Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 20:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 20:24 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2007, 01:00
Posty: 4
Witam, jako iż cierpię na znaną chorobę psychiczną oraz z braku literatury fachowej mam do was parę pytań.
1. Czy można postawić obiekt na płytkich rzekach?
2. Czy są jeszcze jakieś inne konstrukcję wydajnych turbin oprócz tych dwóch popularnych?
3. Podobno na przepławkach traci się sporo energii, są one wymagane? Jakie konstrukcję zastosowaliście aby zmniejszyć straty energii?
To tak na wstępie tyle. Zwracam uwagę, że mam już przemyślenia na moje pytania, chciałem tylko o inne opinię użytkowników.
Na spotkanie najprawdopodobniej zawitam. Jeśli wciąż jest aktualne oraz czy będziecie chcieli się podzielić z żółtodziobami swoimi doświadczeniami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 21:56 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
1 Na rzekach plytkich można stawiać pod warunkiem że masz dużo wody lub duże spiętrzenie w przeciwnym wypadku nic nie będzie.
2. Pelton
3. Przepławki sa budowlami które teoretyczne umożliwiają migrację ryb, obecnie są wymagane. Aby przepławka pracowała musi być przepływ wody więc częściowo traci się energie wody.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 19:57 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Co do przepławek to miałem ostatnio rozprawę i przedstawiciel wędkarzy powiedział że cieszy sie że uruchamiam MEW i żadnej przepławki nie potrzebuje , bo im ryba którą zarybiają rzekę ucieka do Wisły, a ryby wędrowne to i z tamą dwu metrową sobie poradzą. Od razu go pokochałem :D
Co do spotkania to aktualne tylko zgłaszaj chęć w odpowiednim temacie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL