Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 12:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 12 maja 2010, 12:28 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 13:39
Posty: 1
Witam. Jestem nowy na tym forum wiec proszę o wyrozumiałość. Chciałbym się zwrócić do ekspertów z prośbą o kilka wskazówek dotyczących malutkiej MEW. Malutkiej, ponieważ jej moc praktyczna wynosi tylko 17 kw, spad=5,2 przepływ=0,6m 3/sek. Poproszę o kilka informacji odnośnie:

- jakiej się można spodziewać produkcji średniorocznej z MEW o w/w parametrach ?
- jakie dokumenty powinno się przeanalizować/posprawdzać przed kupnem obiektu, który już funkcjonuje ,w celu przejęcia małego hobby/interesu ?
- jakie są koszty prowadzenia takiej działalności gospodarczej w postaci MEW?
- na jaki zysk netto można liczyć po odjęciu wszelkich kosztów w skali roku/miesiąca (nie licząc awarii)?

Na chwile obecną po prostu skromnie pytam, czy w takich warunkach w/w parametrów technicznych opłaca się inwestować w
dany obiekt i czy poza małym hobby mogę się spodziewać jakiegoś zysku np rzędu 2000 - 2500 zl /miesięcznie netto.Chętnie wysłucham wszelkich rad.
Jak strzeliłem jakąś gafę to proszę wybaczyć, jestem nowy w temacie:)
Dziękuje i pozdrawiam,

Masvidal


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 13 maja 2010, 22:15 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Sam przepływ nic nie wnosi ponieważ nie wiemy czy jest to średni przepływ max min.
Przed kupnem sprawdź w wydziale ksiąg kto jest właścicielem i czy nie ma hipoteki, pozwolenie wodno prawne, najlepiej produkcję sprawdzić na podstawie faktur dla ZE.
Zysk sprawa dyskusyjna, możesz oszczędzać na przysłowiowego maxa nie remontując elektrowni osiągając max zysk a po kilku latach będziesz miał złom.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 14 maja 2010, 21:55 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Masvidal napisał(a):
...
Na chwile obecną po prostu skromnie pytam, czy w takich warunkach w/w parametrów technicznych opłaca się inwestować w
dany obiekt ...


Cz. :D . Za skromnie to nie pytasz. Chcesz znać kalkulację kosztów i zysków, niestety bez podstawowych danych nie da się tego zrobić. Minimalne dane to częstotliwość przepływów, cena obiektu, wielkość niezbędnych nakładów inwestycyjnych, sprawność zespołu turbina-przekładnia-generator.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL