Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 22:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 2 kwietnia 2005, 22:50 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): sobota, 2 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 1
witam wszystkich. od razu mówię że jestem w tym zielony. mój znajomy chce sprzedać MEW 20 kw - tak mówi. spadek jest 2 metry, 1m/s.dowiedziałem się też, że wyciąga z niej 18 kapci rocznie (nie buciki po kąpiących się ).turbina kaplana. 4 ro letnia, jazik ma 6 latek. chce sprzedać, bo buduje dwie nastepne niedaleko dwóch które już posiada.tamte mają po 50 kw a tą najmniejszą chce sprzedać, bo się przeprowadza. i w związku z tym pytanko:czy warto to kupić, chce 180 tys. :? :? :? javascript:emoticon(':?')


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 3 kwietnia 2005, 08:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
Nie warto, wynegocjuj 80 tyś wtedy będzie ledwo warto, przedłuż operat na 50 lat, zwiększ spadek na 3m, albo sam sobie poszukaj lokalizacji. Za 180 tyś bez problemu zbudujesz 50 KW, zapytaj się bogasa ile miał pieniędzy i co za to zbudował. Zobacz sobie ogłoszenia za 90 tyś masz do kupienia młyn wodny z tymi samymi parametrami.
BTW z 20 KW powinien mieć 33 tyś rocznie znaczy się tam nie ma wody, i facet wpuszcza cię w suchy kanał.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 7 kwietnia 2005, 16:50 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2004, 01:00
Posty: 107
Lokalizacja: Radomsko
33 000 zl to chyba przy mocy sredniej mocy 20 kW a z tego co zrozumialem to jest max w co watpie przy tych parametrach ale dla 18 000 wychodzi srednia okolo 10 kW a to juz jest mozliwe. Co do ceny to ja czesto spotykam sie z przeliczeniem wartosci MEW 10 x porodukcja roczna. A czy to sie oplaca to juz tylko ty mozesz sobie odpowiedziec. Mozliwe ze postawisz sam cos taniej albo wiekszego za takie pieniadze tylko ze musisz miec miejsce a z tym jest ciezko.

Za 180 000 elektrownie 50 kW to trzeba naprawde dobe miejsce posiadac bo inaczej nie bardzo to widze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2005, 10:17 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lutego 2005, 01:00
Posty: 405
wpadnij do Łodzi pokażę ci MEW 50 KW Genderów na Nerze kosztowała 150 tyś. Zaraz obok jest MEW Puczniew ta sama moc a kosztowała 800 tyś.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL