Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 16:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 14 września 2018, 16:22 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 12 września 2018, 08:44
Posty: 2
Szanowni Państwo, zapewne wiele osób, zarejestrowanych na tym portalu, naprawiało małe przecieki na jazach piętrzących i kanałach doprowadzających wodę do elektrowni. Bardzo proszę, aby podzielili się Państwo swoimi doświadczeniami w zakresie użytych środków chemicznych, do uszczelniania wycieków. Jeśli znajdą się odpowiadający na posta, to bardzo proszę o dopisanie jak wielkie były u Państwa szczeliny (najlepiej w jednostkach si, by nie pisać tylko, że duże albo małe :wink: ). Bardzo cenna zapewne, była by też informacja od Państwa, nie tylko, co do polecanych środków ale też i tych, które według Was się nie sprawdziły.
Dopiero zaczynam swoją przygodę z MEW, więc liczę na Państwa życzliwość.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich zarejestrowanych członków tego portalu.
Zbi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 16 listopada 2018, 08:10 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 5 marca 2012, 12:12
Posty: 33
Lokalizacja: Zielona Góra
Polecam zaprawe Ceresit CX5, do szczelin od +- 0,1 do 1,5 cm, stosowałem do uszczelniania pęknięć bądź przecieków w betonach na elektrowniach wodnych, trzeba zrobić sobie tylko aplikator (coś jakby większa tawotnica), wiercisz otwór fi 12 mm w osi pęknięcia co jakieś 15 cm, i wstrzykujesz tam zaprawę. Uwaga wiąże w 5 min więc trzeba robić rzadszą i szybko zużywać całość z aplikatora.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 16 listopada 2018, 18:12 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 12 września 2018, 08:44
Posty: 2
Dzięki za odpowiedź.
Potwierdzam że CX5 jest szybkowiążąca i nadaje się do zalepiania nawet większych pęknięć. Ze względu na szybkie wiązanie można ją też stosować pod wodą - wypróbowałem i działa.
Kolejną zaprawą do małych szczelin, którą zastosowałem była szlamowa zaprawa ultrament - nadaje się do małych pęknięć i nie musiałem nic nawiercać - małe pęknięcia to około 3 mm.
Kolejną zaprawą którą lepiłem kanał był beton szybkowiążący B30. Miał wiązać w max 30 min albo nawet krócej - nie wiązał przez około 2 godziny, no chyba, że temperatura +15 a nie +20 powodowała takie opóźnienie w wiązaniu ale w to akurat szczerze wątpię.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL