Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 19:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 12 października 2009, 15:30 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 12 października 2009, 14:53
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Szanowni forumowicze,

Jako nowo zarażony pozwolę sobie zadać prawdopodobnie najprostsze pytanie pod słońcem, na które jednak nie jestem w stanie samodzielnie uzyskać jednoznacznej i definitywnej odpowiedzi. Od kilku dni staram się wyjaśnić w gminie jaki dokument należy złożyć na rozpoczęcie przewodu budowy MEW w przypadku kiedy MPZP na danym terenie już nie obowiązuję. Teoretycznie odpowiedź, zwłaszcza po orzeczeniu NSA z 15.05.2008, powinna być jednoznaczna. Skoro bowiem uznano że MEW?y nie są inwestycjami celu publicznego no to w takim razie jedynym wyjściem jest złożenie wniosku o Warunki Zabudowy!? Tu jednak pojawia się problem i nie wiem czy jest on spowodowany nieprzychylnością Gminnych urzędników czy też niedoskonałością prawodawstwa polskiego. Zgodnie bowiem z art. 61 ust. 1 pkt. 1 o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, jedna z sąsiadujących działek musi posiadać zabudowę w celu określenia kontynuacji funkcji, parametrów i cech i wskaźników zabudowy terenu? Jak wiadomo jednak MEW nie rosną koło siebie i w związku z tym ich zabudowa ma się nijak do istniejącej (bądź nie!) zabudowy. Urzędnicy rozkładają ręce a ja kręcę głowa z niedowierzaniem. Co to za absurd byłbym zobowiązany gdyby się ktoś ulitował i mi to wyjaśnił. Z góry dziękuje za uwagi.

_________________
Neofita


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 12 października 2009, 21:54 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. :D. No tak, wychodzi na to, że CBA i kaminski , nie tylko zamach stanu jest zdolny uczynić, ale nawet pomieszać normalnym ludziom w głowie. Wyjaśniam, że przekonywać do swoich racji można także urzędników. Jest to prawnie dozwolone. Siła przekonywania zależy od siły argumentów, i żaden kaminski, ani żadne CBA tego nie zmieni.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 13 października 2009, 08:24 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 12 października 2009, 14:53
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
No tak. Jest to bowiem dość kuriozalna sytuacja. By było zabawniej widziałem tegoroczne obwieszczenia w BIP gdzie MEW zaliczano do Inwestycji Celów Publicznych a nie do zwykłych WZ. Skoro jednak forsować należy WZ, to zastanawiam się też nad jeszcze jednym fantem. Dostałem informacje iż grunty położone w miedzy walu są zaklasyfikowane do tzw "terenów zamkniętych" i w związku z tym podlegają pod wojewodę a nie pod gminę. Telefonowałem dzisiaj wiec do województwa gdzie oprócz tego że zostałem połączony z każdym wydziałem bez składu i ładu nie uzyskałem żadnej wyczerpującej i jednoznacznej informacji. Czy ktoś z szacownego grona spotkał się może z takim kazusem i jest w stanie ukrócić moje męki?

_________________
Neofita


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 13 października 2009, 08:54 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 12 października 2009, 14:53
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Sytuacja opanowana po n'tym telefonie okazało się ze to co mówią na dole nie koniecznie ma się do tego co mówią na górze a stan faktyczny jest jeszcze inny. W kazdym razie z ustalen które poczyniłem dowiedziałem się że tereny w miedzy walu nie sa terenami zamkniętymi. Przepraszam za zamieszanie i dziekuje za zainteresowanie. Pozdrawiam z przeswiadczeniem że wytrwała praca wszystko przemoże.

_________________
Neofita


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 13 października 2009, 12:36 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Nie są to tereny zamknięte ale prawnie uznane za zagrożone powodzią. Zapewne urzędnikom chodziło o to że pozwolenie wodnoprawne wydaje w tym wypdku Marszałek a nie Starosta. Oczywiście przed złożenie wniosku o pozwolenie wodnoprawne nalezy uzyskać decyzje o WZ i decyzje zwalniającą z zakazów obowiązujących na obszaże bezpośredniego zagrożenia powodzią od dyrektora RZGW.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 120 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL