Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2005, 20:52 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 12 lutego 2005, 01:00
Posty: 41
NO no wszystko w pożądku ale ja nadal nie wiem ile da ta turbina energi 2 niezadowolonych a gdzie pozostali na 20 wykonanych turbin milczą ze wstydu ze mają bubla .
A moze producent odpowie jakie są sprawności turbiny bo jak narazie to same niezadowolenia .
Ewentualnie mielczarek niech szybciej puszcza turbine i niech odpowie co to za turbiny .
Z własnym zdanieem z uwagi na możliwośc złośliwego gadania wstrzymuje się do czasu opini innych też widziałem turbine z hydrexu
moim zdaniem z zewnątrz za te pieniądze jest ok ale wewnątrz jest najważniejsze


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2005, 22:13 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
dodam jeszcze tylko, iz o DZIELE tej firmy mozna nie tylko dowiedziec sie z ust praktykanta, warto odwiedzic takze elektrownie wodna w drawsku pomorskim, gdzie kiedys rowniez pracowalo kolo mlynskie :D w wykonaniu tejze firmy, a konczac te zabawe, polecam zadzwonic do Rektora PAN w Gdansku i zapytac, czy z niejaka firma HYDREX instytut wspolpracuje, odpowiedz ktorej udzieli rektor, bedzie wystarczajaco przekonujaca, dziwne ze nikt jeszcze nie skierowal tego do prokuratury :) z pozdrowieniami ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2005, 22:35 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 12 lutego 2005, 01:00
Posty: 41
oszustwo ???????????????? od tak dawna i teraz o tym się dowiadujemy


Ostatnio edytowano poniedziałek, 14 lutego 2005, 22:39 przez nowy, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2005, 22:37 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Nowy, przekonaj sie sam i zadzwon...smialo polecam :)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2005, 23:00 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): wtorek, 19 października 2004, 01:00
Posty: 26
Lokalizacja: dom:Pruszków, MEW:jeszcze nie :-(
czy 20 turbin w 10 lat to jest duże doświadczenie czy nie :?:

i dlaczego lista referencyjna ( http://www.hydrex.webpark.pl/lista2.htm ) kończy się w 2001 roku :?:

pytam bez podtekstów

pozdrawiam m1


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2005, 23:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
To cale szczescie ze w 2001, daj Boze zeby nikt juz tam CUDOW nie zamawial.. :) Ale na liscie widze ze nie ma wszystkich obiektow, dla ktorych HYDREX ulepil turbiny...hoho :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2005, 23:33 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 12 lutego 2005, 01:00
Posty: 41
a co na to wszystko hydrex zatkało kakao????????
PRAWDA czy fausz??????????????
czeba czekać do jutra ide spać za dużo wrażeń i wiadomości !!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 lutego 2005, 01:59 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 18 listopada 2004, 01:00
Posty: 102
Lokalizacja: Zielona Góra
LUDZIE CO WY MÓWICIE(piszecie) !!!!!!!!!!!!!!!
czytam te posty i jestem załamany , stoje przed wyborem producenta i co :
HYDREX - NIE
WISZNIEWSKI -NIE
na MAVELA mnie nie stać na firme Gajek tez mnie nie stać - to kto robi maszynki dobre ,na normalną kieszeń . czy macie recepte na tę choroby .

czy ci co tak krytykowali np. p. Kaczora i Wiszniewskiego są z konkurencji (producenci )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 lutego 2005, 02:06 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 18 listopada 2004, 01:00
Posty: 102
Lokalizacja: Zielona Góra
kto poda dobrego wykonawce turbin !
tylko żeby na warsztacie miał -Konstruktora cybernetyka i Zegarmistrza

chyba mnie ponosi , ale jak się nie zalamywać .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 lutego 2005, 02:32 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2004, 01:00
Posty: 149
Lokalizacja: Kielce
nie wiem czemu praktykant tak ostro krytykuje p. Kaczora skoro nie robił u niego całych turbin, prawda pewnie leży po środku Ja widziałem jedną turbinę tej firmy i na oko pracowała bardzo ładnie, bez drgań itp. a właściciel był zadowolony ze sprawności. Jeżeli chodzi o turbine lewarową śmigłowke to ja w zeszłym roku kupiłem taką od p Wiszniewskiego (wirnik fi 823mm łyka 1,84m wody i przy 2 m spadu daje 26,5kW nie jest chyba tak źle bo projektował 25kW a i ceny ma bardzo dodre)
Pan Puchowski jeszcze robi turbiny ale po obejrzeniu tego co zrobił i warsztatu oraz omówienu sprawności turbinki i ceny zrezygnowałem z jego usług


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 lutego 2005, 07:58 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 12 lutego 2005, 01:00
Posty: 41
Zaczołem ten temat aby dowiedzieć się o sprawnosci turbiny z xydrexu
nie jestę z konkurencij planowałem być użytkownikiem od użytkowników dowiedziałem się : co nic bubel ??????????????
Producent w ofercie nie podaje tabeli sprawnosci czemu bo buble ............
Dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy o xydrex co kłamstwo a co na to hydrex niech obali zarzuty ....................

Jak narazie to ja zadowolony z pisania jestem po to jest forum zeby wymieniać między innymi opinie a skąd ci niezadowoleni konkuręcja
rozmawiałem z nimi tel.nie sądze ..........
[/b]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 lutego 2005, 12:17 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Panowie, ja z pewnoscia nie jestem z zadnej konkurencji i nie produkuje turbin, pana Wiszniewskiego ani Puchowskiego nie krytykuje, bo nie widzialem urzadzen ich wykonania, natomiast Hydrexu widzialem i w tym temacie moge zajac glos. Po pierwsze jeszcze RAZ PROSZE ZADZWONCIE PANOWIE DO DZIEKANA PAN GDANSK i spytajcie o te WSPOLPRACE...to naprawde duzo wam da...co zas sie tyczy skad wziac turbiny.......moja skromna rada.....poszukajcie na starych zaniedbanych mlynach na wsiach...kupcie starego francisa (byle nie zzartego\ w calosci) i wyremontujcie...) daje slowo ze bedziecie o wiele bardziej zadowoleni z bezawaryjnej jego pracy...i wydajnosci. Takich turbin naprawde jest duzo po polsce. Ja wcale nie mowie ze PANOWIE nie maja kupic turbin w HYDREXIE...to wolny kraj i nikt nikomu zabranial tego nie bedzie. W temacie bylo pytanie o opinie o tej firmie, wiec ja wyrazam swoja. Jesli komus nie odpowiada, czy sie nie podoba, niech nie zwraca uwagi na to.

Czy musicie od razu miec NOWKE NIESMIGANA TURBINE?? Rany...gdyby wszyscy tak zaczynali byloby naprawde cudownie. Ale jesli juz kupowac...to turbine dobra...i sprawna...ktora sama siebie splaci.....chyba ze wolicie sleczec i poprawiac co rusz wydziwactwa.

Wolna wola Panowie, i wolne wypowiedzi....to ogromna zaleta demokratycznego kraju. A jesli Pan KAczor....czuje sie urazony, lub OCZERNIONY zapraszam do sadu chetnie podziele sie cala dokumentacja, opinia REKTORA PAN, pismami na ktore nawet nie odpowiadal...z wysokim sadem.......pozdrawiam wszystkicj czytelnikow. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 lutego 2005, 19:21 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 12 lutego 2005, 01:00
Posty: 41
Każda pożądna firma dba o to co o niej piszą i jeśli to kłamstwa to gdzie jest p.Kaczor i dlaczego nie pisze jaka jest prawda .
Jak narazie wierże użytkownikom tych turbin.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 lutego 2005, 00:19 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
Witam..
Generalnie nie było moim celem, aby mi ktoś uwierzył lub nie..To suwerenna decyzja każdego..
Lecz może się okazać, że będzie gorzko żałował jak okaże się, iż miałem racje..a mam ją z pewnością..
Ile korespondencji leży w szafce z panem kaczorem, jeśli ktoś by bardzo chciał to jestem wstanie udostępnić, co nieco na swoim serverze..
Tak nawiasem to sądzę, iż każdy wie, że za taką cenę jak pan kaczor oferuje nie da się kupić dobrego sprzętu czytaj ( wirnika, turbiny)
I owszem malucha da, sie kupić za 200 zł i dalej mówić, że to samochód <lol>
Tylko, jakie korzyści a jakie straty z tego..Pozostawiam to czytelnikom naszych postów..
Pozdrawiam..

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 lutego 2005, 09:56 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 10 marca 2004, 01:00
Posty: 74
Lokalizacja: wododział Kraków
Czytam tak sobie te negatywne wypowiedzi i jestem zaskoczony 8O tym co piszą użytkownicy turbin z Hydrexu, chociażby dlatego, że sam też miałem w planach ewentualną ich eksploatacje :oops: . Nie twierdze, że te turbiny są dobre bo sam nie miałem jeszcze z nimi doczynienia ale rozeznawałem temat i spotkałem się z użytkownikiem takiej turbiny Kaplan fi 900 w układzie lewarowym z regulacją kąta natarcia łopat na postoju. Z opinii użytkownika z którym ja rozmawiałem wynikało, że jest z niej bardzo zadowolony, a sama turbina pracuje cicho i bezawaryjnie. Również ze sprawności był zadowolony. Więc albo on miał szczęcie albo ja czegoś tu nie rozumie. Szkoda, że nie ma jeszcze kilku opinii innych użytkowników tych turbin. Ale może warto dotrzeć do osób z listy referencyjnej i ich podpytać choć jeśli lista jest wybiórcza :?: to nie wiem. Ja sam rozmawiałem z człowiekiem który na liście referencyjnej jest pokazany a turbina wykonana była w 2001 roku. Pisze o tym dlatego, żeby nie załamywać kolegi mielczarka do końca no i może kto inny kto ma doświadczenia z tymi turbinami też się odważy coś napisać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 10 kwietnia 2005, 21:17 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 15 października 2004, 01:00
Posty: 59
uruchomiłem tą turbine z Gdańska niestety jest żle cała się częsie jak wibrator jedyny ratunek to wyważarka co do sprawności niewiem bo po 5 minutach pracy wyłączyłem bojąc się ze coś rozleci i szkody narobi .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:24 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
..to bylo do przewidzenia...przykro mi osobiscie...jak ja wywazysz powinno juz byc ok...jeszcze tylko ciekawe...jaka sprawnosc..Twoja osiagnie....

Pozdrawiam serdecznie..

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:44 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 20 stycznia 2005, 01:00
Posty: 285
Lokalizacja: Piła MEW Gryfice rz.Rega
Witam...
Szkoda ... ale ostrzegaliśmy...nie wiem czy wyważenie tu coś zmieni..
tylko w koszty się władujesz.. te wirniki są poprostu do niczego..
:(
Pozdrawiam

_________________
skype praktykant897
WP hydroenergia1

Nie dyskutuj z nikim, kto ma nad Tobą pół litra przewagi :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL