Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest środa, 16 stycznia 2019, 06:57

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 24 lutego 2013, 20:53 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Wstępnie podaję regulamin - ten sam co podczas rejestracji na forum. Proszę o propozycje rozbudowy.

Zgadzasz się nie pisać żadnych wypowiedzi o charakterze obraźliwym, oszczerczym, propagującym treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie. Robienie tego może spowodować, że zostaniesz zbanowany na zawsze, a Twój dostawca internetu powiadomiony o Twoim zachowaniu. Zgadzasz się, że administrator forum ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek. Zgadzasz się też na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz, w bazie danych. Dane te nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody, ale ani administrator forum ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych.

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 25 lutego 2013, 09:24 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 16 września 2007, 01:00
Posty: 82
Regulamin forum MEW (propozycja do dalszej dyskusji)

1.Przed napisaniem nowego tematu każdy jest zobowiązany do użycia przycisku SZUKAJ – w ten sposób tematy podobne nie będą powielane.

2.Pisać należy zrozumiale i odpowiedzialnie (NIE POD WPŁYWEM EMOCJI). Nie wolno pisać żadnych wypowiedzi o charakterze oszczerczym, obraźliwym, złośliwym, prześmiewczym, ironicznym, stanowiącym przejaw braku szacunku do innych użytkowników. Zabronione jest rozpowszechnianie treści niezgodne z polskim prawem lub naruszających cudze prawa autorskie.

3.Piszemy merytorycznie i dyskusje "o dyskusji" znajdą swój finał w koszu. Zgadzasz się, że administrator forum ma prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek.

4.Jeśli ktokolwiek decyduje się przedstawić tu swój problem to jest to logicznie i zrozumiałe, że potrzebuje pomocy użytkowników forum. Proszę więc w danym temacie pisać o sprawach dotyczących danego tematu, a nie pisać w nim postów omawiających inne zagadnienia, gdyż powoduje to wielotematowość wątku.

5.Jeżeli popełnisz jakiś błąd i moderator wyda Ci polecenia – niezwłocznie zastosuj się do nich. Nie wykonanie polecenia skutkuje otrzymaniem upomnienia lub ostrzeżenia- 3 ostrzeżenia powodują że zostaniesz zbanowany na zawsze, a Twój dostawca internetu powiadomiony o Twoim zachowaniu. Takie postępowanie jest konieczne, aby utrzymać porządek na forum !!! (Panie administratorze należało by w profilu każdego użytkownika dodać pod pozycją liczba postów - liczbę ostrzeżeń)

6.Zgadzasz się też na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz, w bazie danych. Dane te nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody, ale ani administrator forum ani phpBB nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować wykradzenie danych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 25 lutego 2013, 19:39 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: Jelenia Góra 407m n.p.m
Zgroza.
Czemu ma słuzyć ten regulamin? Na forum jest aktywne kilka - kilkanaście osób i mam jakieś nieodparte wrażenie, że regulamin ma być pisany dla mnie i Szama. Teraz to taką aktywność regulacyjną wykazuje marsu a gdzie byłeś wcześniej? Jeszcze dwa dni wcześniej szam napisał ironiczny post i cisza. Nie podoba się jakieś działanie to reagujcie od razu. Regulamin zaczerpniety z wielkiego forum gdzie są setki jak nie tysiące użytkowników i dziesiatki moderatorów. Ja moderatorów na tamtym forum widzę jako osoby nudzące się i rządne "władzy" i wyszukuja do czego by się przyczepić. Już tam byłem przepraszany za nadgorliwość moderatora.
Teraz pytanie do marsu, projektodawcy regulaminu. Gdzie byłeś gdy Szam obnrażał ile wlezie, ironiczne rady dawał - koń z kieratem w biogazowni i inne tego typu. Gdzie byłeś gdy Tołdi kpił z szefa firmy MEW SA dlatego, że weszli na giełdę. A -propo: Tołdi byłeś dzisiaj na forum czekamy na posta o MEW sa.
Jeżeli już regulamin zaistnieje to proponuję dopisać punkt aby użytkownicy dbali o poziom forum. Spojrzałem na dwa wpis piomika pod koniec tematu "Melody po kilku latach". Podsumowanie jednym słowem - prymitywne.

Wracając do meritum czyli Regulaminu to mam pytanie. Jeśli post ma być edytowany przez moderatora to kto będzie autorem tego wpisu i jak to się ma do poszanowania praw autorskich? Druga sprawa usuwanie postów. Konstytucja nie zezwala na cenzurę i zapewnia swobodne wyrażanie opinii. I co teraz. Za przeproszeniem, jakiś tam regulamin ma być ważniejszy niż ustawa zasadnicza? Zależność ważności aktów prawnych jest uregulowana prawnie i nawet jak się zgodzi ktoś to i tak nie jest to ważne. Kolejna sprawa zawiadomienie dostawcy internetu. Wielkie niebezpieczeństwo dla moderatora bo może to być przedmiotem postepowania.
Tu aż się prosi wpleść zachowanie Szama. Nawet jeśli ja nie występuje pod moim nazwiskiem to takie obrażanie jakie stosuje Szam też może znaleść swój finał w sądzie. Tak wiec szamie wyluzuj z tym Patiomkinem i Głębem technicznym lub innymi epitetami bo mogę stracić cierpliwość i będziesz musiał dojeżdżać do Jeleniej Góry na rozprawy.

I jeszcze coś do Moderatora czyli naszego PKI. Już od jakiegoś czasu chciałem pochwalić i podziekować za sposób prowadzenia forum. Nie wtrącasz się i nawet to, że mało się udzielasz w dyskusjach też oceniam pozytywnie. Stworzyłeś to forum dla nas i jeszcze się tu nie pobiliśmy to i nadgorliwie nie ma co reagować. I koilejna ważna sprawa, bardzo ważna, brak reklam. Jesteśmy nimi oplatanie wszędzie i można to odreagować właśnie na forum MEW. Nie wiem czy inni się dołaczą ale ja od siebie - dziękuję za całokształt forum i myślę, że nie będzie gorzej na tej "nowej drodze".
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 25 lutego 2013, 20:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 1 stycznia 2005, 01:00
Posty: 514
Popieram pogląd Narka , że nie trzeba tworzyc regulaminu forum przeciw dwóm najbardziej aktywnym forumowiczom.

Mi żadne spory na forum nie przeszkadzają.Obojetne - Narka ,Szama czy kogokolwiek. Po to jest forum !

A ,że czasem spory wymykają się prowadzącym z pod kontroli...Trudno. Nie ma obowiązku czytać to forum i nie jest to forum li tylko "podręcznikiem do nauki o Małych Elektrowniach Wodnych". Dopuszczalne jest chyba pisanie na dowolne tematy, dopuszczalne są chyba spory a nawet pisanie bzdur.
Nie zgadzam się z jakimś poglądem czy stanowiskiem forumowicza ?- to przedstawiam swój pogląd lub popieram pogląd jego adwersarza , lub siedzę cicho ,bo mi się nie chce pisać, spierać czy coś prostować , ale nie żądam żeby dwóch spierających się gości , którym chce się pisać i spierać - przestali to robić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 25 lutego 2013, 22:02 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Narek, dziękuję za słowa uznania, bardzo to cenie.

Jak by nie było - uważam że regulamin powinien być tak czy inaczej. Celem regulaminu nie są użytkownicy forum tylko bardziej podkładka n.p. wypadek eskalacji jakiegoś konfliktu czy poważniejszej sprawy. Usuwanie postów występuje na tym forum, bardzo sporadycznie i przypuszczam że to się nie zmieni. Aha i automatycznie w dziale ogłoszeń po przedawnieniu ogłoszenia oczywiście :mrgreen:

Reklamy co prawda były - ale nie jakieś natrętne skoro ich nie widziano nawet :mrgreen: Na razie nie ma i przypuszczam że i w przyszłości nie będzie - to nie cel tego forum.

Postów mocno odbiegających od tematu jest sporo, będzie mniej to się ucieszę, będzie więcej to pousuwam co by średnia wyszła :lol:

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 28 lutego 2013, 10:30 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 01:00
Posty: 115
Lokalizacja: Szklarska Poręba, Heidenheim an der Brenz
Mimo iż nie udzielam się na tym forum regularnie, to chciałbym jednak wyrazić swoją opinię. Z moich obserwacji jest to najbardziej aktywne forum w Polsce w tematyce energetyki wodnej. Jednak poziom komunikacyjny tego forum jest rażąco niski.

Uczestniczę w kilku ściśle technicznych forach i dyskusjach internetowych w Niemczech i na świecie i nigdzie nie spotkałem się notorycznie powtarzającą się ironią i nieustannym obraźliwym tonem wymierzonym bezpośrednio lub między wierszami w autora wypowiedzi. Każdy z nas może i ma prawo z braku wiedzy i doświadczenia nie rozumieć na przykład fizyki zjawisk hydrodynamicznych czy też logiki i systematyki szacowania kosztów zwrotu pewnej inwestycji. Ma również prawo mieć inne zdanie na ten temat.
Na co dzień w firmie z branży energetyki wodnej, w której pracuję, mam kontakt z klientami z różnych stron świata, gdzie poziom wykształcenia jest po prostu niższy. Każdy to rozumie i nikt tym ludziom z tego tytułu nie udziela ironicznych czy obraźliwych uwag. Owszem czasem można mocno nadwyrężyć własny poziom cierpliwości przy próbie wytłumaczenia kwestii technicznej. W jednym z rodzajów dyskusji, gdzie z uporu czy niechęci lub po prostu nieumiejętności zrozumienia klient dostaje szczegółową popartą fizyczno-matematycznie ekspertyzę z odniesieniem do obowiązujących norm uzgodnionych w kontrakcie. Ma oczywiście prawo ją przetrawić i się od niej odwołać. Są też dyskusje, gdzie kwestii spornych nie da się do końca wyjaśnić ze względu na złożoność i nieznajomość zjawisk. Tu pomóc może jedynie kompromis i dżentelmeński uścisk ręki. Najłatwiej przebiegają dyskusje, gdzie poziom techniczny obu stron jest porównywalny. Tak czy inaczej wiedza i doświadczenie drugiej strony nie powinna mieć wpływu na poziom dyskusji. Obowiązuje on obie strony.

Dlatego uważam, że aby uczynić to forum bogatszym merytorycznie i zwiększyć poziom jego dyskusji, należy całkowicie, nie częściowo, usuwać posty obrażające osoby. Oczywiście, żeby każdemu z użytkowników przyjemnie czytało się to forum, pewien luz należy pozostawić. Ale jeśli ktoś notorycznie używa tonu prowokacyjnego i wycelowanego w osobę, to takie posty należy usuwać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 28 lutego 2013, 14:25 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Tak jest i to prawda. Przyznaję, że mam w tym swój udział. Faktem jest, że w moim odczuciu robiłem to w obronie własnej używając broni adekwatnej, a czasami silniejszej, do skali ataku ad persona. Pewnie nie raz, i nie dwa moje odpowiedzi były ironiczne bądź sarkastyczne bez przyczyny. Zapewniam, iż nie wzięło to się znikąd, takich miałem adwersarzy, i takie odpowiedzi dawały odpór propagandzie, naciąganiu inwestorów oraz teoriom energii z nieba.
Z mojej strony poddam się wszelkim regulacjom w tym zakresie, chociaż nie gwarantuję, że jak ktoś będzie konfabulował, przekręcał wypowiedzi, przedstawiał je we własnym rozumieniu niezgodnym z intencją autora, to nie zareaguję w adekwatny sposób.

Pozdrawiam Szam

P.s. Dodam, że wg. mnie mógłby to być np. moderator przekierowujący takie wypowiedzi do Hyde Parku czyli działu "Nie na temat".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 marca 2013, 10:42 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 października 2007, 01:00
Posty: 115
Lokalizacja: Szklarska Poręba, Heidenheim an der Brenz
Admin, dlaczego temat zmiany regulaminu forum prowadzony jest w trzech wątkach? W dwóch w dziale "Nie na temat", gdzie sam odpowiadasz oraz tu, gdzie sam zaproponowałeś? Proponuję scalenie wątków ze sobą i dyskutować w "Dyskusja" bo to moim zdaniem nie jest "Nie na temat".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL