Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 5 kwietnia 2009, 17:25 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
podaj na priva Szama bo sępy działają także na grupie choć nie wiem czy nie jest za późno.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 7 kwietnia 2009, 20:13 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 11 czerwca 2008, 01:00
Posty: 35
2 mln tylko za miejsce????????????????????a co z pozwoleniami na budowę??????????takich miejsc to ja mam około 8-ale co dalej???

_________________
maly-31


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 7 kwietnia 2009, 22:36 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. Dalej , budowa jazu albo zapory, 30-60 mln inwestycji, niepewne przepływy i nie wiadomo czy zrobi sie uzgodnienia. A moc prognozowana w wyobraźni albo chwilowa. Wg. moich wyliczeń za 1 MW średniej mocy na generatorze można dać max. 15 mln zł, większe kwoty to choroba a nie biznes.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 19 kwietnia 2009, 09:37 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): niedziela, 19 kwietnia 2009, 01:00
Posty: 1
Lokalizacja: mazowieckie
witam, założyli konsorcjum www.energiasa.pl
Czy to jest syndrom MEW?

pozdrawjam darjan


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 19 kwietnia 2009, 21:37 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
darjan napisał(a):
witam, założyli konsorcjum www.energiasa.pl
Czy to jest syndrom MEW?


Cz. :D Bez malkontenctwa, chętnie przeczytałbym na ich stronach statut organizacji, poznał jej charakter prawny, kapitał założycielski, schemat organizacyjny, itp. Na 100 % czytają to forum, więc może dowiemy się.
Zamiary są znane - zrobić biznes na MEW, choć nie wykluczam skoku na kasę, albo biznesu na lokalizacjach MEW. Jeżeli ich intencje są uczciwe powinni odezawać się po tej wiadomości. Opisane na stronach internetowych życiorysy założycieli i sposób działania wskazują , że to fachowcy od ściągnięcia z rynku kasy. Zalecam ostrożność.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 24 lipca 2009, 08:18 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
www.mewsa.pl czy to nie jest pomysl który Ty Szamie wymyśliłeś ?.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 16 sierpnia 2009, 15:38 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): wtorek, 5 maja 2009, 01:00
Posty: 1
Lokalizacja: Piaseczno
Witam serdecznie!

Zauważyłem dziś, że nasza spółka jest "małym bohaterem" tego wątku. Pomysł faktycznie mieliśmy podobny! Na początku lutego szukaliśmy poparcia naszego pomysłu jako "Projekt Energia", dziś działamy już jako Spółka Akcyjna MEW z terminem debiutu giełdowego wyznaczonym na 1 października tego roku!

Budujemy nasz biznes w oparciu o trzy filary: branżowy know-how, dostęp do lokalizacji i finansowanie inwestycji. W pierwszych kroku zbudowaliśmy zespół:

* Michał Wilkowski - Manager z ponad 8 letnim doświadczeniem w prowadzeniu dużych i złożonych projektów.
* Bogusław Kuba Puchowski - Prezes Zarządu Towarzystwa Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych, właściciel, projektant i wykonawca Małych Elektrowni Wodnych.
* Anna Łacińska ? Wiceprezes Zarządu firmy EFICOM, ekspert w dziedzinie pozyskiwania środków unijnych.
* Klaudiusz Wolny ? Doradca Inwestycyjny, od lat związany z rynkiem kapitałowym.
* Marek Retmaniak ? 25 lat pracy w przemyśle jako energetyk i automatyk. Uprawnienia energetyczne grupy 1, 2 i 3 z zakresu eksploatacji i dozoru.
* Marcin Markiewicz - Inwestor, pomysłodawca, architekt całego przedsięwzięcia i autor tego posta

Medialna rozpoznawalność (poniedziałkowy wywiad dla TV Biznes) umożliwiła nam dostęp do atrakcyjnych lokalizacji - ludzie sami je do nas zgłaszają!

Finansowanie inwestycji postanowiliśmy zrealizować poprzez upublicznienie Spółki i wejście na giełdę. Chętnych do inwestycji jest tylu, że jest to z naszego punktu widzenia optymalne rozwiązanie, dające naszym inwestorom z jednej strony wgląd w to, co się w Spółce dzieje, a z drugiej strony faktyczną kontrolę (Inwestorzy kontrolować będą 60% akcji, czyli oddajemy w ich ręce pakiet większościowy). Jest nas już ponad 250!

Obiecuję monitorować wątek - w razie pytań, jestem do dyspozycji!! Informacje o nas dodawane są na bieżąco na naszej stronie internetowej w dziale aktualności - zapraszam!

Pozdrawiam
Marcin Markiewicz

Przewodniczący Rady Nadzorczej
MEW SA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 16 sierpnia 2009, 23:18 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz, :D . Długo to trwało, ale odzew jest ! Odbieram to bardzo pozytywnie !
Pytań pewnie pojawi się wiele. Na początek jedno: czy spółka posiada już jakiś pozwolenia wodno-prawne, jeśli tak to jakie parametry lokalizacji ?

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 29 sierpnia 2009, 21:32 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Obiecuję monitorować wątek - w razie pytań, jestem do dyspozycji!! Informacje o nas dodawane są na bieżąco na naszej stronie internetowej w dziale aktualności - zapraszam!

Pozdrawiam
Marcin Markiewicz

Przewodniczący Rady Nadzorczej
MEW SA[/quote]

:D . Cz. No i brak odzewu. "Menago" zajęty pewnie ściaganiem kasy z rynku, taki zawód pewnie.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 2 września 2009, 13:26 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 20 sierpnia 2009, 16:50
Posty: 9
Nie znam się szczególnie ani na finansach ani na elektrowniach, ale mam sobie 400 tyś, słabo widzę możliwość samodzielnego zbudowania elektrowni, może byłaby to oferta dla mnie.

Uwaga na wstępie. 60% głosów w praktyce rozproszonym akcjonariacie nie daje jeszcze kontroli nad spółką w sytuacji, gdy 40% ma jeden udziałowiec lub kilku powiązanych ze sobą. Nie czynie z tego zarzutu, bo sam uważam, że spółka powinna mieć wiodącego udziałowca, ale nie jest to oddanie kontroli.

Spółka jak rozumiem nie prowadzi jeszcze żadnej działalności i nie posiada żadnego majątku. Decyzję o zainwestowaniu w jej akcje ( de facto powierzenia swoich pieniędzy zarządowi ) można oprzeć tylko na osobistym zaufaniu do tego zarządu. Tyle że nie znam tych ludzi. To by było na tyle w kwestii zaufania.

Dla mnie kluczowym czynnikiem jest po jakiej cenie zostały objęte akcje serii A i ile dają głosów na walnym zgromadzeniu po wyemitowaniu akcji serii B, pewnie można to sprawdzić w sądzie rejestrowym, ale nie chcę mi się tam fatygować. Zgaduje, że obecny akcjonariat pokrywa się mniej lub więcej z zarządem. Spółka ma obecnie 100tys kapitału zakładowego, co ładnie dzieli się na 1 000 000 po 10 groszy dających 40% głosów w przyszłym akcjonariacie, nowe akcje będą obejmowane po jakieś 3 pln z groszami. Jak dla mnie za duża różnica. Nie chciałbym , żeby połowa z tej kasy poszła na koszty zarządu, który w międzyczasie sprzeda swoje akcja na GPW po złotówce inkasując słuszny zysk. Jak już pisałem kwestia zaufania, którego nie mogę mieć nie znając tych ludzi. Poza tym ustawia, to na zupełnie innym poziomie oczekiwania właścicieli akcji serii A i serii B co do poziomu zysku. 50 tyś zysku dla A to super, dla B to nędza. Propozycja Szam1953 przynajmniej zakładała równość stron, nie wiem czy kontakty zarządu są tyle warte.

Spółka obiecuje 5 mln zysku netto w 2013. To dało by rentowność kapitałów własnych na poziomie 100%, nie źle bym powiedział, C/Z 1 (Przy obecnej wycenie). Zastanawia mnie, jaką elektrownię/e trzeba by postawić, żeby wypracować taki zysk 5MW mocy zainstalowanej pewnie wystarczy nawet pewnie nawet mniej (jakby stabilne przypływy były), mamy 2009 elektrownia/e musiałaby ruszyć 2012, trzy lata może zdążą. Patrząc po pełnionych funkcjach, zarząd pewnie mam odpowiednie kontakty aby uzyskać kredytowanie, pozwolenia i dotacje.

Ciekawą kwestią jest jakie będą notowania spółki na giełdzie. Teoretycznie wszyscy uczestnicy powinni mieć długi horyzont inwestycyjny przynajmniej do wyśnionego roku 2013, wtedy zakładając c/z 10, wartość spółki wyniosła 50 mln, przebicie 1:10, ładnie. Tylko jak wszyscy czekają do 2013 to nie będzie praktycznie akcji w wolnym obrocie, daje niesamowitą właściwość kształtowania kursu akcji na dowolnym poziomie ( patrz AD Drągowski).

Jest to albo rewelacyjna oferta albo rewelacyjna wtopa. Cieszy mnie, że spółka znalazła już 331 inwestorów, więc emisja serii B dojdzie do skutku. Poczekam, aż spadnie ryzyko, może gdy będą mieli pierwsze lokalizacje, a może do czasu aż wpłacą pierwszą dywidendę.


Pozdrawiam wszystkich, którzy dotarli do końca tego długiego posta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 2 września 2009, 13:37 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
GrzesS kim jesteś z zawodu (właściwie co robisz), napisałeś ładny wykład na temat inwestowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 2 września 2009, 23:00 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
GrzesS napisał(a):
Nie znam się szczególnie ani na finansach ani na elektrowniach, ale mam sobie 400 tyś, słabo widzę możliwość samodzielnego zbudowania elektrowni, może byłaby to oferta dla mnie.

Uwaga na wstępie. 60% głosów w praktyce rozproszonym akcjonariacie nie daje jeszcze kontroli nad spółką w sytuacji, gdy 40% ma jeden udziałowiec lub kilku powiązanych ze sobą. Nie czynie z tego zarzutu, bo sam uważam, że spółka powinna mieć wiodącego udziałowca, ale nie jest to oddanie kontroli.

Spółka jak rozumiem nie prowadzi jeszcze żadnej działalności i nie posiada żadnego majątku. Decyzję o zainwestowaniu w jej akcje ( de facto powierzenia swoich pieniędzy zarządowi ) można oprzeć tylko na osobistym zaufaniu do tego zarządu. Tyle że nie znam tych ludzi. To by było na tyle w kwestii zaufania.

Dla mnie kluczowym czynnikiem jest po jakiej cenie zostały objęte akcje serii A i ile dają głosów na walnym zgromadzeniu po wyemitowaniu akcji serii B, pewnie można to sprawdzić w sądzie rejestrowym, ale nie chcę mi się tam fatygować. Zgaduje, że obecny akcjonariat pokrywa się mniej lub więcej z zarządem. Spółka ma obecnie 100tys kapitału zakładowego, co ładnie dzieli się na 1 000 000 po 10 groszy dających 40% głosów w przyszłym akcjonariacie, nowe akcje będą obejmowane po jakieś 3 pln z groszami. Jak dla mnie za duża różnica. Nie chciałbym , żeby połowa z tej kasy poszła na koszty zarządu, który w międzyczasie sprzeda swoje akcja na GPW po złotówce inkasując słuszny zysk. Jak już pisałem kwestia zaufania, którego nie mogę mieć nie znając tych ludzi. Poza tym ustawia, to na zupełnie innym poziomie oczekiwania właścicieli akcji serii A i serii B co do poziomu zysku. 50 tyś zysku dla A to super, dla B to nędza. Propozycja Szam1953 przynajmniej zakładała równość stron, nie wiem czy kontakty zarządu są tyle warte.

Spółka obiecuje 5 mln zysku netto w 2013. To dało by rentowność kapitałów własnych na poziomie 100%, nie źle bym powiedział, C/Z 1 (Przy obecnej wycenie). Zastanawia mnie, jaką elektrownię/e trzeba by postawić, żeby wypracować taki zysk 5MW mocy zainstalowanej pewnie wystarczy nawet pewnie nawet mniej (jakby stabilne przypływy były), mamy 2009 elektrownia/e musiałaby ruszyć 2012, trzy lata może zdążą. Patrząc po pełnionych funkcjach, zarząd pewnie mam odpowiednie kontakty aby uzyskać kredytowanie, pozwolenia i dotacje.

Ciekawą kwestią jest jakie będą notowania spółki na giełdzie. Teoretycznie wszyscy uczestnicy powinni mieć długi horyzont inwestycyjny przynajmniej do wyśnionego roku 2013, wtedy zakładając c/z 10, wartość spółki wyniosła 50 mln, przebicie 1:10, ładnie. Tylko jak wszyscy czekają do 2013 to nie będzie praktycznie akcji w wolnym obrocie, daje niesamowitą właściwość kształtowania kursu akcji na dowolnym poziomie ( patrz AD Drągowski).

Jest to albo rewelacyjna oferta albo rewelacyjna wtopa. Cieszy mnie, że spółka znalazła już 331 inwestorów, więc emisja serii B dojdzie do skutku. Poczekam, aż spadnie ryzyko, może gdy będą mieli pierwsze lokalizacje, a może do czasu aż wpłacą pierwszą dywidendę.


Pozdrawiam wszystkich, którzy dotarli do końca tego długiego posta.


:D Cz. Jasno, klarownie z dużą znajomością rzeczy. Gratuluję rzeczowości.
Gdybym tak jasno- w paru zdaniach potrafił to wyjaśnić , napisałbym to samo. Nie mniej konkluzja jednakowa, bez konkretów oznacza to ściąganie kasy z rynku, tzw. inżynieria finansowa.

Pozdrawiam Szam

Ps. Dodam tylko, że mam odmienne zdanie dot. horyzontu (czasu) inwestowania na GPW, ale to już inny temat i inna dyskusja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 3 września 2009, 20:08 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Występowałem 2 razy o dofinansowanie i jednym z warunków było istnienie firmy minimum dwa lata wstecz i dobre wyniki finansowe.
W tym przypadku nie ma ani jednego ani drugiego. Na razie są same koszty. Ala może w wymogach się coś zmieniło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 3 września 2009, 21:50 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
GrzesS napisał(a):
Jest to albo rewelacyjna oferta albo rewelacyjna wtopa. Cieszy mnie, że spółka znalazła już 331 inwestorów, więc emisja serii B dojdzie do skutku. Poczekam, aż spadnie ryzyko, może gdy będą mieli pierwsze lokalizacje, a może do czasu aż wpłacą pierwszą dywidendę.


Pozdrawiam wszystkich, którzy dotarli do końca tego długiego posta.


:D Cz. Wg mnie nie starczy kasy na dywidendę. Koszty zarządu będą oooooogromne, a o tym czy je ponosić zdecydują ci, którzy bedą mieli owe 40% uprzywilejowanych akcji. Te 60% w rękach rozproszonych akcjonariuszy z GPW nie będzie miało nic do gadania, gdyż nie przełoży sie na 60% głosów na walnym. Oczywiście to tylko moja opinia, ale jak znam życie ...

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 3 września 2009, 22:14 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): czwartek, 20 sierpnia 2009, 16:50
Posty: 9
@radek
Szarym człowiekiem. Zawodowo nie mam nic wspólnego z finansami, skończyłem informatykę i z tego zarabiam na chleb.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 4 września 2009, 23:10 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
:D Cz. Będę czuł się winnym wobec forumowiczów MEW, jeśli nie dam wyrażnego sygnału o zachowniu ostrozności przy inwestycjach w te "papiery". Jestem prosty chłop i daję SYGNAŁ.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 4 września 2009, 23:23 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. Zjadło część mojej wypowiedzi, sens był taki:
będę czuł sie winnym wobec forumowiczów MEW jeśli nie ostrzegę o zachowaniu ostrożności w inwestowaniu w te "papiery". Daję sygnał. Jestem to winien szczególnie tym, którzy wiele nauczyli mnie na tym forum. Myślcie pragmatycznie, zanim zainwestujecie, zastanówcie się czy bez pozwoleń wodno -prawnych i posiadania elektrowni można generować zyski w tej branży, teraz i w przyszłości.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 6 września 2009, 21:34 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 lipca 2007, 01:00
Posty: 40
Porażająca jest głupota i naiwność ludzi zaślepionych chciwością, Oczywiście nikomu tego nie życzę ale myślę że tych "ponad 250" frajerów już straciło swoją kasę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 6 września 2009, 22:02 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Powtórzyłem wypowiedź , gdyz nie widziałem jej na ekranie.

Pozdrawiam Szam


Ostatnio edytowano niedziela, 6 września 2009, 22:11 przez szam1953, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 6 września 2009, 22:08 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Cz. Zjadło część mojej wypowiedzi, sens był taki:
będę czuł sie winnym wobec forumowiczów MEW jeśli nie ostrzegę o zachowaniu ostrożności w inwestowaniu w te "papiery". Daję sygnał. Jestem to winien szczególnie tym, którzy wiele nauczyli mnie na tym forum. Myślcie pragmatycznie, zanim zainwestujecie, zastanówcie się czy bez pozwoleń wodno -prawnych i posiadania elektrowni można generować zyski w tej branży, teraz i w przyszłości.

Pozdrawiam Szam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL