Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 20:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 3 marca 2009, 09:21 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
:D Cz. Jestem po rozmowie z jednym z potencjalnych udziałowców konsorcjum. Doszliśmy do wniosku, że udziały możnaby wnosić w postaci praw do lokalizacji MEW. Zapraszam osoby z takim potencjałem możliwości.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 3 marca 2009, 18:08 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 01:00
Posty: 6
:D Cz. Szam 1953, jestem bardzo zainteresowany udziałem w twoim przedsięwzięciu.
Na chwilę obecną jedynie finansowym, gdyż dopiero szukam miejsca na MEW.


pozdrawiam
Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 4 marca 2009, 11:15 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. :D . Dobiliśmy do 6-ciu potencjalnych inwestorów, niektórzy deklarują ściągnięcie do przedsięwzięcia znajomych lub sami nie wykluczają większych udziałów. Wydaje się, że już w tym momencie kapitał własny potencjalnych udziałowców mógłby wynosic ok. 1 mln zł. W żaden sposób nie czuję się organizatorem konsorcjum, pomysłodawcą owszem. Na razie "robię" za skrzynkę kontaktową. Dopiero przyszłe zebranie potencjalnych udziałowców może zmienic tą sytuację. Zapraszam wszystkich zainteresowanych, wstępny akces mailem, adres:
[email protected]

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 4 marca 2009, 22:30 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 4 marca 2009, 01:00
Posty: 2
Cześć Wszystkim,

Jestem nowym użytkownikiem forum, ale juz zdążyłem się zainteresować pomysłem konsorcjum. Szam, świetny pomysł! Zgłaszam wstępny akces. Odezwę się na mailu.

Pozdrawiam,

Poldek Misiak


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 09:55 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 14 października 2008, 01:00
Posty: 28
Lokalizacja: 54.500552/-8.180523
Witam
Powiedzcie co sądzicie o tym www.energiasa.pl przypadkiem znalazłem.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 10:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
przypadkiem ;-) sprawdzilem domenę to jest prawie to samo czyli pomysł Szama. Na 99 % uczestnik tego forum.
DOMENA: energiasa.pl
id abonenta: hmns262322 (FIRMOWA)
utworzona: 2009.01.30 15:09:52
ostatnia modyfikacja: 2009.01.30 15:09:52


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 11:14 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
radek napisał(a):
przypadkiem ;-) sprawdzilem domenę to jest prawie to samo czyli pomysł Szama. Na 99 % uczestnik tego forum.
DOMENA: energiasa.pl
id abonenta: hmns262322 (FIRMOWA)
utworzona: 2009.01.30 15:09:52
ostatnia modyfikacja: 2009.01.30 15:09:52


:D Cz. A to ciekawe! Nie miałem pojęcia, ze coś takiego istnieje. Moja propozycja jest nieco odmienna. Proponuję konsorcjum dla budowy określonego obiektu MEW i udziały własności w tym konkretnym obiekcie, a nie publiczną emisję akcji i anonimowych akcjonariuszy giełdowych , nie mających wpływu na zarządzanie ich kapitałem. Moja propozycja była spontaniczna, po informacji o możliwosci dofinansowania budowy MEW - pierwszy post w temacie autorstwa Marsu. Jednakże przyznaję, że idea pomysłu jest podobna i wg mnie racjonalna. Dodam, że link ten zobaczyłem pierwszy raz przed 15-toma minutami i nie mam z nim nic wspólnego.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 11:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
To co Ty proponujesz to jest zubożona wersja przedstawiona wyżej.
Wy chcecie koncentrować się tylko na konkretnym obiekcie a tam pieniadze pozyskac dodatkowo na giełdzie nie tylko w banku. Co w obecnych czasach widze w czarnych barwach co innego 2-3 lata wstecz czego przykładem jest firma PEP


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 12:21 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
radek napisał(a):
To co Ty proponujesz to jest zubożona wersja przedstawiona wyżej.
Wy chcecie koncentrować się tylko na konkretnym obiekcie a tam pieniadze pozyskac dodatkowo na giełdzie nie tylko w banku. Co w obecnych czasach widze w czarnych barwach co innego 2-3 lata wstecz czego przykładem jest firma PEP


To nie jest zubożona, ale bezpieczna forma.
1/ nie wymaga wpłaty środków przed podjęciem działań
2/ nie wymaga wpłaty środków przed zdefiniowaniem lokalizacji
3/ nie naraża na błędne decyzje zarządu w zakresie wyboru lokalizacji
4/ nie naraża udziałowców na nieracjonalne zarządzanie kapitałem
5/ uniemożliwia wrogie przejęcia
6/ jasno definiuje cel wskazując lokalizację
7/ umożliwia przejęcie własności części ułamkowej inwestycji przez udziałowca po zakonczeniu inwestycji, a nawet w czasie jej trwania
8/ nie naraża udziałowców na defraudację
9/ udziałwcy znają się, nie jest to anonimowa rzesza graczy giełdowych
10/ konsorcjum nie jest narażone na wszystkie pozostałe niebezpieczeństwa spółki giełdowej
11/ kapitał własny 25 %, reszta dotacje rządowe, bez konieczności korzystania z kredytu bankowego

Ja ogłoszenie czytam tak: wpłaćcie nam pieniądze (min 5 mln zł), a my wybudujemy wam elektrownie (nie wiadomo gdzie i kiedy), a w zamian, jak juz wybudujemy, to dostaniecie 25 % zysków. Tyle , że nie wiadomo czy zyski bedą, gdyż nasze koszty mogą być bardzo wysokie.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 13:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
wierzysz w to ze dostaniesz dotacje skoro wnioski przyjmowane są do konca maja program 9.2 o ile mnie pamiec nie myli. A dotacje z NFOS nie beda typowymi dotacjami tylko nisko oprocentowanymi pożyczkami ?.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 13:15 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
radek napisał(a):
wierzysz w to ze dostaniesz dotacje skoro wnioski przyjmowane są do konca maja program 9.2 o ile mnie pamiec nie myli. A dotacje z NFOS nie beda typowymi dotacjami tylko nisko oprocentowanymi pożyczkami ?.


Pożyczka przy stałej stopie 6%, z możliwością umorzenia 50% jest o niebo lepsza jak dotacja. Pożyczkę dostajesz na realizację inwestycji, a dotacje po jej zrealizowaniu.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 13:22 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
To w końcu jak dotacja czy pożyczka, wcześniej piszesz ze nie będzie pożyczki a teraz piszesz że jednak będzie. Dodatkowy problem nie tylko Wy startujecie po pieniądze. Ale życzę powodzenia cieszy mnie to że coś się mam nadzieję wybuduje.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 13:38 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
radek napisał(a):
To w końcu jak dotacja czy pożyczka, wcześniej piszesz ze nie będzie pożyczki a teraz piszesz że jednak będzie. Dodatkowy problem nie tylko Wy startujecie po pieniądze. Ale życzę powodzenia cieszy mnie to że coś się mam nadzieję wybuduje.


Marsu pisał o tym:

http://nettg.pl/Aktualnosci/Energetyka/ ... gii,9150,3

jest to pożyczka , na 6% w skali roku z mozliwościa umorzenia 50 %, cały czas miałem to na myśli, było podstawą pomysłu.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 13:42 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): środa, 4 marca 2009, 01:00
Posty: 2
Po co się czepiać słówek? Chyba dla wszystkich idea oraz artykuł o charakterze pomocy rządowej są jednoznaczne... Malkontenci - wiadomo, są i zawsze będą wśród nas. Ja bym jednak nie rozpoczynał rozważania pomysłu od torpedowania idei oraz mnożenia problemów pozornie nie do przeskoczenia. Rozsądna i przemyślana analiza możliwych rozwiązań praktycznych co do zasad i sposobu działania konsorcjum wniosłaby znacznie więcej. No ale po to też jest forum, żeby sobie ponarzekać, pogadać ...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 13:55 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
poldek_misiak napisał(a):
Rozsądna i przemyślana analiza możliwych rozwiązań praktycznych co do zasad i sposobu działania konsorcjum wniosłaby znacznie więcej. ..


:D Cz. Poldek! Może w ślad za tym jakieś propozycje ? Jak pisałem, na razie "robię" za skrzynkę kontaktową. Jest nas już siedmiu z łącznym kapitałem deklarowanym ok 1 mln zł.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 18:47 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 16 września 2007, 01:00
Posty: 82
poczułem sie wywolany do tablicy :oops:
Idea jest godna wprowadzenia w zycie a szczegoly do obgadania przy kawie :lol:
chetnie bym wstapil do tego konsorcjum ale niestety narazie nie posiadam odpowiedniego kapitalu. Moja MEW jest w sferze mazen jedyne co moge to zyczyc wam wytrwalosci w dazeniu do celu.

P.S.
Szamie pomysl naprawde niezly.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 6 marca 2009, 23:03 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. :D . Tu znajdziecie podstawowe informacje dot. konsorcjum

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konsorcjum

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 12 marca 2009, 15:36 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
:D Cz. Sytuacja wyglada tak, że mamy wstępne deklaracje na 1-1,5 mln zł, nie mamy lokalizacji naszej inwestycji. Nie ma też wskazań potencjalnych miejsc na MEW. Czy to już czas na spotkanie ? Jestem otwarty na zorganizowanie go i powiadomienie wszystkich potencjalnych udziałowców. Proszę o sugestie.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 13 marca 2009, 20:51 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz

Dołączył(a): sobota, 19 maja 2007, 01:00
Posty: 105
dzisiaj jest artykuł w gazecie wyborczej na temat tych pożyczek warto się zapoznac na elektrownie wodne i biomase przyznano 150 mln złotych inwestycja nie może być tańsza niż 10 mln


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 13 marca 2009, 21:16 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
dudek napisał(a):
dzisiaj jest artykuł w gazecie wyborczej na temat tych pożyczek warto się zapoznac na elektrownie wodne i biomase przyznano 150 mln złotych inwestycja nie może być tańsza niż 10 mln


:D Cz. Czytałem to, wychodzi , że im mniej opłacalna inwestycja tym więcej kredytu umorzą. To juz nie socjalistyczna "dupokracja" i gospodarka, a przejaw głupoty. Szczególnie przy podtrzymywaniu barier administracyjnych dot. budowy MEW.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL