Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 10:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2010, 23:21 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 12:45
Posty: 9
Lokalizacja: gdańsk
Witam jestem tu nowy choc temat śledzę od ponad roku i zacząłem w grudniu tą biurokratyczną drogę .Dzisiaj otrzymałem pismo od regionalnego dyrektora ochrony środowiska że muszę wykonac raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko .Mam pytanie czy któryś z kolegów zna osobę lub firmę która taki raport wykona i ile będzie kosztował jestem z okolic Gdańska .Może PKi bedzie zorientowany w temacie

_________________
szyszunka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 07:24 
Offline
Site Admin
Site Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 stycznia 2004, 01:00
Posty: 661
Lokalizacja: kaszuby
Rozumiem że firmy które się ogłosiły na stronie głównej oraz w ogłoszeniach firm na forum już wyczerpałeś?

_________________
Nigdy nie myśl że ktoś inny jest głupszy od Ciebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 3 marca 2010, 23:17 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 12:45
Posty: 9
Lokalizacja: gdańsk
Witam ponownie czy któryś z kolegów jest zorjentowany jaka jest średnia cena za taki raport.Bo dzwoniłem do dwóch firm to jedna chce od 4 do 6 tyś a druga pomiędzy 6 a 8tyś ja myśle że taka cena jest grubo za wysoka

_________________
szyszunka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 4 marca 2010, 10:17 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 4 marca 2010, 10:14
Posty: 1
Lokalizacja: Polska
Ja słyszałam od znajomego, że 4 tysiaki to minimum...:/

_________________
Najfajniejsze wanny z hydromasażem w najlepszej cenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 kwietnia 2011, 12:20 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Odgrzewam stary temat aby nie zakładać nowgo.Jak to jest z tym raportem czy któryś z kolegów zna temat bliżej. Jest on wymagany bezwzględnie czy nie . W rozporządzeniu jest mowa o przedsięwzięciu a co z obiektami które istnieją mam na myśli młyny. Czy uruchomienie MEW w młynie też pociąga za sobą wykonanie raportu oddziaływania na środowisko czy nie. Jak się bronic ( argumentując) przed wykonaniem raportu na istniejących młynach. Bo jak moze odziaływać na środowisko budowla która już istnieje a my tylko uruchamiamy istniejącą turbine i ewentyualnie wymieniamy zastawki. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 14 kwietnia 2011, 08:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Ponawiam pytanie. Mam mieć rozprawe o pozwolenie wodne chodzi mi o to jak na rozprawie mozna się bronić. . Sytuacja wygląda tak :
Istnieje młyn, istniejej jaz, nie będę się starał o pozwolenie budowlane bo nie mam co budować wszystko jest, muszę tylko przywrócić funkcjonowanie obiektów.Moje pytanie : Na rozprawie będą prawdopodobnie wędkarze, gmina, starostwo, sąsiedzi. Decyzje podejmuje starostwo ale kto może i ma prawo złożyć taki wniosek o stwierdzenie konieczności zrobienia raportu, co jest takim punktem wyjścia do raportu, ewentualnie jak się przed nim bronić. Liczę bardziej na Waszą praktyke i doświadczenie w rozmowach z urzędnikami a nie o odsyłanie do poczutania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 14 kwietnia 2011, 09:27 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
O tym czy jest konieczność raportu decyduje burmistrz lub wujt. Dlatego dobrze jest dać mu do wniosku odpowiednie argumenty. Dobrym wyjściem jest dodanie karty informacyjnej (zrobionej w formie raportu).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 10:00 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
http://agroenergetyka.pl/?a=article&id=574

Przeczytajcie tu jest trochę wspomniane.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2011, 12:37 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 12:45
Posty: 9
Lokalizacja: gdańsk
Witam mam podobną sytuację jest stopień wodny trzeba tylko zainstalowac turbiny i muszę wykonac raport nie trzeba robic kiedy moc zainstalowana jest mniejsza niż 2,5MW a piętrzenie do 1 m

_________________
szyszunka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:53 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
e-11 jeśli ja miałbym taka sytuację jak Twoja to pierwsze co bym zrobił to poszedł do wszystkich stron postępowania i porozmawiał z nimi jak oni widza taka działalność jak MEW. To dobre przygotowanie do samej rozprawy.

Jeśli chodzi o decyzje środowiskową to decyzje o jej zasadności podejmuje organ wydający decyzje o warunkach zabudowy. Proponuję udać się do urzędu i porozmawiać z kierownikiem podpisującym się w imieniu organu. Najlepiej wytłumaczyć odpowiednio argumentując bezzasadność pozyskania takiej decyzji dla MEW. Poproś o formę pisemną bezzasadności od organu!
Przyda się, bo na pewno później ktoś się spyta czy czasem tego nie trzeba :]

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 17 kwietnia 2011, 16:58 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): czwartek, 16 grudnia 2010, 23:38
Posty: 79
Lokalizacja: Warszawa
Szyszunka

Nie wiem czy zauważyłeś /aś Ale moc 2,5 MW i drugi warunek piętrzenie do 1metra jakoś nie leża obok siebie. Chodzi mi o to, że aby uzyskać moc ponad 2,5 MW na piętrzeniu do 1m to spore ilości wody musiałoby przez tą MEW przejść!

czytałem tylko o warunku mocy MEW do 2.5 MW. O piętrzeniu 1 m. pierwsze czytam.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 22:43 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 12:45
Posty: 9
Lokalizacja: gdańsk
Witam wejdz w dziennik ustaw co podałem wyżej tam to pisze i z tego z tego p[owodu muszę zrobic owy raport , w tej chwili mam do odebrania od geodety przekroje poprzeczne i wzdłużny rzeki ciekawe co jeszcze wymyślą już trzy razy uzupełniałem . Ciekawe co następnym razem wymyślą . Jeszcze muszę wziąśc geologa ,a najlepiej hydro-geologa żeby zapoiniował ten raport .Ten kraj jest normalnie chory, czy wy też musieliście przejśc też takie procedury. I czekają 2 miesiące żeby odpisac.Ale narazie zaczym będzie elektrownia wodna muszę zrobic nowe śmigła do wiatraka, a napewno to będzie w tym roku a mew może za kilka lat przy takiej biurokracji


Załączniki:
obraz 072.jpg [1.26 MiB]
Pobrane 5419 razy
obraz 069.jpg [1.54 MiB]
Pobrane 5425 razy

_________________
szyszunka
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2011, 00:54 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 12:28
Posty: 26
Lokalizacja: Powidz, MEW Stary Młyn Wylatowo k/Mogilna
Ja do WZiZT napisałem o zmianie funkcji z turbinowni młyna wodnego na MEW i wystarczyło. Chyba podobna sytuacja jak u E-11. Też wszystko było. A później reszta na zgłoszenie w starostwie.
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2011, 07:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
szyszunka co Ty tym wiatrakiem zasilasz?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2011, 11:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
turysta napisał(a):
Ja do WZiZT napisałem o zmianie funkcji z turbinowni młyna wodnego na MEW i wystarczyło. Chyba podobna sytuacja jak u E-11. Też wszystko było. A później reszta na zgłoszenie w starostwie.
Pozdrawiam!

Dokładnie tak jak napisałeś , jest młyn turbinownia, turbina. Wstawiam nowe zastawki, generator sterowanie i tyle. na co mam brać pozwolenie jak nic nie buduje nic ni przekopuje Ale ten kraj jest chory ja tu ktoś napisał i nigdy nie wiadomo, z której strony cię kopną, a jak czegoś nie wiesz to od razu ukarać. Ale żeby tak dalej ciągnąć dyskusje to zastanawiam się na jakim etapie i do którego dokumentu jest mi w tym konkretnym przypadku potrzebne jakiekolwiek zgłoszenie. Energetyka chce prawo do obiektu, później odbiór techniczny po stronie elektrycznej, do pozwolenia wodno prawnego nikt nic nie wołał takiego w moim przypadku, URE też chyba wymaga odbioru budowlanego tylko w przypadku prowadzonej budowy MEW. Czy ktoś jeszcze może mieć zastrzeżenia?.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2011, 22:06 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 września 2009, 12:45
Posty: 9
Lokalizacja: gdańsk
Witam zasilam nim dom oświetlenie ,rtv ,ciepła i ogrzewanie jak dobrze powieje .bo stare śmigła mają zły proil i kąty natarcia .Teraz zrobiłem profesjonalną formę i zacząłem robic nowe śmigła.nowe maą miec 20 Kw przy 8m/s i 30 Kw przy 10 m/s

_________________
szyszunka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2011, 23:37 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 12:28
Posty: 26
Lokalizacja: Powidz, MEW Stary Młyn Wylatowo k/Mogilna
Na zgłoszenie robiłem przyłącze. Wiadomo musiał być tam projekt budowlany, geodezja przed i po. Przyłącze do młyna i tartaku oczywiście istniało ale kazali mi zrobić nowe do trafo na osobny obwód do elektrowni. A URE koniecznie chciało zobaczyć pozwolenie na budowę ale ostatecznie dało się wytłumaczyć, że na zgłoszenie jednak musiałem dostarczyć zaświadczenia o złożeniu zgłoszenia. "Zabili mnie" jak zażądali faktur za turbiny (z 1922 roku o czym mieli napisane m.in w papierach z energetyki) i generatory;).
Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2011, 07:27 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
szyszunka napisał(a):
Witam zasilam nim dom oświetlenie ,rtv ,ciepła i ogrzewanie jak dobrze powieje .bo stare śmigła mają zły proil i kąty natarcia .Teraz zrobiłem profesjonalną formę i zacząłem robic nowe śmigła.nowe maą miec 20 Kw przy 8m/s i 30 Kw przy 10 m/s

Jaką masz średnicę wirnika i ile rocznie ta maszyna wyprodukuje?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2011, 11:43 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
turysta napisał(a):
Na zgłoszenie robiłem przyłącze. Wiadomo musiał być tam projekt budowlany, geodezja przed i po. Przyłącze do młyna i tartaku oczywiście istniało ale kazali mi zrobić nowe do trafo na osobny obwód do elektrowni. A URE koniecznie chciało zobaczyć pozwolenie na budowę ale ostatecznie dało się wytłumaczyć, że na zgłoszenie jednak musiałem dostarczyć zaświadczenia o złożeniu zgłoszenia. "Zabili mnie" jak zażądali faktur za turbiny (z 1922 roku o czym mieli napisane m.in w papierach z energetyki) i generatory;).
Pozdrawiam!

To w moim przypadku myślę że będzie jeszcze lżej bo mam już wydane warunki na przylącze do istniejcej lini młyna.Chociaż w tym kraju z tymi urzędnkami to różnie bywa. ale znam też przypadek gdzie URE żądało odbioru budowlanego na obiekt, który istniał został tylko uruchomiony i nie pomagają nawet telefony od pracowników nadzoru budowlanego . Swiadect do dzisiaj nie ma.
Panowie sio na tmat wiatraków :P bo będziemy się przeskakiwać z odpowiedziami.
Ładne te śmigła, ja swoje kupiłem ale dużo mniejsze, chętnie się przyłącze do dyskusji wiatrowej MEW


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2011, 21:49 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2010, 12:28
Posty: 26
Lokalizacja: Powidz, MEW Stary Młyn Wylatowo k/Mogilna
Z ludźmi z URE trzeba na spokojnie i prawie wszystko można wytłumaczyć, choć uczą się szybko:) . Mnie kilka razy też zdarzyło się otrzeć o wyższe instancje w URE. Ciekawa spostrzeżenie: im wyższy szczebel tym młodszy człowiek.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL