Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 13:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 00:24 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 19:57
Posty: 8
koledzy swoich obliczeniach zapomnieliscie, że przez ostatnie pieć lat cena energii wzrosła przeszło 100% i będzie rosła nadal, szczególnie po roku 2013. Dlatego stopa zwrotu wygląda zupełnie inaczej niż wy zakładacie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 06:21 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Czytam tą dyskusję, czytam i prostuję
NickHeidfeld napisał(a):
Szam ma elektrownię , ja nie.

Szam nie ma elektrowni, on na forum tylko się popisuje. Można to też nazwać, że się wymądrza lub bryluje, wg uznania.
Dodatkowo biedak ciągle ma mnie na myśli, już dwa lata. W jednym poście Kolegę Zawszy nazwał Narkiem, potem zrobił poprawkę a na końcu całkowicie wymazał tamten post. Krytykował w nim Zawszy.
PS. Wtajemniczeni (czytaj dawni uczestnicy forum) wiedzą o co chodzi a dla nowicjuszy podaję, że pisząc ten post starałem się pisać go w stylu autorskim praktrykowanym przez Szama.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 08:30 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
pietrov napisał(a):
koledzy swoich obliczeniach zapomnieliscie, że przez ostatnie pieć lat cena energii wzrosła przeszło 100% i będzie rosła nadal, szczególnie po roku 2013. Dlatego stopa zwrotu wygląda zupełnie inaczej niż wy zakładacie.


Ale pamiętamy też, że baryłka ropy kosztowała przed kryzysem 150 $, wszyscy prognozowali rychłe przekroczenie 200 $, a ona spadła do 50$.
No i przez 3 lata nie może dobić się do dawnych poziomów mimo zawyżających ceny konfliktów w Afryce. Jak będzie wyglądała stopa zwrotu MEW to okaże się po paru latach eksploatacji. Na razie to oceniam ją na podstawie udowodnionych zdarzeń przeszłych - dokumenty z wielkości produkcji w latach ubiegłych x ceny obecne. Na razie ta stopa wygląda jak wygląda, a jak będzie tego nie wie nikt, wszak lata suche i znoszące wszystko na swojej drodze powodzie zdarzają się.

Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 10:26 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
Wszystkie metody wycen odnoszą się do aktualnego stanu rynku nieruchomości jak i aktualnych cen za produkcje energii. Nie rozumiem czego pod uwagę nie wzięliśmy ? Tego ze cena energii wzrosła ? To skąd te ceny MEW ?

Nie rozumiem waszego podejścia do Szama. Sam jestem nowicjuszem, przeczytałem jakieś 20 % całego forum i to jego wybrałem na kogoś z kim można porozmawiać ! Jedyny coś pisze, chce was sprowokować do spojrzenia poza swoje MEW, swoje klapki i pomyślenia o czymś więcej.
Mamy XXI wiek i nowe elektrownie ze sprawnością 30%. Pewnie najlepiej wszystkich chwalić i cieszyć się ze w ogóle coś mamy!

To forum jest dla nas małych. Naprawdę małych i mając do dyspozycji ciurek o możliwościach 50 kW a wyciągać z niego 15 kW to woła o pomstę do nieba. Za Niemca Francisy lepiej pracowały:/. MEW ponad 100kW nie są tak zaniedbywane jak te mniejsze.

Narek a Ty masz elektrownie? Wiesz jakoś nigdzie na forum nie znalazłem miejsca gdzie szam by napisał, że ją ma. Pisał za to, że jej nie ma.

Narek jeśli posiadasz spróbuj ja wycenić wg swoich kryteriów. Chciałbym poznać tez subiektywne podejście do wyceny.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 07:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Kolego Coinc.... jesteś tu nowy, od grudnia, i nie poznałeś jeszcze specyfiki tego teatru jednego autora. Spodziewając się takich reakcji jak Twoja napisałem że nowi forumowicze nie zrozumieją o co chodzi i się potwierdziło. Jak widzisz nie jestem jedyny w mojej ocenie tego aktora. Od czasu do czasu ktoś wejdzie na widownię tego teatru ale im prędzej z niej zejdzie to lepiej o nim świadczy.
Adwersarz Szama żył w błędnym przekonaniu co do jego pozycji zawodowej w społeczności forum a Szamowi to pasowało więc nie prostował. Próbowałem go wyręczyć ale adwersarz i tak wcześniej miał dosyć.
Co do moich elektrowni to planiowałem jedną na Amazonce :wink: ( nie dziw się, jesteś tu nowy). ale za oświeceniem mnie przez Szama zrezygnowałem.
Teraz mam trzy elektrownie oddające prąd do sieci. Nie są to elektrownie wodne bo... pozwolenia są biurokratyczne, są kłopotliwe, trudno o rzeczowe rady, lokalizacje, ceny, kalkulacje, operaty, wedkarze, raporty i jeszcze różne takie. ( nie są to też elekrownie wiatrowe).
A poza tym dwa lata nie pisałem na forum i jest mi dobrze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 16 kwietnia 2011, 13:27 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
Narek. Dziękuję za pomoc. Czy przejdę na Twoją stronę ? Chyba nie. Nie złośliwie, tylko nie zamierzam ulegać naciskom. Interesują mnie rzeczowe wypowiedzi, a nie pisanie o elektrowni na Amazonce ;) . Widzę, że i Ty nie posiadasz elektrowni wodnej, jednak w dyskusjach lubisz uczestniczyć?

Rzeczowe rady - czytaj to co Cie interesuje w wypowiedziach, a do ich formy trzeba się po prostu przyzwyczaić. Tyle lat na forum i nie widzisz, że Szam się nie zmienia ? Pamiętaj, że jeśli czujesz się oburzony po jakimś komentarzu to nie bez powodu. Widać trafiło w sedno! Wychodzę na jego obrońce, ale CHARAKTEREK ma rzeczywiście. Za bardzo do siebie to bierzemy Dumni Polacy !

Potrzebujesz pomocy w decyzjach i biurokracji. zapraszam do siebie, grzebie się w tym od 11 lat. Może nie w MEW ale wszędzie urzędnicy tacy sami. ;)

Naprawdę zapraszam, poświecę swój czas dla waszych spraw. szukam doświadczenia :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL