Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:05

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 24 sierpnia 2013, 20:51 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
Ideolodzy powinni zajmować się raczej sprawami religijnymi, etycznymi ewentualnie badawczymi np. nad wynalezieniem lekarstwa na raka lub SR.
Natomiast inżynierowie finansowi zorientowali się, że nie da się na tym zarobić między innymi przez spadek cen świadectw ( cena 2012 ok. 286 PLN dziś ok 200 PLN ) oraz chore ceny lokalizacji, nieczynnych lub nadających się wyłącznie do grubej modernizacji MEW, to postanowili "wydymać" inwestorów.
Co Panowie powiecie na mój pogląd, że elektrownia musi się zwrócić w ciągu 5 lat ?
Wtedy część z was zakrzyczała mnie, że nie wiem nic o inwestowaniu i liczy się "syndrom".
Dziś wychodzi na moje, ale to marna pociecha dla tych co tak ochoczo utopili kasę.
Jedni utopili w spółce inni kupując najczęściej zdezelowaną MEW za cenę 10 letniej produkcji przy cenie "zielonego" 286 :x :oops: :x . :lol:
Będę się trzymał zdania i bronił go jak niepodległości: jeśli MEW nie finansuje się z "czarnej" a "zielone" to ma być bonus na Merca albo zegarek od Cartiera, to lepiej w to nie wkładać nawet 1 PLN. :lol:

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 listopada 2013, 23:02 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Nick! Biznesplan super! Kupię 10, ... albo nie 100 szt, albo nie - jedną jądrową, byle zwróciła się w 5 lat z "czarnej", najlepiej z gwarancjami stopy zwrotu z inwestycji. Czy Ty wogóle zdajesz sobie sprawę czego oczekujesz od rynku? Znasz jakiś segment gospodarki, który spełniałby te warunki bez ryzyka utraty kapitału?
Pytanie retoryczne oczywiście, bo gdybyś znał, nie pisałbyś na tym forum swoich filozofii o niepodległości.

P.s. Gdyby istniał, to cała nadwyżka finansowa świata siedziałaby na tym rynku.

P.s. II. Przyzwoite 5-8 % kapitału rocznie po uwzględnieniu inflacji oraz "kosztów pozyskania pieniądza" powoduje taką konkurencję, że biznes w krótkim czasie przestaje być opłacalny. Na globalnym rynku (nie dotyczy spekulacji) trwa walka o zachowanie realnej wartości kapitału i każdy punkt ponadto jest sukcesem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 22 listopada 2013, 22:32 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 kwietnia 2011, 18:11
Posty: 58
No i ten biznes z mewkami właśnie przestał być opłacalny odkąd zaczęto żądać 10 letnią ( teoretyczną ) produkcję i to w dodatku po cenach z górki. Kwestionujesz spadek cen świadectw ?
Inwestor który kupuje coś po cenach na 10 lat w przód to :
a) albo wie jakie będą lub ma wpływ na te ceny
b) albo chce to coś mieć ze względów strategicznych np. rozszerzenie rynku i pieniądze za obiekt są drugorzędne w
tym momencie
c) albo jest "zakochany" w projekcie, a jak dowiedziono biochemicznie, stan zakochania jest bliski stanowi obłędu - organizm wydziela podobne związki chemiczne ( to najbardziej dyplomatyczne określenie na to co dzieje się w głowie takiego inwestora)
d) cena do obliczenia wartości musi być znacznie skorygowana
A w praktyce susza , powódź szereg innych zdarzeń zrobi ci 15 lat. Dlatego wniosek inżynierów finansowych był bardzo prosty. Stuknąć na kasę inwestorów owładniętych syndromem. Polemizujesz z tym podsumowaniem ?

_________________
Wierzę, że tam w górze jest coś, co czu­wa nad na­mi. Nies­te­ty, jest to rząd. - Woody Allen
Po­siada­nie pieniędzy jest lep­sze od ich bra­ku, przy­naj­mniej z po­wodów finansowych. - Woody Allen


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 23 listopada 2013, 15:59 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Podsumowanie ok. Zgadzam się, dla mnie było to widoczne od pierwszego publicznego wystąpienia ich przedstawiciela.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL