Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 23:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 07:47 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 września 2009, 22:36
Posty: 8
Witam,

proszę o informację, gdzie mogę uzyskać dane o przepływach w rzekach Dolnego Śląska? Chodzi mi głównie o dostęp do roczników hydrologicznych z innego źródła niż IMGW, np. uczelnie, biblioteka specjalistyczna, instytucje administracyjne, itp.

Jeżeli któryś z forumowiczów posiada informacje o przepływach dla rzek z obszaru dolnośląskiego i chciałby je odsprzedać, to proszę o kontakt na PW.

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 12:04 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
Na szybko to atlas Hydrologiczny przychodzi mi do głowy. Jak zainteresowany to napisz n pw, co konkretnie cię interesuje to w wolnej chwili mogę coś zeskanować albo pstryknąć foto.
Oprócz tego na pewno biblioteki uniwersyteckie - tu raczej trzeba szukać w bibliotekach wydziałowych albo zakładowych (jeśli takowe są).
Możesz jeszcze popytać we właściwym RZGW albo WZMiUW ale to już trzeba pytać o konkrety.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 28 lipca 2010, 18:22 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 września 2009, 22:36
Posty: 8
Szukałem danych które potrzebuje na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr we Wrocławiu, niestety nie posiadają w bibliotece wydziałowej roczników, z których mógłbym skorzystać. Jeżeli na tym wydziale Politechniki Wrocławskiej nie posiadają takich danych, to wątpię, aby były one dostępne na innej wrocławskiej uczelni.

W RZGW we Wrocławiu odesłali mnie do IMGW. W IMGW zażądali ode mnie horrendalnych sum za same roczniki. Miałem nadzieję, że są inne instytucje, w których tańszym kosztem zakupię te dane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 29 lipca 2010, 17:13 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2010, 03:33
Posty: 9
Witam, może ja częściowo pomogę, jestem studentem geografii na UAM Poznań i nie ma u mnie najmniejszego problemu z dostępem do takich danych, problemem jest to ze z reguły uczelnie nie posiadają ciągłości danych, to znaczy nie mają wszystkich roczników. Co do IMGW to lepiej nie będę komentował, jest to instytucja chora na kasę, jak ja się pytałem o dane to po wielkich prośbach udostępnili mi 10% potrzebnych mi danych a za resztę nawet z ulgą studencką zapłaciłbym 600zł! najlepsze jest to, że niektóre z tych danych można za darmo znaleźć w internecie na zachodnich uczelniach! tak więc szukaj na wydziale geografii Uniwesytety Wrocławskiego

_________________
hydrolog z wykształcenia, chyba zaraziłem się syndromem MEW:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 09:37 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 września 2009, 22:36
Posty: 8
Mieszko napisał(a):
Witam, może ja częściowo pomogę, jestem studentem geografii na UAM Poznań i nie ma u mnie najmniejszego problemu z dostępem do takich danych, problemem jest to ze z reguły uczelnie nie posiadają ciągłości danych, to znaczy nie mają wszystkich roczników. Co do IMGW to lepiej nie będę komentował, jest to instytucja chora na kasę, jak ja się pytałem o dane to po wielkich prośbach udostępnili mi 10% potrzebnych mi danych a za resztę nawet z ulgą studencką zapłaciłbym 600zł! najlepsze jest to, że niektóre z tych danych można za darmo znaleźć w internecie na zachodnich uczelniach! tak więc szukaj na wydziale geografii Uniwesytety Wrocławskiego


dzięki Mieszko, na pewno sprawdzę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 9 grudnia 2010, 17:53 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 19 lipca 2010, 03:33
Posty: 9
Pewnie większość z Was już doskonale zna to źródło, ale może nie?

http://www.pogodynka.pl/polska/podest

_________________
hydrolog z wykształcenia, chyba zaraziłem się syndromem MEW:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL