Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 15:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: piątek, 1 lipca 2011, 21:18 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Popieram kolegów, jak widzę wypowiedzi Waszego autorstwa omijam temat bez względu na jaki jest temat. Z całym szacunkiem dla Was ale nie mogę wam zabronić ale poprosić mogę co czynię dajcie już spokój. Niech to forum odnowi się i zacznie rozwijać na temat na jaki zostało założone. Albo załóżcie temat Szam kontra Narek lub Narek kontra Szam jak kto woli. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2011, 04:46 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Komu to może się nie spodobać niech nie czyta.
Do wszystkich oburzonych. Może Wam zarzućić żółte papiery i opluwać za brak wiedzy i logiki a Wy będzieci siadzieli cicho, będziecie udawali, że deszcz pada? Moje dyskusje z szamem zaczęła się od tego, że jest możliwe uzyskiwanie energii z wody bez piętrzenia. No i zaczął mnie wyśmiewać z różnymi epitetami typu głąb, głupek i "ponioał patiomkin". Potem gdy napisałem coś o sobie to nowa seri szyderstw. Teraz jeszcze konfabulacje a ja wg Was drodzy Koledzy mam siedzieć cicho i pokornie to przyjmować. Taką mam przyjąć postawę abyście byli zadowoleni?
W tym właśnie temacie szam przygaduje mi o niebieskiej krwi i wg Was wszystko jest ok Ale gdy szam twierdzi, że bez logiki określam jego pochodzenie jako chłopskie to nie siedzi cich tylko o żółtych papierach dla mnie pisze. Tak, mam pochodzenie inteligenckie a szam chłopskie i co z tego? Normalne. Też w odpowiedzi na "niebieską krew" mogłem przypomnieć przysłowie "nie daj Boże z chama pana".
O Coincidence i e-11 też miał bym co ironicznego napisać. Mogę jeszcze dołozyć epitety na poparcie zasadności mojej ironii a Wy będziecie pokornie to przyjmowli. Zgoda? Tylko się zgódźcie i spróbujemy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2011, 14:00 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Narek, nie oceniam kto kogo bardziej wyzywa i wyśmiewa bo się już w tym pogubiłem. Tylko zwróć uwagę,że w każdym temacie jesteście i skaczecie sobie do oczu. A odnośnie tego że komu się nie podoba to niech nie czyta to zauważcie że większość tak właśnie zrobiła. Nowi zadają jedno pytanie i zniechęceni odchodzą a starsi uczestnicy milczą aby przypadkiem nie dostać od Was rykoszetem. I jeszcze jedno, nie piszę że to Ty masz akurat ustąpić ale ustąpcie obydwaj.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2011, 19:36 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Brawo Wodniak i reszta kolegów.
Już pisałem parę razy, ale wyraźnei zbyt subtelnie.
Drodzy Koledzy! Niszczycie to forum. Nie chcę wnikać kto i kiedy ma rację, kto skąd pochodzi itp. Od obu zazwyczaj coś można się było dowiedzięć.
Ale teraz przesada. Dołączam się do prosby o koniec wojny i zaczepek. Też mam dość już lekko i odpuszczam forum coraz częściej...
O to Wam chodzi?
POzdrawiam!
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 3 lipca 2011, 21:00 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 7 maja 2009, 01:00
Posty: 46
Lokalizacja: Szczecin
Popieram prośbę o rozejm , z góry dziękuję. Pozdrawiam

_________________
Nic na siłę, po prostu weź większy młotek :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 3 lipca 2011, 22:47 
Offline
maniak elektrowniarz
maniak elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 30 maja 2005, 01:00
Posty: 1114
Nad czym, albo nad kim ostatnio znęcacie się? Trzy dni temu napisałem:

szam1953 napisał(a):
Ok. Przestaję reagować na zaczepki.

Szam


Ostatnio edytowano poniedziałek, 4 lipca 2011, 08:19 przez szam1953, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 03:31 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Widzicie e-11,snaps, Max1 szam Was podsumował, znęcacie się, tacy jesteście. Myślę, że jeszcze lepiej byście sie czuli gdyby adresował to do Was po imieniu i obdarował stekiem inwektyw tak jak to ma w zwyczaju. Prosicie o rozejm, o spokój a on Was z grubej rury. Znane jego krętactwa słowne. Gdy ja napisałem, ze pół dnia ogladałem urządzenia hydrtechniczne Kanału Elbląskiego to on to przerobił, że durny jestem skoro potrzebowałem całego dnia aby tak prostą rzecz zrozumieć.
Ale sprawy idą w dobrym kierunku, szam już się wycofuje zachowujac twarz, że niby zaczepki... Dostał w paru tematach po uszach to nie ma innego wyjścia. Samochód o sprawności25% ma, energia kinetyczną podaje w jednostkach mocy, elektrownie tradycyjne o sprawności 20% są dobre a Mellody to super beee bo tylko 15% (tak jak panele fotowoltaiczne), wyszydzany przez niego Malinowski dobrze sobie radzi, dotacje dla rolników są słuszne natomiast dla wiatraków złe, nie daj Boże z chama pana. A jeszcze niedawno sam do mnie słał zaczepki zarzucajac konfabulację gdy pisałem o elektrowniach gazowych. Teraz niby taki układny się zrobił. Życie obnażyło jego osobowość i braki merytoryczności. Zarozumiały, nie szanuje innych, przemądrzały i kręcący.
A Wy Koledzy nadal bez głębszego zastanowienia, po równo, tak prościej. Jak w tym powiedzeniu: Kowalski ukradł czy Kowalskiego okradli w każdym bądź razie jest w to zamieszany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 07:56 
Offline
zaawansowany elektrowniarz
zaawansowany elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 marca 2006, 01:00
Posty: 237
W mordę ... narek w kółko mielisz to samo. Szam skończył skończ i Ty bo już na prawdę zaglądać na forum się nie che.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 21:03 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Dokłądnie. Wodniak ma rację.
PKI sugeruję ostrzeżenie dla Narka...
Nie chciałem tego pisać :(. Ale niestety brak reformowalności.
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2011, 04:35 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Gdzie byliście Wpodniak i Max gdy szam, niereformowalny szam dopiekał innym. Teraz sie obudziliście gdy szam zbiera na co zasłużył?
Ze dwa miesiące temu przez forum przetoczyła się dyskusja bez mojego udziału o postawie szama. Że inni boją się pisać aby się nie spotkać z prymitywną ripostą szama. Kto się pokazał ten dostawał a już szczególnie studenci. Max i Wodniak byliście już na forum gdy szam obelgami mnie obrzucał i co, wówczas pasowało? Teraz gdy dostaje po uszach to obrońcy się znależli? Parasol ochronny nad nim otaczacie?
Wodniak grozi, że przestanie tu zaglądać. Co to ma być za argumentacja? Nie zaglądaj. Za sprawą szama wielu przestało tu zaglądać. Przynajmniej ja po tym Twoim akcie nie będę płakał. Był tu Bogas, autorytet na forum. Po dyskusji z szamem przestał tu pisać i jak sądzę też zaglądać.
Max straszysz mnie administratorem bo się bronię przed szamem jego własną bronią. To on narzucił styl wyśmiewania i poniżania adwersarza. Gdy szam to robł to Tobie pasowało a teraz nie?
Były nawet takie chwile, gdy ja prosiłem szama o zaprzestanie jego stylu ale był niereformowalny więc ja się w końcu zreformowałem i zacząłem pisać do niego tak jak on do mnie. Max może chcesz poznać szczegóły to poszukam. Więc nie zarzucaj mi niereformowalności.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2011, 09:05 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Narek, wydaje mi się że tu nikt nie broni Szama, piszesz że wtedy nam nie przeszkadzało gdy on coś tam pisał. Uwierz mi wtedy też nam przeszkadzało ( wiem to z prywatnych rozmów) tylko wtedy jeszcze wytrzymywaliśmy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 lipca 2011, 12:12 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
Dokłądnie tak. Licząc że może po prostu się uspokoi. I NIE STRASZĘ CIEBIE, bo do Ciebie pisałem wprost na forum przecież. teraz pytałem Admina. ZROZUMCIE, nie próbuję rozsądzać kto ma rację i czy w ogóle hihihii, po prostu uważam, iz dyskusja tego poziomu już nie uczy. Nie rozwija. I tyle.
Luz chłopie!
Przy okazji - gazowe czy biogazowe elektrownie? Na tłokowych silnikach? I synchrony?
Pozdrawiam!
Max


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 lipca 2011, 21:45 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 29 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 345
Holendrzy jadą głównie na gazie ziemnym. Nie wiem jakie mają silniki ale stawiałbym na turbiny gazowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 9 lipca 2011, 22:30 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2004, 01:00
Posty: 309
Lokalizacja: Dom-Gliwice, MEW w budowie też
A skąd Narek = Holender??? Ja robiłem tłokowe...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 12 lipca 2011, 22:24 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 01:00
Posty: 765
Turbinowe są o większej sprawności i większej mocy, tłokowe teoretycznie prostsze lecz az tak dużej sprawności nie osiągnie się.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 15 lipca 2011, 21:52 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz

Dołączył(a): poniedziałek, 19 kwietnia 2004, 01:00
Posty: 677
Lokalizacja: Częstochowa
Jest jakieś takie przekonanie, że turbiny są lepsze. Są lepsze bo niby trwalsze, tylko dwa łożyska ale za to dużo droższe. Nie mniej sprawność mają gorszą niż silniki tłokowe. Dopierom przy mocy tak z 10 MW sprawnośc im się polepsza. Silniki już przy 1 MW dochodza do sprawności 50 % a elektrownie na nich to ok. 42 %. Dla turbin jest to nieosiagalne jak dobrze pamiętam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL