Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 00:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 18 stycznia 2015, 15:22 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 6 kwietnia 2011, 13:51
Posty: 9
Witam serdecznie
Nie wiem czy ten wątek powinienem tworzyć czy gdzieś jest w innym opisany mój problem, jeśli tak prosiłbym o link. Otóż w związku z wejściem w życie ustawy OZE postanowiłem zająć się instalacją mikro elektrowni, na istniejącym spiętrzeniu i na fundamencie na którym kiedyś funkcjonowała turbina fransisa. Moje pytanie do was czy będzie potrzebne pozwolenie na budowę jeśli fundament już istnieje. Z uwagi na cenę turbin chcę zastosować koło młyńskie śródsiębierne o średnicy 3m. spad ok. 2m przepływ najmniejszy suche lato 200l największy ok. 1m. Operat wodno prawny posiadam na stawy. Jeśli ktoś będzie chciał mi pomóc udostępnie zdjęcia. Myślałem też o turbo banki michella.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 19 stycznia 2015, 23:26 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 6 kwietnia 2011, 13:51
Posty: 9
No dobra chyba sam się o tym przekonam, postanowiłem własnymi siłami załatwić papiery i skonstruować mewke na kole młyńskim z turbiną wolnoobrotową tą od wiatraków ;) Pozwolenie wodno prawne posiadam teraz biorę się za decyzje środowiskową, a pro po jeśli ktoś posiada kartę informacyjną przedsięwzięcia i chciałby mi udostępnić do wglądu bym był bardzo wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL