Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 22:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 30 maja 2009, 19:17 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 01:00
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa
Jako początkujący, poszukujący miejsca na swoją MEW chciałbym sie dowiedzieć czy ktokolwiek ma jakieś doświadczenia z próbą budowy (lub ukończoną inwestycą) na terenach objetych Naturą 2000 (OSO i OSS).

Czy odrazu mozna soboe darować czy warto powalczyć?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 31 maja 2009, 08:49 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2007, 01:00
Posty: 8
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Witam.
Moja lokalizacja znajduje się na obszarze dyrektywy ptasiej. Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach otrzymałem bez wielkich problemów. Istotnym czynnikiem jest tu fakt, iż będę korzystał z istniejącego piętrzenia bez zmiany stosunków wodnych. W innym przypadku tj. budowy lub podwyższenia piętrzenia będziesz zobligowany do wykonania raportu środowiskowego. O ile pamiętam dyrektywa siedliskowa i uroczyska również wymagają raportu.
Wniosek: SZUKAJ :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 31 maja 2009, 22:10 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 01:00
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa
Wielkie dzięki! Jak sądzisz czy budowa w siedliskowej (nie ptasia) Naturze 2000 bez zmiany stosunków wodnych również wymagać bedzie raportu? Jeżeli tak to kto go opiniuje i zatwierdza?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 31 maja 2009, 22:28 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
A czy przypadkiem teraz nie jest obowiązkowy raport dla nowych lokalizacji a nie tylko dla N2k ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 31 maja 2009, 22:32 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 01:00
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa
Od pierwszego stycznia 2009 decyzja środowiskowa potrzebna jest do każdego wniosku o pozwolenie na budowę o ile gmina sobie go zażyczy. W przypadku natury 2000 życzą sobie zawsze. Teraz naszczęscie słysze że w przypadku siedlisk ptaków nie zawsze. To dobra wiadomość dla poszukującego miejscówki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:21 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2007, 01:00
Posty: 8
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Maju, źle mnie zrozumiałeś. Decyzja jest teraz wymagana zawsze. Nie zawsze raport


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:13 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 01:00
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa
To czy w takim razie mógłbyś skrobnąć pare słów n temat różnic miedzy raportem a decyzją. Rozumiem że raport jest jakimś opracowaniem a decyzja to tylko administracyjna operacja nie wymagająca raportów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 2 czerwca 2009, 23:28 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2007, 01:00
Posty: 8
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Mogę się tylko wypowiedzieć co do dyrektywy ptasiej, bo w tej kwestii miałem przyjemność rozmawiać z osobą odpowiedzialną za środowisko (oczywiście na szczeblu województwa). Komentarz do ewentualnego raportu brzmiał: " Proszę Pana, to nie tak szybko, trzeba poczekać aż się rozpocznie okres lęgowy i wtedy dopiero można przystąpić do zliczania jaj ... itd,itp." Oczywiście Ty tych jaj nie możesz liczyć sam, tylko jajcarz z uprawnieniami. Czytaj ekolog.
No to z jajcarskim pozdrowieniem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 30 czerwca 2009, 15:59 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): środa, 18 lutego 2009, 01:00
Posty: 36
Lokalizacja: Warszawa
A czy może jest ktoś kto ma doświadczenia pozytywne lub negatywne co do dyrektywy siedliskowej (szczególnie rybki)? Poprostu miałem ostatnio seri spotkń w inspektoratach RZGW i państwo są bardzo optymistycnie nastawieni do zagospoarowania piętrzeń do celów energetycznych na obszrach Natura 2000. Nie moge zrozumieć tego optymizmu jako że z tego co ja wiem nikt na taką budowę zgody nie wyda. A RZGW uparcie twierdzi że chętnie udostępni... szkoda się brać za koncepcje itp. kase iwestować a potem doiedzieć się że nie i już. Może ktoś już szedł tą ścieżką?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 5 lipca 2009, 12:12 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 lutego 2005, 01:00
Posty: 95
Lokalizacja: Dom Lubuskie MEW zachodniopomorskie
Witaj Maju. Wejdż na tą stronę http://www.trmew.pl/ ( wybacz PIKi)tam jednym z administratorów strony jest Pan Piotr Lantecki który wśród moich znajomych wie najwięcej jak to jest z budową MEw w Naturze 2000.
Polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 24 września 2009, 12:48 
Offline
jestem tu nowy
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 stycznia 2009, 01:00
Posty: 3
Lokalizacja: katowice
Witam

Własnie rozmawiałem z Ministerstwem Środowiska i poinformowano mnie że jeśli władza samorządowa wymaga Raportu o oddziaływaniu na środowisko to należy go sporządzić, bo mają takie prawo. Sporządzić może go każdy, nie ma wytypowanych specjalistów do tego.

Pozdrawiam forumowiczów


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 92 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL