Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 15:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 9 stycznia 2012, 21:27 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 21:34
Posty: 159
Chcialby zasiegnac opinii kolegow na temat zaworow bezpieczenstwa.
Tzn. w miare prostego, acz skutecznego zabezpieczenia rurociagu i turbiny przed uderzeniem hydraulicznym.
Widzialem gdzies zdjecia rozwalonego budynku i peknietego rurociagu, co spowodowalo to wlasnie zjawisko.
U nas przy 16 m spadu i okolo 100 m rurociagu (fi 600 mm)doprowadzajacym wode do elektrowni obliczam, ze masa wody bedacaj w napelnionym rurociagu wynosi okolo 30 ton.
Jezeli do tego dodamy predkosc przeplywu (nie pamietam wzoru), to przy gwaltownym zamknieciu rurociagu mozna wywolac ta niszczaca moc.
Mamy wiec zawor motylowy wspolpracujacy z cylinderkiem hydraulicznym, o regulowalnym wyplywie, ktory zapewnia wydluzony do kilkunastu sekund czas zamykania rurociagu.
Jednakze boje sie myslec, co moze sie stac w razie gdyby np. wyciekl olej hydrauliczny i rurociag zostalby gwaltownie zaczopowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 26 stycznia 2012, 21:54 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Napisz do mnie na PW to Ci podam niesamowity patent na prosty zawór bo na forum jakoś cieńko z logicznym myśleniem. Co się dziwić gdy panuje to poziom giełdy warzywnej ze specjalnością pomidory.

PS. Dostaję tyle zapytań na PW, że chyba można powiedzieć tak z elektrowniarska, że forum ma drugie dno. Pozdrawiam wszystkich.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 26 stycznia 2012, 23:42 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Narek, przecież nie musisz się wstydzić, jesteś znanym autorem patentów i Twoje pomysły mogą uchronić od bankructwa wielu użytkowników forum, a Ty wszystkie swoje rewelacyjne pomysły ujawniasz tylko na PW. Nieładnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 29 stycznia 2012, 10:50 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Był czas, że wszystko podawałem dokładnie z wyjaśnieniem ale życiowo jestem głupi i dopiero po dłuższym czasie zorientowałm się, że osobniki różnej "płci" robią sobie z tego pożywkę do pajacowania ( np. niejaki flooder od czerwonych liter pisanych dużą czcioną i od górki na wodzie tu dzież inny taki jeden) to po co mi to. A że mojej wiedzy nie chcę skrywać to odpowiedam na mini forum MEW PW do czasu aż mnie Admin nie wykluczy

PS. dla nowych uczestników forum podaję o co chodzi z tą górką na wodzie.
Odnowiłem na forum zamierzchły sposób na pozyskanie energii bez piętrzenia, z samego przepływu. Wówczas "napadnieto" na mnie gdzie najśmieszniejszym stwierdzeniem podanym przez Pana f.... było, że jeśli na wodzie nie zrobi sie górki to nie bedzie energii. Nie rozumiecie? No to tak jak by wzięść kamień do ręki puścić i wiedzieć, że nie upadnie jeśli na niego nie zadziała siła grawitacji. Proste, prawda. f.... jest humanistą - politologiem i zna swoją wartość opartą na wiedzy (ale nie na prawach fizyki).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 29 stycznia 2012, 18:28 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Oj Narek!, Ty znowu swoje. Już nie musisz zrozumieć, przyjmij tylko jako aksojamt, że każdy hamulec swobodnego przepływu wody o otwartym przekroju (np. rzeka) wywoła lokalne piętrzenie. Aksjomat 2-gi, każda turbina zamieniająca energie kinetyczną wody na mechaniczna jest hamulcem. Jak już w to uwierzysz, to łatwiej będzie się Tobie żyło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 29 stycznia 2012, 21:41 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Szamie nie obracaj kota ogonem do góry. Nie jest ważne czy jest hamulcem czy nie, nie o to chodziło i nie to miało sie zrozumieć. I co z tego, że jest hamulcem? Da się z tego wykorzystac energię czy nie. "Jak już to zrozumiesz to łatwiej będzie się Tobie żyło". Chodziło o wykorzystanie energii z samego przepływu i w tym temacie kpiłeś ze mnie. Pamietasz swoje zawołania "Głąb techniczny", "Paniał Patiomkin". Myślę, że już teraz na tyle się ucywilizowałeś, że nie do pomyślenia są takie odzywki ale kto wie co tam drzemie w Twojej głowie. Ogólnie byłeś, i raczej jesteś, pełen pogardy dla wiedzy innych ale sam tyle gafa technicznych wstawiłeś, że ktoś inny z większym poczuciem godności zapadł by się pod ziemię ze wstydu.
A "Patenciarza" to jeszcze stosujesz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 30 stycznia 2012, 20:47 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Oooooooooo....zniknęło! Tu była wiadomośc Szama, siadłem do kompa aby odpisać a tu jej już nie ma.

PS. Pojawiła sie podobna treść w innym dziale forum ale ta była "ciekawsza". Szam wyłagodniał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 4 lutego 2012, 00:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2005, 01:00
Posty: 412
Lokalizacja: Dom: Poznań MEW: Gryfice
Narku drogi narku :)

Miałem się już nie udzielać w dyskusji z Tobą, ale skoro wywołujesz mnie tak do tablicy, to nie zawiodę Cię i w tej sytuacji...

Przyczepiłeś się o ów hamulec, zatem jeśli masz elektrownie (bo zakładam, żeś potentat :) skoro tyle patentów a i pewnie rowerów wodnych już nastawianych milion), to zrób proste doświadczenie. Otwórz turbiny na 100%...otwarcia kierownicy, poczekaj na stabilizację górnej wody i przymknij turbiny do 50%. Jak nie zauważysz podwyższenia poziomu wody górnej, poprzez jej wyhamowanie na turbinie, to pisz chłopie jaką pracę noblowską, zrewolucjonizujesz niemalże połowę fizyki :)

Było już o tym wiele, że jakakolwiek przeszkoda w wodzie płynącej powoduje jej podpiętrzenie (małe czy duże nie ma znaczenia - ale powoduje) a Ty nadal swoje. Ja Cię podziwiam człowieku, boś naukowiec samozwańczy i patenciarz a marnujesz czas dla plebsu na jakimś podrzędnym forum, którego poziom według Ciebie obniżył się do poziomu warzywniaka???

Sam sobie chłopie zaprzeczasz. Wzywam Cię więc drogi Narku, nie marnuj swego umysłu i przecennego czasu tylko buduj rowery, zgłaszaj patenty... żyj człowieku! :) SZCZĘŚLIWY I MĄDRY! :) Naprawdę my plebs, głupi taki i bezmyślny, może i zarozumiały, zginiemy w czeluściach swojej głupoty. Nam jeden Mesjasz wystarczy.

_________________
"Światem rządza głupi,gnuśni i występni"-Dante Alighieri

GG: 3708469
Skype: Flooderek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 5 lutego 2012, 15:32 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 28 lutego 2004, 01:00
Posty: 40
Witam
Panie KRUK,aleś Pan narozrabiał, a odpowiedzi ZERO.
Co do gwałtownego zamykania zaworu na rurociągu to można to rozwiązać tak,że będzie całkiem bezpiecznie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL