Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 07:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 6 marca 2012, 15:41 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Hej!
Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, bujma się z budową od dość dawna. ELektrownia już stoi. Ujęcie, kanał też. Turbiny są. Nieskończone i niezamontowane, bo kradną, a prądu na alarm nie ma...
I tu sedno sprawy. Jesczze Vattenfall wydał mi kosmiczne warunki przyłączenia Spoko, że moje trafo. Ale zabezpieczenia ze średniego napiecia, telemechanika styczników, odwzorowanie w ich systemie, bateria liczników, itp itd. Teraz wykupiłm ich Tauron. I stąd moja prośba. poszukuje kogoś kto ma warunki przyłączenia z Tauronu właśnie. Może są lżejsze i uda się po prostu przekonać ZE do nich..
Bardzo proszę o pomoc..
Pozdrawiam!
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 6 marca 2012, 21:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Witaj. Tu na forum jeden z uczestników chętnie roznosi kaganki oświaty więc poczekajmy zapewne coś wie o całokształcie MEW i powie co nie co w sprawach przyłaczeniowych. Gdyby jednak kaganek okazał sie ogarkiem to Ci coś tam podpowiem ale na PW bo przkazywanie informacji na forum jest zagrożone wcinaniem się mądrali.

Spojrzałem na Twój profil i okazało się, że niewiele wiem. Co to jest "inżynier środowiska wielkiej mocy". Poważnie kimś takim jesteś? Co oznacza taki zawód?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 7 marca 2012, 12:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Projekt masz uzgodniony, czy jesteś tylko na etapie warunków?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 7 marca 2012, 15:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Hej!
Profil czyli technolog od dużch oczyszczalni ścieków. Czyli wszystko razem.Od hydrauliki, żelbetów, mechaniki, elektryki (łącznie z uprawnieniami dozorowymi) po biotechnologię i mikroorganizmy osadu czynnego. Klient od projektu, doradztwa, koordynacji, uruchomienia, itp.
A co do elektrowni - obecnie kolejne warunki ZE. Projekt nieuzgodniony, ale skoro warunki mordercze to rozsądne jest negocjować warunki, a nie dać im projekt niespełniający tych warunków. Więc szukam armat hihih do dyskusji z nimi.
Jeżli coś na priv można to super :) Najszybciej wprost: [email protected]
Pozdrawiam!
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL