Małe Elektrownie Wodne - Forum społeczności

Małe Elektrownie Wodne w polsce, forum, serwis, automatyka, sterowanie, projekty, turbiny, turbina, kaplan, franciss, montaż, konsultacja, portal
Teraz jest sobota, 27 kwietnia 2024, 18:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nadzór nad MEW
PostNapisane: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 19:30 
Offline
jestem tu nowy

Dołączył(a): poniedziałek, 22 grudnia 2008, 01:00
Posty: 6
Witam Was serdecznie.
Jak widzicie jestem tu nowy, ale już zdążyłem poznać że jesteście zapalonymi MEWofilami w dobrym sensie tego znaczenia :wink: . Mam pytanie do Was bo nurtuje mnie jedna sprawa - co z dozorem MEW? Pewnie część z Was mieszka przy swojej elektrowni, ale gdy nie ma takiej możliwości? Czy montujecie alarmy, ewentualnie systemy powiadamiania czy nie boicie się że jakiś miejscowy ludek stwierdzi że się obłowi w przełączniki i miedź z przewodów elektrycznych? Jak rozwiązujecie ten problem? 8)
Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 20:44 
Offline
starszy elektrowniarz
starszy elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2004, 01:00
Posty: 442
Lokalizacja: Dolnosląskie
Jeśli chodzi o środki techniczne to jest ich mnóstwo , zależy to tylko od Twojej wyobraźni i zasobności portfela. Ale jednym z najlepszych i najskuteczniejszym ze sposobów powiadomienia jest zatrudnić kogoś miejscowego. Zatrudnić to może za duże słowo, dać po prostu miesięcznie jakąś sumę. osoba będzie zadowolona i ty spokojniejszy że jak przypłynie większą gałąź to ją wyciągnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 grudnia 2008, 08:57 
Offline
młody elektrowniarz
młody elektrowniarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2004, 01:00
Posty: 71
Lokalizacja: DOM:Szprotawa, woj.lubuskie MEW: okolice Zgorzelca
Witam wszystkich.
Podzielam zdanie e-11. Z tym, że najbardziej optymalne rozwiązanie to dobrze wykonana automatyka z powiadomieniem o awarii plus obsługa - nie musi wtedy być wykwalifikowana, bo system automatyki może Cię powiadomić o przyczynie awarii, a obsługa ograniczy się tylko do usunięcia drobnej przyczyny awarii (skasowanie jakiegoś zabezpieczenia, potwierdzenie awarii, itp.), skontrolowania pracy MEW 1 raz na dobę lub rzadziej (chyba, że to były właściciel młyna, który mieszka obok). Grubsze awarie mechaniczne i elektryczne i tak Ty musisz usunąć. Koszt "wynajęcia" takiej niewykwalifikowanej obsługi jest dużo niższy no i nie jest łatwo znaleźć człowieka z doświadczeniem mechanicznym i elektrycznym na wiosce. Chyba, że masz na tyle dużą MEW, że jest Cie stać zatrudnić etatową obsługę. Zrobiłem automatykę na takiej MEW na Mazurach o mocy zainstalowanej 3x80kW. Pomimo wykonania dosyć rozbudowanej automatyki (odstawienie turbozespołu przy awarii, powiadomienie właściciela o awarii na tel. komórkowy) właściciel nie zrezygnował z całodobowej obsługi (automatyka pomaga szybciej diagnozować przyczynę awarii i poprawia bezpieczeństwo maszyn). Wszystko jak zwykle zależy od kasy - wzajemnych relacjach kosztów automatyki i zatrudnienia obsługi.
Pozdrawiam :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL