Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 08:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 23:05 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
habibi napisał(a):
a powiedzcie Panowie jak to jest z tymi pozwoleniami?? elektrownia działa już od kilkudziesięciu lat. Czy zdarzają się przypadki cofnięcia lub nie przedłużenia pozwoleń??


Habibi my toczymy tu spór merytoryczny dot. inwestowania. Problemy pozostałe w innych tematach forum.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 23:05 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
A jaki stan techniczny ?
Jak działa długo to może być lekko do remontu.
A jak w wydziale środowiska z protestami ?
Czy była niehlubna historia czy gładko
Troche miejsc do zwiedzenia jest

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 23:10 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
Merytorycznie sporu nie ma.
INWESTOWAĆ
Tylko z jakim czasem zwrotu
Jeśli mój najlepszy produkt ma 100% marży i idzie jak woda ...
To po co beę kogos urządzał kupując objekt za zwrot 8-10 x.
Wiem , że nie będzie to trwało wiecznie.
Tlatego chce sobie kupić tani objekt i dużo zarobić
Houk!
Szamowi to sie niepodoba

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 8 kwietnia 2011, 23:13 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
No dobra kończę tą nierówną walkę na dzisiaj. Nick poćwicz lekcje o cukierniach zrealizuj jakiś własny biznes to pogadamy. Dobrze mi się z Tobą dyskutuje, masz potencjał, ale też klapki na oczach. Niektóre twoje wypowiedzi wskazują, że chcesz z koniem się kopać.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 14:18 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
Szam nie odpowiedziałeś na moje pytanie , czy Twoim zdaniem dzierżawca w Jeżewie zrobił dobry interes czy dał D ?
Wyżej masz tekst z wyniku postępowania i parametry obiektu.
Nie ma tylko %.
Teraz nie ujawniają , kiedyś podawali ...
Jednak uważam , że jest to na poziomie 25-35% lub więcej.
Wszak spirala sie napędza io Woli Kałkowej padło 25 lub 30 % - nie pamietam już dokładnie ile.

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 14:24 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
Z koniem się nie chce kopać ;)
Też klasyk z moich stron ;)
Jednak dopóki działa mi interes z szybszą stopą zwrotu do puty nie będę brał pod uwagę 7-8 lat.
Jeśli chodzi o dokonania to mam sie czym pochwalić , ale tu nie na to miejsce ...
Czy każdy kto nie ma elektrowni , jest dla Ciebie nieudacznikiem ?
To jesteś w b. duzym błedzie ...

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 19:21 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
NickHeidfeld napisał(a):
Szam nie odpowiedziałeś na moje pytanie , czy Twoim zdaniem dzierżawca w Jeżewie zrobił dobry interes czy dał D ?
Wyżej masz tekst z wyniku postępowania i parametry obiektu.
Nie ma tylko %.
Teraz nie ujawniają , kiedyś podawali ...
Jednak uważam , że jest to na poziomie 25-35% lub więcej.
Wszak spirala sie napędza io Woli Kałkowej padło 25 lub 30 % - nie pamietam już dokładnie ile.


Żle zadane pytanie, to i nie masz odpowiedzi. Istotna jest wartość całej inwestycji oraz zysk netto, a co za tym idzie roczna stopa zwrotu. Kompletnie bz. jest jaki udział w kosztach stałych stanowi koszt dzierżawy jazu jeżeli stopa zwrotu zadowala inwestora. Przypomnę tylko, ze 7-8 letni czas zwrotu kapitału daje 12,5-14,3 % zysku netto. Dla tych którzy mają większy apetyt na święty spokój , a mniejszy na ryzyko to dobra stopa zwrotu.

Szam


Ostatnio edytowano niedziela, 10 kwietnia 2011, 18:14 przez szam1953, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 19:27 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
NickHeidfeld napisał(a):
Czy każdy kto nie ma elektrowni , jest dla Ciebie nieudacznikiem ?
To jesteś w b. duzym błedzie ...


Bzdura, świadczy tylko Kolego żeś młokos, nie czytasz niuansów, wyciągasz wnioski nie na temat. Takie ni w p.... ni w oko, byle dołożyć inerlokutorowi.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 20:00 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Nick odnieś się do warzywniaków, nawet na Maryśce nie ma takiej marży, ale jakie ryzyko :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 20:49 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
szam1953 napisał(a):
Dla tych, którzy chcą szybszy zwrot kapitału i większą marżę proponuję warzywniak. Obrót 500 zl/dzień, marża 20 %/dzień przez 20 dni w miesiącu, 400 % na miesiąc marży, a więc 4 800 % rocznie. Powodzenia w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych :D .

Szam


Nie znam sie na warzywniakach , jedno mogę stwierdzić iż nie widziałem nigdy właściciela warzywniaka choćby w c-klasie nie starszej jak 2 lata , są to raczej bardzo spracowani ludzie o niezbyt czystych paznokciach , walczący o przetrwanie co dzień i ja ich sznuje w przeciwieństwie do Ciebie - bo to wynika z Twojej wypowiedzi , natomiast ludzie z mojej branży Passat to standard nie starszy niż 2 lata ( nie ma niżej ) ale można bez trudu podkreślam bez trudu znależć S-klasę i Porsche Cayenne. Dla ułatwienia dodam , że sprzedajemy różne rzeczy medykom - specjalnie nie podam specjalizacji aby nie ułatwieć identyfikacji z jednej strony lub ustawiania sie w branże z drugiej strony . Od tych od Maryśki trzymam sie z daleka , jednak jak wieść gminna niesie też raczej nie mają problemów z zakupem trójramiennej gwiazdy czy biało-niebieskiej szachownicy. Ad. wyliczeń : obrót 500 zł x 20% = 100 zł marży to zamało aby żyć. Minimum trzeba miec punkt gdzie zdołasz wygenerować 2500 czyli 500 zł dziennie i opłac z tego miejscówkę , transport , energie , zus , podatki , nie wspomnę o personelu. Zrób sondę ile przeciętny warzywniak ma utargu , w/g mnie 99% nie osiąga 2500 dziennie.

Jak mawiał Zagłoba , złapał kozak tatarzyna a tatarzyn za łeb trzyma.
Zapętliłeś się z tymi warzywniakami bo na tym kokosów nie da się zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 21:07 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Szybko się uczysz, jak dostaniesz podpowiedż, tylko czy wnioski właściwe wyciagasz? Sam przekonywałeś , że w UK to znakomity interes. Poukładaj sobie w głowie to wszystko, a jak już ułożysz to pogadamy o inwestowaniu kapitału, o ryzykach , o dywersyfikacjach, oczekiwanych stopach zwrotu, i paru jeszcze takich kategoriach. A z tymi lokalizacjami to cały czas podtrzymuje propozycję.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 21:11 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Mnie wygląda na to, że bardzo chciałbyś mieć swoją MEW, ale lekcji o cukierniach dalej nie odrobiłeś i kopiesz się z rynkiem jak z koniem. Tracisz tylko czas, a czas to kasa, ja z Tobą dyskutuję bo podobają mi się twoje bezpośrednie wypowiedzi. Jestem też, to winien początkowym twórcom tego forum, którzy wiele, mnie także, nauczyli.

Szam

P,s. Kup sobie Ferrari będziesz miał większy szacun :wink:


Ostatnio edytowano sobota, 9 kwietnia 2011, 21:53 przez szam1953, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 21:19 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
Interes o którym ja mówiłem to nie tylko warzywniak to też słodycze , proszek do prania , papier toaletowy , kosmetyki , koncesja na fajki i alkohol w cenach prawie tak niskich jak w hipermarkecie z parkingiem na 1000 aut , ponadto jedno centrum zakupowe , "jedna" cięzarówka co obskoczy dziennie 20 takich punktów no i kapitał obrotowy przynajmniej z 7 zerami. Wygląda inaczej co ?

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 21:37 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
NickHeidfeld napisał(a):
Interes o którym ja mówiłem to nie tylko warzywniak to też słodycze , proszek do prania , papier toaletowy , kosmetyki , koncesja na fajki i alkohol w cenach prawie tak niskich jak w hipermarkecie z parkingiem na 1000 aut , ponadto jedno centrum zakupowe , "jedna" cięzarówka co obskoczy dziennie 20 takich punktów no i kapitał obrotowy przynajmniej z 7 zerami. Wygląda inaczej co ?


No to jeszcze jak zajrzysz do bilansu spółek za lata ubiegłe, sprawdzisz wskażniki C/Z oraz Z/ Wk i parę innych, to może zaczniesz posługiwać się argumentami przystającymi prawdziwemu inwestorowi. Jak na razie to hasła gazetowe głosisz, podpierasz się medialnymi nazwiskami, a twoja filozofia inwestowania poza aptekę, warzywniak i markę posiadanego samochodu nie wychodzi. Ja to nawet rozumiem, ale powołanie edukacyjne mam :D

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 21:43 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Jeszcze jedno , jak nie odrobisz lekcji o cukierniach i będziesz sztywno trzymał się swoich zasad, to zapomnij o własnej MEW. Wg. mnie przynajmniej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 21:55 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
Lekcje o cukierniach to mam w małym palcu , jednak nie mam ochoty płacić właścicielowi elektrowni wartośći produkcji więcej niż 5 lat w przód.
Czycham tylko na okazję , a takie się zdarzają , gdy ktoś będzie przyparty do muru i sprzeda za tyle za ile uważam , że jest sens kupić.
Jak mawiał Borowiecki tacy jak ja są dla siebie samych przeszłościa , terażniejszością i przyszłością. Jeśli nie kumasz o czym mówię przeczytaj lub obejrzyj "Ziemię Obiecaną" - nawiasem mówiąc najlepszy film polski zaliczany do 10 najlepszych filmów na świecie.

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 22:05 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
NickHeidfeld napisał(a):
Lekcje o cukierniach to mam w małym palcu , jednak nie mam ochoty płacić właścicielowi elektrowni wartośći produkcji więcej niż 5 lat w przód.
Czycham tylko na okazję , a takie się zdarzają , gdy ktoś będzie przyparty do muru i sprzeda za tyle za ile uważam , że jest sens kupić.
Jak mawiał Borowiecki tacy jak ja są dla siebie samych przeszłościa , terażniejszością i przyszłością. Jeśli nie kumasz o czym mówię przeczytaj lub obejrzyj "Ziemię Obiecaną" - nawiasem mówiąc najlepszy film polski zaliczany do 10 najlepszych filmów na świecie.


Qwa wreszcie zacząłeś logicznie pisać i czytać ze zrozumieniem, wnioski właściwe masz. Argumentacja za to do d...y.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 22:09 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
A niby dla czego do d..y ?
Życie pokazuje że tacy jak Borobiecki mają sie najlepiej ...

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 22:11 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
Borowiecki - sorry

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 kwietnia 2011, 22:19 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Dlatego, że podpierasz swoje decyzje inwestycyjne hasłami pisarza i reżysera filmu a nie świadomością racjonalności decyzji.

P.s. Słyszałeś a inwestorze i kapitaliście Reymont albo Wajda ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL