować pozostałe punkty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: punkty
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 16:28 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): piątek, 23 lipca 2004, 01:00
Posty: 169
Po skasowaniu części postów, temat jest nieczytelny dla reszty forumowiczów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2005, 18:10 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 16 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 452
Lokalizacja: Dom Wielkopolska, MEW Zachodniopomorskie
Masz rację Albert, Piomika bierz odpowiedzialność za swoje posty! miej świadomość, że to co napiszesz i wyślesz ma swoje konsekwencje.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL