Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 23:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 1 czerwca 2011, 00:17 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 31 maja 2011, 23:11
Posty: 1
Witam
Jestem nowy na forum, jednak zdążyłem zapoznać się już z wieloma wcześniejszymi postami. Jednak mam do Was pytanie odnośnie tego obiektu. Mianowicie co o tym sądzicie, ile dałoby się z tego wyciągnąć i czy jest w ogóle opłacalne inwestowanie w to, tzn. na pewno wiem że się będzie zwracać, tylko przy pewnych okresach czasu jest to mało opłacalne.


Załączniki:
dsc03792.jpg
dsc03792.jpg [ 55.34 KiB | Przeglądane 2050 razy ]
dsc03775.jpg
dsc03775.jpg [ 61.8 KiB | Przeglądane 2050 razy ]
dsc03769.jpg
dsc03769.jpg [ 57.48 KiB | Przeglądane 2050 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 1 czerwca 2011, 21:38 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
Nie chcę uzywać stylu szama , jednak ciśnie się na usta kilka odpowiedzi do pytań
1) ile da sie wyciągnąć ? - ale czego ? ton stali na złom , cegieł z recyklingu ? ciężko tak odpowiedzieć na podstawie 3 fotek ale na 100% da się obliczyć :P
2) czy warto inwestować ? ponoć zawsze warto. Dziś przeczytałem , że pewna firma z Kaliforni będzie inwestowała w turystyczne loty na Księżyc. Tydzień wycieczki 100-150 mln $/os. Mają być gotowi ok. 2030. Tylko po co ?
Gdy będą musieli robić last minute , niech zatrudnią speców z Neckermana , albo TUI :P
3) w pewnych okresach jest to mało opłacalne - W PEWNYCH OKRESACH JEST TO WOGÓLE NIE OPŁACALNE :P

A teraz do meritum.

Abstrahując od :
1) MOŻLIWOŚCI PRZYWRÓCENIA PIĘTRZENIA !!!! ( mam na myśli stosunek administratora rzeki , sąsiadów , starostwa )
2) spadu
3) przepływów z ostatnich lat ( czy są inne MEW na rzece i czy są miarodajne przepływy np. z ostatnich 5 lat)
4) poboru wód do innych celów np. nawodnień , ujęć wody dla przemysłu itd.
5) stanu technicznego budowli piętrzących

zadam fundamentalne pytanie nacji , którą tak cenię :

ILE TRZEBA STRACIĆ ABY TO MIEĆ ?

Wtedy będę mógł się wypowiedzieć co o tym sądzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 2 czerwca 2011, 10:40 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 11 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 126
wg mojej oceny na te kilkadziesiat kw srednio rocznie powinno byc o ile był spad 2 m...
Jak cos służę swoją pomocą w sprawach administracyjnych, analizy potencjału i doboru turbiny wodnej wraz z pełnym wykonaniem dokumentacji aż po uruchomienie.

Michał Ziemak tel 664136041

_________________
Informujemy o przyznanej dotacji przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 w ramach POIG 1.4 "Dotacja na innowacje" dla projektu "Przebadanie modelowe wirników ze śrubą Archimedesa w celu wytworzenia innowacyjnych turbin wodnych"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL